Цьому світу потрібно більше кохання.
Здається, в наш прогресивний час нікого не здивуєш будь-якими стосунками. На щастя, кожен із нас може вибирати, з ким йому зустрічатися та з ким спати.
Ми попросили психоаналітика Ольгу Корбут докладно розповісти про один із видів відносин, а саме — поліаморні.
Як психолог я спокійно і толерантно ставлюся до подібних відносин, якщо учасників союзу все влаштовує, вони задоволені і отримують насолоду від спільного життя або проведення часу, у них немає жодних «але». У такому разі і з мого боку ці «але» не виникнуть.
Поліаморне кохання – це не нова форма відносин, але при цьому і недостатньо відома і зрозуміла в сучасному світі.
А зараз можна хіба що пофантазувати на тему, чому люди стають поліаморами, що їх приваблює в таких відносинах, що вони в них отримують і де можна спіткнутися.
Поліаморія – стиль життя або вид відносин, в яких допускається, що в однієї людини може бути більше одного партнера одночасно. Але обов’язково має бути згода всіх учасників цих стосунків. Тобто, кожен знає один одного, між партнерами є певні домовленості, хто і коли з ким проводить час, займається сексом, все прозоро і зрозуміло.
Основне правило поліаморних відносин – чесність та відкритість. Що, до речі, і відрізняє ці відносини від зрозуміліших зрад «за спиною» у партнера, який або не здогадується, або знає, але робить вигляд, що нічого не відбувається, але явно страждає від цього розуміння.
Поліаморія – це не свінг-відносини, де люди утворюють союз, але мають сексуальних партнерів поза ним. Наприклад, коли сімейна пара запрошує іншу сімейну пару або самотню дівчину (чоловіка) взяти участь у спільних сексуальних іграх.
Як гіпотезу, чому у ХХІ столітті існують поліаморні відносини, психолог висуває таку думку:
Людина втомилася від зрад, розуміє, що для неї це складно, але мати любовні стосунки лише з одним партнером не хоче і не готова.
Моногамні стосунки йому не підходять, він у них був, наприклад, і зрозумів, що ця модель нав’язана, що він загнаний у соціальні рамки, і для нього це шкідливо як з боку тіла, і з боку психіки.
Може бути? Чому ні. Адже сучасний світ все ж таки диктує нам, які відносини «правильні», а які «ні», що є «збоченням», а що є «нормою». І так, тут не йдеться про те, що ця позиція може завдати шкоди будь-кому. Чи може? І кому ж тоді?
Плюси:
Мінуси:
Залишається відкритим питання про дітей, які народжуються в поліаморних сім’ях, але воно занадто об’ємне і недостатньо недосліджене, щоб зараз його обговорювати.
Поліаморність – вибір кожної людини. Якщо він усвідомлений, він не є спробою заповнити свою порожнечу та незадоволеність якомога більшою кількістю партнером одночасно, то, можливо, це один із способів отримати від життя насолоду повною мірою.
Фото: кадри із серіалу «Пов’язані»