UA
RU

Фаріба Рагімі: «Українці ніколи не здаються»

Редагувати переклад
Топова міжнародна модель Фаріба Рагімі – жінка з багатьма талантами. Самотужки побудувавши 10 років тому бізнес з нуля, сьогодні вона не тільки гарна, упевнена в собі жінка, а й успішна підприємниця. Одне з її досягнень є Trøndervask, провідна норвезька компанія у сфері нерухомості, будівництва та обслуговування будівель. Як дівчині, яка покинула з батьками свою країну у 16 років, вдалося досягти таких вершин?Що лежить в основі ії успіху? Що вона знає про події в нашій країні та про українців? Що для неї означають слова «мода» й «краса»? З цих та інших питань склалася наша розмова з Фарібою.

Фаріба Рагімі: «Українці ніколи не здаються»-Фото 1

Вас називають успішною жінкою. Чим ви вимірюєте успіх? Коли ви зрозуміли, що досягли його?

Для мене мірилом успіху стає той рівень самореалізації, який відчувається після його досягнення. Чесно кажучи, не усвідомлювала, що я успішна жінка, поки не минуло вже десять років. Весь цей час я, бувши перфекціоністкою, постійно зосереджувалась на праці та водночас стежила за тим, щоб все було правильно й ідеально. Лише за десять років я усвідомила, як далеко зайшла – коли нарешті знайшла хвилинку, щоб озирнутися назад. Саме тоді я побачила прогрес, якого досягла, і зрозуміла, що це справжній успіх. Тоді він заповнив моє життя.

Психологи стверджують, що основні якості в людині закладаються батьками ще в ранньому дитинстві. Ви згодні? Чи можете навести приклад з власного життя?

Моє дитинство було дуже суворим. Батьки дуже сильно мене любили, але батько служив в армії й вони з мамою завжди занадто переймалися дисципліною та правилами. Як наслідок, я стала вельми організованою й ось звідки я беру свій перфекціонізм

Коли у тебе батьки, які тебе люблять, але позбавляють поблажливості, ти завжди намагаєшся їх не розчарувати, роби все правильно, щоб отримати їхню добру ласку та завоювати увагу й любов. Адже це ти від них насамперед жадаєш. Я думаю, тому саме через них я стала такою працьовитою.

Фаріба Рагімі: «Українці ніколи не здаються»-Фото 2

Бути успішним у модельному бізнесі та у сфері нерухомості – різні речі. Чого ви навчилися як модель, а чого, продаючи нерухомість?

Модельний бізнес і нерухомість – дійсно різні. Як модель, ви пов’язані з митцями та художниками, які займаються творчою діяльністю. Все в модельному бізнесі – це мистецтво, тоді як нерухомість – це радше торгівля. У сфері нерухомості ви продаєте стиль життя, і навпаки, у модельному бізнесі ви його рекламуєте.

Працюючи з нерухомістю, я навчилася вправно вести переговори, продавати. Робота моделлю дала можливість приймати себе у власному тілі й почуватися вродливою.

Що вам найбільше подобається в кожній із цих сфер?

Обидві царини, так чи інакше, дозволили мені бути кращою версією себе.

У своїх інтерв’ю ви часто згадуєте, що в компанії, яку ви заснували, працюють українці. Зараз ми, українці, ведемо війну, захищаючи власну землю. Що ви знаєте про нас та нашу країну?

Так, багато моїх співробітників – українці. На жаль, до початку агресії я мало що знала як про Україну, так і про її культуру. Але, тісно працюючи з українцями, я багато чому навчилась у них. З одного боку, вони дуже милі, доброзичливі та працьовиті. Дбають про дійсно хороші цінності, що глибоко вкоренилися в їхній культурі. З іншого боку, українцям притаманна така риса як нескореність. Вважаю їх неймовірно сильними. Українці ніколи не здаються.

Фаріба Рагімі: «Українці ніколи не здаються»-Фото 3

Попри війну в нашій країні, ми стурбовані долею іранських жінок, які борються за свої права. Чи стежити ви за подіями в Ірані та що думаєте про них? Чи беруть участь в акціях протесту ваші знайомі й родичі?

