У Вінниці зафіксовано спалах вірусного гепатиту А. З підтвердженим діагнозом гепатит А госпіталізовані 60 людей, серед них – 14 дітей.
Міністерство охорони здоров’я повідомило про спалах вірусного гепатиту А в одному із районів Вінниці. З підтвердженим діагнозом гепатит А госпіталізовані 60 людей, серед них – 14 дітей. Ще 14 пацієнтів перебувають під медичним наглядом та очікують підтвердження діагнозу. Як зазначили у МОЗ, постраждалі отримують всю необхідну медичну допомогу та залишаються під наглядом лікарів.
Наразі перевіряються та досліджуються усі можливі причини спалаху – від стихійних ринків до точок централізованого та децентралізованого водопостачання. На лабораторне дослідження було відібрано 66 проб води. Це проби з громадських джерел питної води, приватних криниць, точок продажу питної води чи розподільчої мережі. 53 з них вже перевірені та відповідають санітарним нормам.
Гепатит А – це вірусне захворювання. Воно вражає печінку та може мати як легкий, так і тяжкий перебіг. Вірус гепатиту А передається внаслідок вживання забруднених харчів або води та через недотримання особистої гігієни. А також у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї.
Важливо пам’ятати про профілактику гепатиту А. Дотримуйтеся гігієни під час приготування їжі. Мийте овочі і фрукти перед їжею. Це допоможе запобігти передачі вірусу через їжу. Не використовуйте воду з неперевірених джерел. Будь-яку не бутильовану воду слід обов’язково кип’ятити перед вживанням. Дотримуйтеся правил особистої гігієни. Ретельно мийте руки з милом і теплою водою після відвідування туалету, перед їжою і після контакту зі сміттям. Це допоможе уникнути та запобігти зараженню.
Інкубаційний період вірусного гепатиту А зазвичай становить 14-28 днів. Найпоширеніші симптоми – слабкість, підвищена температура, діарея, блювота, жовтяниця.
В Україні вакцини проти гепатиту А не входять до переліку безоплатних щеплень. Їх можна самостійно купити в аптеках. Щеплення проти гепатиту А рекомендують робити дорослим, які працюють у закладах громадського харчування та підприємствах харчової промисловості, водоочисних та каналізаційних спорудах.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Tim Mossholder / Unsplash
Читайте також: НОВИЙ ШТАМ КОРОНАВІРУСУ «ЕРІС»: ЯКІ СИМПТОМИ І ЯК ЗАХИСТИТИСЯ