Одяг, як машина часу – зрозумілі правила та індивідуальний підхід.
У світі дизайнери постійно надихаються знахідками минулих часів, епох, періодів. Вікторіанська або едвардіанська мода з пишністю форм і строгістю ліній відповідно, розслабленість “епохи джазу”, мілітаризм 1940-х, розкіш кутюра 1950-х … Продовжувати можна до нескінченності, аналізуючи моду від античності до сучасності. Вінтаж – той сегмент фешн-індустрії, який манить, притягує погляд, обіцяє миттєву трансформацію образу та перенесення у далекі та прекрасні часи. Однак, з ретро-стилістикою потрібно вміти працювати, щоб не складалося враження, що ви вирішили розорити прабабусин гардероб, одягнувши все найкраще відразу. Декілька простих правил допоможуть вам створити цибулю в стилі улюбленої епохи, і залишитися самою собою — почнемо з натхненних періодів ХХ століття.
Ключова особливість моди цього періоду — гордовитість, надмірна ідеальність, прагнення перфекціонізму в найнезначніших нюансах. Жінки у пишних сукнях з підкресленою талією, пальто А-силуету та з акуратними зачісками, які не мають права рухатися навіть на найсильнішому вітрі. Для того, щоб створити актуальний у 2021 році образ на основі тенденцій 1950-х, пропонуємо відмовитись від суконь новий погляд, і зосередитися на луках у стилі Меймі Ейзенхауер та героїні Вів’єн Лі з “Трамвай Бажання”. Блузи з ажурним коміром та естетика вчительки музики — єдине, на що треба звертати увагу, так це на те, щоб вбрання не виглядало надто прилизаним.
Той аксесуар із 1960-х, легкістю та розслабленістю якого користуються всі трендесеттери у 2021 році, безсумнівно володіє необхідною часткою ретро-іронії. Пов’язки та “обручі” з тканини – фірмовий елемент стилю 1960-х, що нагадує про незастарілі образи Брижить Бардо та Одрі Хепберн. Заміксуйте стрічку у волоссі з міді-спідницею, підкресливши талію контрастним поясом, і виберіть трикотажний топ – вінтажний лук готовий.
Звичайно, коли ми говоримо про моду 1970-х, то маємо на увазі естетику хіпі та незрівнянні луки Джейн Біркін з її улюбленими розкльошеними джинсами та солом’яними кошиками. Дещо недбалий стиль Шарлотти Ремплінг и Верушки продовжує надихати й досі. Якщо і вам хочеться зануритися в мелодії арт-попу, зверніть увагу на знакові речі епохи – класичні джинси-кліш, а також сорочки з рукавами три чверті, прикрашені рустикальними квітковими мотивами та легковажними оборками.
Читай також: Кеті Холмс, Кейт Аптон та інші з’явилися на обкладинці журналу без макіяжу
Для стильної ремінісценції на кшталт 1980-х років ми вирішили обрати улюблений fashion
-прийом тоді ще молодої та “зеленої” принцеси Діани. Юна леді ді тоді лише починала шукати речі, які згодом стануть її “фішкою”. Одним із перших вдалих придбань у її гардеробі виявилася комбінація блузи з високим ажурним коміром та об’ємного светра чи блейзера. Саме такому образу востаннє надала перевагу Кейт Міддлтон, надихнувшись нестарими ностальгічними знімками ікони стилю кінця минулого століття.
Мода 1990-х з її акцентом на повальний еротизм, відсутність заборон та розвінчування стереотипів, хоча б у межах жіночого гардеробу, захоплює сучасних трендесетерів та дизайнерів. І хоча епоху “героїнового шику” можна легко назвати початком дослідження андрогінної естетики, ми все ж таки вирішили зосередити увагу на жіночності в квадраті. Сукня-комбінацію з ідеальним атласним шарфом-пов’язкою можна поєднувати з маскулінними піджаками або байкерськими куртками, щоб дещо осучаснити надмірно цитований образ 1990-х.
Фото та стиль: https://www.simpleretro.com/