Закрити
UA
Мода

Як додатки для знайомств впливають на наше життя та психологічний стан?

Поділись:

Регулярне використання програм для знайомств – це не тільки веселий атракціон з пошуку любові або швидкоплинних стосунків, але й активатор викиду гормону радості в організм. 

posts-to-db-Фото 1

В наш час знайомства в соцмережах вже не сприймаються як щось, що виходить за межі звичного. Не поодинокі випадки, коли після взаємних лайків та листування, пари починають зустрічатися, а потім заводять тривалі стосунки і навіть сім’ї. Невдачі, звичайно, теж бувають, але шанси зустріти потенційного партнера в інтернеті не гірше, ніж за допомогою архаїчних методів на кшталт знайомств на вулиці. 

А поки ви сидите в Tinder і домовляєтеся про побачення, психологи досліджують залежність від програм для знайомств та можливі негативні наслідки. 

Читайте також: 10 лайфхаків для Tinder, які допоможуть знайти другу половинку

Інтерфейс багатьох додатків для знайомств дозволяє шукати кохання, перетворюючи процес у веселу гру, у фіналі якої можна чекати як приз, так розчарування та необхідність проходити все з самого початку. Коли відбувається «метч», мозок викидає в організм дофамін — гормон радості та щастя, який впливає на лібідо та згодом може викликати закоханість. 

posts-to-db-Фото 2

Співзасновник Tinder Джонатан Бадін, який вперше розробив функцію свайпа, характерну для багатьох dating-додатків, раніше казав, що одна з головних функцій Tinder – перетворити колись “кропітку роботу” з пошуку пари на щось “веселе”.

Читайте також: Особистий досвід: як вибрати сайт знайомств та знайти чоловіка мрії

Може здаватися, що «метчі» трапляються часто, а спілкування приносить задоволення, але, за даними програми для знайомств Hinge, з 500 збігів лише одне закінчується обміном телефонними номерами. Цілком ймовірно, що приємні емоції та викид гормонів важливіші, ніж прагнення знайти кохання чи секс. 

Саме тому пошук відносин у соціальних мережах спричиняє відчуття, що варіантів є безмежна кількість. Звідси йде ігнорування багатьох повідомлень та одночасне спілкування з кількома потенційними партнерами. 

posts-to-db-Фото 3

Але є й зворотний бік. Незважаючи на те, що у додатків для знайомств погана репутація серед романтиків і бажаючих знайти не лише «кохання» на одну ніч, вони, як зазначає Forbes, допомагають встановлювати різноманітні зв’язки. Ще одне дослідження показує, Що у партнерів, які познайомилися онлайн, більш міцні стосунки 

Читайте також: У світі гаджетів: правила онлайн-етикету для спілкування в Мережі

То як використовувати програми для знайомств без шкоди для психологічного здоров’я? Насамперед, варто знати статистику, що надихає. Директор всесвітньо відомої програми Bumble стверджує, що допомогло 20 000 пар одружитися. Тому не варто стверджувати, що в Tinder і що з ним можна знайти тільки стосунки на одну ніч, адже цифри говорять про інше. 

У dating-додатках уникайте одночасного спілкування з великою кількістю людей, оскільки це призводить до емоційного виснаження. Експерти кажуть, що людський мозок стикається з когнітивним навантаженням, коли ми комунікуємо з більш ніж дев’ятьма людьми одночасно. Обмежте доступ до програм і визначтеся, що ви хочете знайти на просторах інтернету. Не розглядайте для пошуків потенційного партнера лише один спосіб і із зануренням у віртуальний світ не забувайте про реальне життя.