Закрити
UA
Мода

З перших вуст: що відбувається в Англії під час пандемії

Поділись:

Ми продовжуємо розповідати про те, як змінилося життя людей у ​​різних країнах у зв’язку з пандемією COVID-19. Сьогодні про самоізоляцію у столиці Англії – Лондоні, розповідає Єва Хобта засновниця бренду. SHEMEANS.

posts-to-db-Фото 1

– Як проходить карантин у вашій країні?

— У Великій Британії ввели карантин 16 березня, але ще по 20 березня включно працювали школи. Щойно його оголосили, офіційно закрилися усі магазини, торгові центри, бари, ресторани, школи. 

Ми отримали листи від уряду, прес-служби метро, ​​банків, спорт-клубів, страховки, закритих клубів, у яких перебуваємо або клієнтами яких є. Потрібно сказати, що комунікація від держави та приватних підприємств ведеться на найвищому рівні. Я як піарниця в абсолютному захваті від такого рівня професіоналізму. І це була не єдина комунікація. Ми продовжуємо отримувати апдейти від компаній та листи від прем’єр-міністра. 

posts-to-db-Фото 2

— Які заходи вживає влада, щоб запобігти поширенню COVID-19?

— По всій країні запровадили карантин. Ми маємо право виходити на вулицю лише за потребою. Уряд рекомендує ходити в магазин і купувати раз на тиждень. Ми також маємо право вигулювати собак та виходити один раз на день на пробіжку. У нас є собака, ми гуляємо з нею двічі на день біля будинку. Також я щодня виходжу на швидку пішу або велопрогулянку замість бігу. Оскільки в Лондоні багато скверів і парків, скрізь висять оголошення з проханням дотримуватися дистанції під час прогулянки. 

Я знаю, що влада закликала всіх медпрацівників, а також тих, хто пішов на пенсію або у відпустку, по можливості повернутися. За 9 днів збудували польовий госпіталь NHS Nightingale Hospital, створений для лікування пацієнтів із COVID-19. По країні запустили масштабну інформаційну кампанію, пов’язану з пандемією. На всіх зупинках, станціях метро та просто в місті стоять борди, на яких вказана інформація про коронавірус, а також велика кампанія із закликом залишатися вдома та вдячністю всім медпрацівникам за їхню працю. 

Читайте також: ОСОБИСТИЙ ДОСВІД: ЯК ПРОХОДИТЬ КАРАНТИН У ІЗРАЇЛІ

За підрахунками, карантин обходиться Великобританії 2,4 мільярда фунтів стерлінгів на день, оскільки уряд покриває зарплати людей і допомагає бізнесу.

Власники бізнесу можуть подати заявку, щоб отримати допомогу. Це може бути скорочення податків, кредит чи грант. Також фрілансери мають право подати заявку, якщо потребують допомоги. Держава може їм виплачувати до 2500 £ протягом трьох місяців. На сайті уряду є цілий розділ, присвячений бізнесу та роботі в період коронавірусу, там можна знайти всю інформацію та контакти. Знаю, що служба, яка приймає заявки, перевантажена, і людям доводиться довго чекати, але її представники робили заяву про це і вибачалися за надані незручності, оскільки у них не було можливості підготуватися до такого напливу вхідних запитів. 

Звичайно, відразу було запущено спеціальний розділ на сайті уряду про COVID-19. Там можна знайти відповіді на всі питання, а також стежити за свіжими новинами. 

posts-to-db-Фото 3

— Як місцеві жителі ставляться до вимушеного карантину і чи дотримуються його?

— Ми живемо біля city of London у досить галасливому районі Shoreditch. Тут дуже багато барів, пабів та магазинів. Нічого не працює, деякі магазини навіть не просто зачинилися, а зовсім з’їхали. Це, звісно, ​​сумно. Зараз тут абсолютна тиша та людей ми зустрічаємо рідко. Здебільшого британці відповідально ставляться до рекомендацій та дотримуються правил. Звичайно, є порушники: хтось пішов компанією до парку гуляти, коли була хороша погода, чи на барбекю. Але в цілому всі сидять удома і чекають. Всю роботу, що може вестись віддалено переклали, а решту все одно забезпечують. Поки що ми не чуємо історій про масштабні скорочення тощо. 

Я щодня бачу своїх сусідів у будинку навпроти: вони займаються спортом, читають, засмагають та працюють. Дуже багато хто виходить на дозволену пробіжку. Мені здається, бігати почали навіть ті, хто раніше цього не робив, бо це можливість вийти на свіже повітря та прогулятися. 

posts-to-db-Фото 4

— Чим ви та ваші близькі займаються під час карантину?