Бувши іранкою, я, звісно, уважно стежу за ситуацією на Батьківщині. Я щодня читаю, дивлюся останні новини про демонстрації. Власне, я спостерігаю за протестами з першого дня та розумію, що я ніколи навіть не думала, наскільки насправді сильні іранські жінки, поки не побачила їх на вулицях. Як же відчайдушно вони борються за свої права.

Впевнена, що іранські жінки вже виграли цю революцію.

До речі, я маю багато родичів і знайомих в Ірані, які щодня беруть участь в акціях протесту. І так, вони вже втратили деяких членів власних родин під час цих протестів. Це розбиває мені серце, але я знаю, що ми обов’язково досягнемо певних змін.

Яку свободу для жінок в США та Європі – з тих, що вважаєте найбільшим досягненням (найбільшою перемогою), – ви хочете запровадити в інших країнах?

Жінки в США і Європі одягаються так, як їм заманеться. Вони мають свободу слова та отримують шанс, коли йдеться про вибори президента чи голови уряду. Я вважаю, що це має бути поширене всюди. Кожна країна повинна подбати про те, щоб їхні жінки вільно розмовляли на будь-які теми, мали змогу не тільки одягатися так, як вони того хочуть, а і бути обраними в уряд.

Які свободи чи закони для жінок ви б хотіли побачити серед прийнятих найближчим часом?

На мою думку, жінки, особливо власниці бізнесу, повинні отримати більше уваги від уряду. Дуже мало країн мають закони, що дійсно підтримують ділових жінок. Також має надходити більше допомоги й зусиль від уряду жінкам, які тільки планують започаткувати свою справу. Уряди всіх країн повинні розширювати можливості для незалежних жінок.

Фаріба Рагімі: «Українці ніколи не здаються»-Фото 4

Ви були моделлю у бренда Versace. Знаменитий вислів Джанні Версаче: «Одяг людини, як і її душі, унікальний і чарівний, а жінка – невинний ангел, а не плід для гріховних утіх». Будь ласка, прокоментуйте згадану цитату. Як ви ставитеся до моди та одягу?

Я повністю згодна з твердженням Джанні. Одяг людини справді унікальний, і жінок безперечно не можна використовувати для гріховних утіх. Однак мода за останні кілька років сильно змінилася. Туди пробилася політика, і вона сьогодні відображена в моді.

А що ви вкладаєте в поняття краси?

Справжня краса починається зсередини. Для мене це означає – бути красивим у собі, у своїй сутності. Вважаю, ви матимете бездоганний зовнішній вигляд тільки, якщо у вас чуйне серце і добра душа.

Чи відрізняється це поняття стосовно чоловіків і жінок?

Я так не думаю. Кожен, хто прекрасний всередині, прекрасний і зовні, незалежно від статі, етнічної приналежності, релігії тощо.

Що ви найбільше цінуєте в чоловіках, жінках?

Я ціную чоловіків, які поважають і підтримують жінок, роблять все, щоб їхнє життя було мирним. В жінках мене приваблює працьовитість, мужність і творчий запал.

Фаріба Рагімі: «Українці ніколи не здаються»-Фото 5

Які, на вашу думку, прості речі можуть змінити людей на краще?

Просто потрібно бути добрими один до одного. Адже кожна людина веде свою битву, про яку ви можете навіть не здогадуватись. Тому завжди потрібно залишатися добрим до всіх людей, навіть якщо ви їх не знаєте.

Як звучить ваш девіз, з яким ви крокуєте по життю?

Наполегливо працюй, щоб жити як королева. Що це означає? Не потрібно народжуватися королевою, щоб нею стати. Щоб цього досягти, достатньо просто наполегливо працювати.

Чи завжди вам вдається дотримуватися його?

Так, я з усіх сил намагаюся діяти відповідно свому життєвому девізу. Все, що я роблю щодня, обертається навколо цього.

Фаріба Рагімі: «Українці ніколи не здаються»-Фото 6

Статьи по теме