Останнім часом вийшло багато новинок української музики і ми не можемо не розповісти вам про ті, які найбільше запам’яталися нам. Екологічна ініціатива від Onuka, прем’єра від Сергія Бабкіна та «слізливий» кліп гурту Kazka — це лише невелика частина того, що виявилося у сьогоднішній добірці.
У Міжнародний день музики презентував свій перший україномовний альбом артист-душа Сергій Бабкін. До альбому «Музасфера» увійшло 13 треків, серед яких є вже вподобані публіці «Де би я» та «Хто далі йде», саундтрек до однойменного фільму «11 дітей з Моршина», а також 10 абсолютно нових композицій.
Читайте також: Сергій Бабкін випустив перший україномовний альбом «Музасфера»
Cape Cod — головне відкриття української сцени у 2016 році, володар премії APrize та Jägermeister Indie Awards. Через два роки ідеолог проекту Максим Сікаленко повернувся з абсолютно новим за звучанням альбомом «Echoes» та феноменальною для України якістю. Лейтмотив усього альбому — спроба виходу з безкінечного потоку інформаційного шуму, що оточує нас. Життєстверджуюча музика Cape Cod — по суті той самий інфо-шум. Але водночас стимул до «втечі у реальний світ».
Альтернативний рок-гурт відомий своїми провокаційними та душевними піснями, але цього разу вони здивували гостросоціальною тематикою. Нова україномовна пісня називається «Робот» та описує недалеке майбутнє, коли роботи будуть інтегровані у всі сфери нашої життєдіяльності. «Людині більше не потрібна людина, тому що більше немає почуттів, немає очікувань і надій, немає кохання. Я закликаю молодих прислухатися до себе та своїх бажань, відкривати серця та любити, адже це найпрекрасніше, що має людина. Робот не здатний на це, робот не вміє любити», — каже соліст гурту Роман Бахарєв.
Пісня гурту Kazka «Плакала» викликала фурор у соціальних мережах, а аудіозапис за чотири місяці набрала 50 млн переглядів у YouTube. Кліп був не менш очікуваним і зараз його подивилися майже 3 мільйони разів. У кадрі бачимо дівчат, які ось-ось розплачуться, але тримаються з останніх сил. Робота режисера Каті Царик більшості глядачів сподобалась.
За допомогою своєї нової відеороботи на пісню «STRUM» співачка Onuka закликає людей не засмічувати навколишнє середовище та сортувати сміття. У день релізу відео, знятого українським кліпмейкером Аланом Бадоєвим, співачка оголосила про старт екологічної ініціативи ECOSTRUM із громадською організацією «Україна без сміття».
Третій студійний альбом гурту називається «Залізна ластівка» та складається з 17 треків. Більшість композицій записана українською мовою. «Пісні для нового альбому ми писали півтора-два роки. Крім них, в альбомі будуть вірші, що для мене дуже приємно – я пишу їх років із семи. У дитинстві це було неймовірною мрією – випустити збірку своїх віршів», — каже фронтвумен гурту Юлія Саніна.
Читайте також: Юлія Саніна: Напевно, найлегше написати мелодію з текстом
Ще один кліп на гостросоціальну тематику випустив Артем Півоваров. Трек «Відчуй» був написаний спеціально для проекту «Коли тиша заговорила» і стала меседжем, мета якого — звернути увагу на проблеми людей, які не чують, і популяризувати вивчення жестової мови. У кліпі знялися реальні люди із порушенням слуху.
Другий альбом групи MARU називається POMPIDOU і складається з 10 треків. «Назва POMPIDOU – це наша музична паралель із музеєм, який представляє живопис, скульптуру, фото та різні інсталяції сучасних художників. Наш альбом – це свого роду «Картинки з виставки» (фортепіанна сюїта Модеста Мусоргсокого – прим.), тільки не з музею Помпіду, а з наших почуттів, вражень та смаків». — каже Денис Дудко, саундпродюсер проекту. Усі композиції, за винятком однієї, написані українською мовою.
Відеороботу на пісню «Тварина» було знято на телефон на вулицях Києва протягом чотирьох осінніх днів Кадимом Тарасовим. Експеримент вийшов досить суперечливим: під кліпом аудиторія розділилася на два табори. Самі ж учасники групи довго думали, чи варто публікувати відео, але в результаті вирішили все ж таки піти на цей крок.