«Fashion — це рушій економічного розвитку»: як минув форум «Модна індустрія: розвиток і взаємодія з державою»
В готелі InterContinental Kyiv відбувся форум «Модна індустрія: розвиток і взаємодія з державою». Організаторами виступили Міністерство економіки України та Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України», що мали на меті провести конструктивний діалог із представниками модної індустрії й виробниками, розібратися з проблемами та викликами галузі, а також розповісти про реальні можливості, що може надати держава.
У форумі взяли участь: Перша Віцепремʼєрка – Міністерка економіки Юлія Свириденко, її заступниці Тетяна Бережна та Надія Бігун, представники Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», а також топові дизайнери, власники успішних українських брендів і керівники підприємств легкої промисловості, зокрема Ірина Данилевська, Іван Фролов, Ельвіра Гасанова, Аліна Качоровська, Катерина Тимошенко, Оксана Шаповалова, Лідія Сметана, Анастасія Дзюба, Анна Бец, Тетяна Абрамова, Тетяна Ізовіт та інші.
У межах форуму відбулося 5 тематичних дискусійних панелей. Перша була присвячена стану модної індустрії та викликам сьогодення, друга — грантовим можливостям та історіям успіху грантерів, третя — потенціалу України як модного хабу Східної Європи, четверта — масштабуванню брендів під час війни і цінності made in Ukraine, а п’ята — виробництву як базису зростання модної індустрії. Спікери ділилися своїми кейсами, розповідали про челенджі, які вимушені долати, давали практичні поради та ставили болючі питання, що потребують вирішення задля спільної справи.
Зі свого боку Міністерка економіки Юлія Свириденко під час міні-інтерв’ю зі співзасновницею та CEO Ukrainian Fashion Week Іриною Данилевською наголосила, що модна індустрія робить значний внесок в економіку. Щорічно українці купують товарів легкої промисловості на 5 мільярдів доларів, а це робочі місця, податки і можливість підтримувати обороноздатність країни.
Держава сприяє зростанню модної індустрії: виробників у сфері легкої промисловості, дизайнерів, рітейлерів. Зокрема, як підприємці, так і ті, хто лише хоче ними стати, можуть отримати мікрогранти до 250 тисяч гривень на старт або розвиток бізнесу в межах програми «Власна справа», а виробники — грант на переробку на суму до 8 мільйонів гривень. Також підприємці можуть скористатися програмою «Доступні кредити 5-7-9» й отримати позику до 150 мільйонів гривень на 10 років. Щодо найгострішої пробеми для всієї індустрії — нестачі кваліфікованих кадрів, Юлія Свириденко зазначила, що роботодавці мають можливість звернутися до Державної служби зайнятості та замовити навчання необхідного фахівця. Також можна отримати ваучер на навчання — це, по суті, 27 тисяч гривень на опанування нового фаху.
Читайте також: ДИЗАЙНЕРКА МАРІЯ СТАРЧАК ПРО СТАЛУ МОДУ, ХЕЙТ ТА ТВОРЧІСТЬ ПІД ЧАС ВІЙНИ