Закрити
UA
Мода

З перших вуст: що відбувається у Нідерландах під час пандемії

Поділись:

Сьогодні на зв’язку з Marie Claire Саймон Каропрезе, координатор у транспортній компанії.

posts-to-db-Фото 1

– Як проходить карантин у вашій країні?

— Умови досить м’які, чесно кажучи. Немає суворих обмежень, заборон, ніхто нікого особливо не контролює. На вулицях чимало людей, міський транспорт працює у звичайному режимі. Ресторани та бари закриті, але деякі продовжують працювати на винос. У нормальному режимі можлива доставка їжі з ресторанів та супермаркетів.

— Які заходи вживає влада, щоб запобігти поширенню COVID-19?

— Скасовано чи перенесено всі концерти, щорічний пробіг у Роттердамі, який цього року відзначає 40 років, мав відбутися на початку квітня, але тепер перенесено на жовтень. Парки та пляжі відкриті, але людям радять утриматися від походів туди. Кінотеатри закрито, прем’єри фільмів перенесено. До супермаркетів пускають не більше 10 людей, часто доводиться стояти у черзі на вхід. Двері в метро тепер відчиняються автоматично, щоб люди не торкалися кнопок.

posts-to-db-Фото 2

— Як місцеві жителі ставляться до вимушеного карантину і чи дотримуються його?

– По різному. Мої колеги розуміють, що це потреба, і ми намагаємося знайти способи організувати роботу в цих умовах. У моїй компанії зараз запроваджено правило – не більше трьох осіб на день в офісі, довелося скласти графік для співробітників, хто колись працює з дому. Зазвичай нас в офісі десять. Молодь сприймає це як канікули, продовжує розважатись великими компаніями. Першого дня карантину в Амстердамі в каво-шопах були величезні черги з бажаючих придбати марихуану. Першого дня карантину сусіди-студенти відзначали це галасливою вечіркою до глибокої ночі. На вулицях загалом відчутно менше людей, ніж зазвичай, але в порівнянні з китайськими містами, судячи з новин, все виглядає так, що більшість все-таки вважає, що ця проблема їх не торкнеться.

Читайте також: КОРОНАВІРУС У КИТАЇ ОЧАМИ КИТАЙЦЯ

— Чим ви та ваші близькі займаються під час карантину?

— Я намагаюся працювати з дому, дивлюся серіали на Netflix, готую, іноді виходжу на короткі прогулянки.

posts-to-db-Фото 3

— Який настрій панує у суспільстві? Чи є паніка?

— Дехто відверто панікує, нещодавно я був у супермаркеті і літня жінка буквально відстрибнула від мене, з криками «Дотримуйтесь дистанції!». Але водночас ніхто взагалі не носить маски. Мої знайомі з дітьми налякані загрозою заразитися, дотримуються правил жорстко. Загалом люди розслаблені.

— Чи є у магазинах дефіцит продуктів? Якщо да, То яких?

— У перший тиждень карантину люди розкупили весь туалетний папір у супермаркетах, але тепер усе нормалізувалося, проблем із продуктами харчування та предметами першої необхідності немає взагалі.

Читайте також: ОСОБИСТИЙ ДОСВІД: ЯК ПРОХОДИТЬ КАРАНТИН У ІЗРАЇЛІ

posts-to-db-Фото 4

— Які соціальні ініціативи/проекти, пов’язані з боротьбою проти коронавірусу, найбільше вразили вас?

— Я не чув про жодні особливі соціальні ініціативи в моєму місті, якщо чесно. Загалом сама собою необхідність карантину, самоізоляції та ідея соціального дистанціювання вражає. Я пам’ятаю часи пташиного чи свинячого грипу, це було масштабно і страшно, але загалом більшість людей так і не торкнулася. Теперішня ситуація паралізувала цілий світ, зараз це стосується всіх і кожного.