Ми запускаємо рубрику про людей, яких пандемія застала за тисячі кілометрів від будинку.
Сьогодні ми поспілкувалися з Катериною. Катя – маркетолог і проджект-менеджер, вона вже 11 років живе в Японії в місті Токіо. З минулого року дівчина живе на дві країни – їхня сім’я уподобала райське місце під назвою Сінгапур.
– Як проходить карантин у вашій країні?
— Такого карантину, як у країнах Європи, де всі сидять по хатах і не можна виходити на вулицю, нині ні в Японії, ні в Сінгапурі немає.
— Які заходи вживає влада, щоб запобігти поширенню COVID-19?
— У Сінгапурі з коронавірусом справлялися та справляються шикарно. Ще в січні влада міста-держави дуже відповідально підійшли до проблеми: заборонили всі рейси з Китаю, ввели протоколи для виявлення хворих людей і ланцюжками подій відслідковували, хто був з ким і де, після чого публікували докладні звіти. Організували безкоштовну роздачу масок, почали вимірювати температуру під час входу до офісів. Багато компаній перейшли на роботу із дому.
У середині березня кількість заражених було близько 180 осіб і 0 смертей, але коли вірус поширився на інші країни, що сприяло закриття кордонів, багато громадян і резидентів Сінгапуру стали повертатися в країну, що спричинило стрибок у кількості заражених людей. Влада Сінгапуру закрила кордон для всіх туристів, запровадила суворий 14-денний карантин для всіх, хто повертається до Сінгапуру та вжила низку інших заходів: закрили бари, кінотеатри та розважальні заклади, заборонили релігійні збори. На даний момент музеї, ресторани та магазини залишаються відкритими, але з обмеженнями: наприклад, деякі столики в ресторанах позначають червоними стрічками, щоб сторонні люди не сиділи близько один до одного.
У Японії ситуація трохи інша: заражених наразі трохи більше 1300 людей. По боротьбі з вірусом вжили низку заходів: закрили школи, відправили людей працювати з дому, закрито багато музеїв та виставок. Уряд Японії неодноразово критикували за неохоче тестування людей на вірус та спроби знизити кількість заражених людей, щоб провести Олімпійські ігри. Олімпіаду, нарешті, вирішили перенести, але зараз настав сезон сакури і, незважаючи на заборону будь-яких весняних заходів та фестивалів з нагоди сакури, товариші японці так і норовлять сісти десь під деревом великим гуртом і клацнути черговою баночкою Асахи. Що буде далі – покаже час.
Читайте також: КОРОНАВІРУС У КИТАЇ ОЧАМИ КИТАЙЦЯ
— Як місцеві жителі ставляться до вимушеного карантину і чи дотримуються його?
— Як такого карантину немає ні у Сінгапурі, ні в Японії. Початкова стадія паніки та масова покупка туалетного паперу пройшла. Люди продовжують жити звичайним життям, але частіше сидять удома, дотримуються правил гігієни. У найбільш розвинених країнах Азії, Сінгапурі та Японії, слухають уряд і дотримуються зазначених заходів.
— Чим ви та ваші близькі займаються під час карантину?
— На даний момент ми з чоловіком працюємо з дому, виходимо прогулятися із собакою до парку.
— Який настрій панує у суспільстві? Чи є паніка?
— Що в Сінгапурі, що в Японії паніка була лише перші кілька днів і люди прагнули купувати туалетний папір, маски, засоби для дезінфекції рук і таке інше. Мені здається, таку поведінку ми спостерігали у всіх країнах. Але в Азії вірус циркулює вже з січня місяця, уряди вживають різних заходів. Паніки немає.
— Чи є у магазинах дефіцит продуктів? Якщо так, то яких?
— Якщо говорити про Сінгапур, то зараз у нас є в магазинах все.
Читайте також: З ПЕРШИХ ВУСТ: ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ У ПІВДЕННІЙ КОРЕЇ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ
— Які соціальні ініціативи/проекти, пов’язані з боротьбою проти коронавірусу, найбільше вразили вас?
— Найбільше мене вразила оперативність та реакція уряду Сінгапуру. Особливо те, як воно відслідковувало і продовжує відстежувати заражених людей, і з ким, де і коли вони вступили в контакт. Все це публікується в Інтернеті докладними звітами. Також уряд дуже ретельно перевіряє всіх, хто повернувся із-за кордону. Вони повинні сидіти на 14-денному карантині: будь-якої миті вас можуть відвідати вдома або здійснити перевірочний відеодзвінок. Так одного іноземного резидента депортували із Сінгапуру за недотримання жорстких правил під час карантину.