UA
RU

Елізабет Мосс пояснила, чому «Оповідь служниці» як ніколи на часі

Редагувати переклад

Історія про світ, де жінки не мають влади над власним тілом та репродуктивною системою стає реальністю для США.

Елізабет Мосс пояснила, чому «Оповідь служниці» як ніколи на часі-Фото 1

Можливо Елізабет Мосс й подобається продюсувати, режисувати «Оповідь служниці», а також виконувати головну роль проєкту, проте це не означає, що вона отримує задоволення, коли жахливий сюжет втілюється у життя

В інтерв’ю для PEOPLE у вечір останнього івенту перед прем’єрою п’ятого сезону серіалу акторка розповіла, що їй насправді лячно від того, що за п’ять років існування «Оповіді служниці» сюжет стає все більш важливим.
«Це жахливо. І річ йде не тільки про те, що це викликає занепокоєння», — додала 40-річна Мосс.
Заснований на романі-бестселері Маргарет Етвуд 1985 року, відзначений нагородами серіал Hulu розповідає історію антиутопічного тоталітарного суспільства, де фертильні жінки змушені народжувати дітей для держави. Попри те, що Мосс називає роботу над проєктом «найбільш повноцінним, творчим досвідом у своєму житті», його сюжет із часом почав все більше нагадувати американське сьогодення — особливо після того, як Верховний суд США скасував історичне рішення Роу проти Вейда в червні минулого року.
 
Після того, як страшна фентезі-історія втілилася у життя авторка «Оповіді служниці», 82-річна Етвуд опублікувала фото з філіжанкою, на якій було написано «Я вам так й казала». Хоча раніше письменниця неодноразово наголошувала, що вона й не сподівалася, що її історія стане передбачуванням.
 
Елізабет Мосс пояснила, чому «Оповідь служниці» як ніколи на часі-Фото 2
«Все, що трапляється в книгах має прецедент у реальному житті. Я вирішила не додавати в історію того, що колись не траплялося деінде. Але ти пишеш ці книги для того, аби це ніколи не справдилося».
Проте Маргарет Етвуд сподівається, що її історія змусить людей замислитися про те, що означає анулювання рішення Роу проти Вейда. Письменниця зазначила, що одразу після виборів 2016 року команда та актори «Оповіді служниці» прокинулися зранку, та зрозуміли, що тепер їх фентезі-історія стала справжнім життям.
 
Нагадуємо, що з 2017 року проєкт «Оповідь служниці» не тільки виграв 75 нагород «Еммі» та 6 «Золотих Глобусів», але й також увійшов в історію як перший стримінговий серіал, який був відзначений такою честю. Брюс Міллер, творець, шоу-раннер і виконавчий продюсер, оголосив у вересні, що шостий сезон буде останнім для шоу.
«Для мене було справжньою честю розповісти історію, засновану на революційному романі Маргарет Етвуд і неймовірно актуальну для світу, і ми раді представити глядачам шостий і останній сезон «Оповіді служниці». Міллер додав: «Ми вдячні Hulu та MGM за те, що вони дозволили нам розповісти цю історію, яка, на жаль, залишалася такою ж актуальною, як і раніше, і ми в захваті від наших неймовірних шанувальників за їх непохитну підтримку, без яких ми б ніколи не дійшли до цього моменту».
П’ятий сезон серіалу виходить в ефір на Hulu вже в середу, 9 листопада.

Статьи по теме