— Ми намагаємося продовжувати жити своїм звичайним життям в умовах, що склалися. Я працюю віддалено вже майже рік, тож для мене формат роботи з дому звичний. А Даня, мій чоловік, тепер теж працює віддалено. Їхню команду перевели на віддалену роботу ще до старту офіційного карантину. Також мій улюблений спортклуб Psycle, який я відвідувала раніше, щодня робить тренування, тільки тепер у прямому ефірі Instagram і абсолютно безкоштовно для всіх. Періодично я займаюся разом із ними йогою або баре. Ще читаю книгу, телефоную друзям по скайпу. Дивлюся Netflix та YouTube. Загалом це все те, що я роблю і в звичайному житті. 

Я перебуваю в жіночому клубі The Wing. На жаль, їм довелося зачинити свої двері для членів ком’юніті. Але вони більше не знімають із нас щомісячну оплату та перейшли в онлайн. Усі паблік-токи та мітинги проходять тепер там. Щоправда, я ще не скористалася цією функцією. 

Читайте також: КАРАНТИН В ПОРТУГАЛІЇ ОЧИМИ УКРАЇНКИ

posts-to-db-Фото 5

Якщо чесно, карантин — це досить-таки стресовий період. Ми не розуміємо, коли він закінчиться і в який світ ми вийдемо після. А страх невідомості лякає найбільше. А ще страх бездіяльності, коли ти не можеш вплинути на ситуацію.

Тому я не суперпродуктивна щодня і теж прокрастиную. У мене бувають дні, коли я прокидаюсь і думаю, а навіщо вставати з ліжка і взагалі збиратися і щось робити, якщо не можеш покинути ці 30 квадратних метрів? Дні бувають різні, але це абсолютно нормально. І якщо ви не займаєтеся спортом 24/7, працюєте, готуєте корисну їжу та читаєте книги – це теж нормально. Тут важливо сповільнитись і почути себе, свої почуття, не проганяти їх, а прожити. Краще обмежити споживання інформації про кризу, кількість смертей та скорочення. Знати це потрібно, але заходити по 20 разів на день не варто. Так тільки глибше поринаєш у стрес. 

А ще я завела аккаунт у TikTok і зрозуміла, що це найпозитивніша соціальна мережа. Нарешті почала знімати відео для свого YouTube-каналу та пекти пироги. Робота з тестом мене заспокоює (Посміхається)

Читайте також: З ПЕРШИХ ВУСТ: ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ У НІДЕРЛАНДАХ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ

— Який настрій панує у суспільстві? Чи є паніка?

– Ні, паніки немає. Усі намагаються перечекати цей період. І ще багато жартують. Варто лише зайти в TikTok та побачити кількість смішних відео на тему пандемії та карантину. Загалом британці позитивно налаштована нація.

posts-to-db-Фото 6

— Чи є у магазинах дефіцит продуктів? Якщо так, то яких?

— У перший тиждень продукти прямо швидко розбирали. Туалетний папір у тому числі, тільки чомусь саме сухий, а не вологий. Також був дефіцит мила. Мій чоловік навіть купив кілька банок шампуню і гелю для душу, якщо мило закінчиться (Посміхається). Санітайзерів теж майже не було, але я чомусь ще півтора місяці тому вирішила купити велику банку додому, а малі у нас і так завжди були. 

Продукти харчування були і є всі, ми взагалі не відчуваємо дефіциту. Але, можливо, це пов’язано з тим, що ми живемо у центрі. Оскільки знайомі з найвіддаленіших районів говорили про проблему дефіциту. У наших магазинах діє правило щодо кількості людей у ​​магазині, а також розкреслено лінії дистанції для черги на вхід. Також на вході людей просять торкатися продуктів або товарів тільки в тому випадку, якщо вони планують їх купувати. Багато людей не носять маски та рукавички, ми в тому числі. Але всі працівники магазинів та метро забезпечені таким захистом. Ми також намагаємося підтримувати місцеві невеликі магазини, а не мережеві, і періодично купуємо у них. Бо зараз такому бізнесу зовсім непросто. 

[mc_gallery id=590290]

— Які соціальні ініціативи/проекти, пов’язані з боротьбою проти коронавірусу, найбільше вразили вас?

— Те, що британці побудували за 9 днів абсолютно чудовий шпиталь на 4000 пацієнтів, — вражає. Те, скільки людей подали заявки та пішли волонтерами для HNS — теж. І, звичайно, мене захоплює ця згуртованість. Навіть реклами великих компаній зараз із гаслами подяки всім медпрацівникам. Але найбільше мене захоплює рівень комунікації. Те, як вміє комунікувати уряд та всі установи з людьми просто неймовірно! Раніше я ніколи не жила в країні, де був би такий рівень. Їхній тон, манера спілкування, подача інформації… все зроблено так, щоб людям було зрозуміло, щоб вони відчували турботу і не відчували себе самотньо.