UA
RU

Федір Возіанов показав прев’ю колекції XTR у рамках колаборації із перформансом «Екстер. Live»

Редагувати переклад
Федір Возіанов показав превю колекції XTR у рамках колаборації із перформансом «Екстер. Live»

Возіанов

На початку ХХ століття художниця  Олександра Екстер експортувала в Париж яскраві кольори і ритми українського народного мистецтва, а її паризькі друзі Фернан Леже, Пабло Пікассо, Жорж Брак передали в Київ трохи кубізму, і ще італійські  — Арденго Софіччі,  Філіппо Томазо Марінетті  — докинули футуризму.  Коктейлі із сучасного мистецтва в  різних пропорціях робили в Студії живопису і декоративного мистецтва Екстер на вулиці Фундуклеївській, 27 (тепер будинок на розі вулиць Миколи Леонтовича і  Богдана Хмельницького), учнями якої були  Анатоль Петрицький, Олександр Хвостенко-Хвостов, Вадим Меллер, Павло Ковжун, Олександр Тишлер, Надія Хазіна-Мандельштам, Михайло Ептштейн та інші.  

Екстер Возіанов 1

Екстер Возіанов 2
 
Екстер Возіанов 4

Екстер Возіанов 3
 

 

Дизайнер Федір Возіанов давно працює на перетині art&fashion, і особливо цікавиться формальними ідеями українських авангардистів: раніше він презентував колекції, присвячені Казимиру Малевичу і Олександру Архипенку. В рамках перформансу в жанрі contemporary dance «Екстер.  Live», який ставить американська хореографиня Стефанія Нолл із київськими та нью-йоркськими танцівниками, Федір створює колекцію XTR, що складається із 10 суконь-картин за мотивами творів Олександри Екстер.

«Для мене, як для дизайнера дуже цікаво вступити в діалог з творами Екстер в контексті пошуку подібностей та протилежностей між дизайном та мистецтвом», — каже дизайнер. На дружній зустрічі у студії Федір розповість про концепцію колекції й особливості її створення.

Екстер Возіанов

Екстер

Дизайнерка Лідія Захарченко представить прототип капелюшка, який вона розробила спеціально для перформансу «Екстер. Live».

Перформанс  — це частина проєкту «Авангард Олександри Екстер: київський період» видавництва «Родовід», він буде представлений 22 жовтня о 18.00 у Мистецькому арсеналі (в співпраці з виставковим проєктом Арсеналу «Футуромарення») на презентації книжки Георгія Коваленка «Олександра Екстер».

Екстер Возіанов 5

Проєкт підтримали Український культурний фонд і PMBA-14, група випускників kmbs та їхні  друзі — Людмила Зубко і Віктор Оборський від них розкажуть про «практичний бік справи».

Фото: Анастасія Штомпель

Статьи по теме