Закрити
UA
Мода

Як заводити друзів, якщо ви дорослі

Поділись:

Друзі з двору, хлопці з класу та товариші з університету залишились у минулому, а бажання соціалізуватися не пропало? Тоді дотримуйтесь цих порад вчених. 

posts-to-db-Фото 1

unsplash.com

1. Будьте хорошим слухачем

Посилаючись на дослідження, опубліковане в Журналі експериментальної соціальної психології, автор книг про самодопомогу, Ерік Баркер, зазначає, що «бути симпатичним для когось це означає уважно слухати людей і просити їх розповісти більше». Як же стати найкращим слухачем? Дослідники Джек Зінгер і Джозеф Фолкмен, які проаналізували дані про бізнес-коучінг для Harvard Business Review, відзначили, що ідеальний слухач не просто мовчить і киває головою:

Навпаки, люди вважають найкращими слухачами тих, хто періодично ставить питання, які сприяють відкриттю та взаєморозумінню.

Отже, замість думати про себе як про звуковий щит, спробуйте приміряти до себе іншу метафору — батута. Ви не просто підтримуєте свого співрозмовника, але також віддаєте енергію та допомагаєте досягти висоти. 

Читайте також: ЗІРКІ ПОРУЖКИ

2. Пропонуйте конкретну допомогу

Якщо вашого потенційного друга складна життєва ситуація, то не намагайтеся відбутися банальними порадами («у тебе все вийде», «ти сильна» тощо) — увійдіть у його становище і запропонуйте реальну допомогу. 

Це звучатиме так, ніби ви перейнялися болем іншої людини. Те, що ви запам’ятали головні думки розмови і спробували знайти реальний вихід зі становища, змусить вашого співрозмовника подивитися на вас іншими очима. 

– йдеться в Журналі експериментальної психології

Люди чудово відчувають, коли їм лестять, тому ваші слова багато означатимуть. Так що замініть “ти сильна” на “у мене є знайомий психолог – він допоможе тобі швидше пережити розлучення і знову повірити у свої сили”. 

posts-to-db-Фото 2

unsplash.com

3. Будьте відкритою

В одному з досліджень Журналу соціальної та клінічної психології є одна цікава думка: людина з великим ентузіазмом захоче заводити нових друзів тільки в тому випадку, якщо вони будуть відкритими у спілкуванні. 

Між саморозкриттям та індивідуальними особливостями (самооцінка, прояв поваги та чуйність) були знайдені позитивні асоціації, 

– йдеться в статті. 

Професор психології Сьюзан Краус Уітборн про те, чому відкритість працює: «Ви припускаєте, що хтось, хто вам розкривається і повідомляє особисті речі, вважає вас людиною, гідною його довіри. Це підкуповує». Тільки будьте обережні з цим прийомом: якщо ви одразу почнете розповідати інтимні подробиці свого життя — це злякає співрозмовника, якщо пізно, то ви можете прогаяти момент. 

Читайте також: ТОКСИЧНІ ВІДНОСИНИ: 7 ТИПІВ ДРУЗІВ, ЯКИМ НЕМАЄ МІСЦЯ У ВАШОМУ ЖИТТІ

4. Не уникайте випадкових знайомств

Чому б вам не зав’язати розмову з колегою, з якою ви раніше не спілкувалися, або поговорити з сусідом, поки спускаєтесь разом у ліфті? 

Навіть взаємодія з людьми, з якими у вас слабкі соціальні зв’язки, істотно впливає на ваш стан,

– повідомляється в Атлантичний, з посиланням на дослідження у виданні Особистість та соціальна психологія.

5. Згадайте про старих друзів

В тому ж Атлантичний автори радять спробувати налагодити стосунки із давніми приятелями, з якими ви припинили спілкування. 

Відродження недіючих соціальних зв’язків може бути особливо корисним. Колишні друзі мають більше шансів досягти вашого розташування з огляду на спільне минуле, а події та зміни, які відбулися в їхньому житті за ці роки, привнесуть у ваші стосунки новизну та свіжість. 

І нехай ви відчуватимете легке збентеження, коли напишіть перше повідомлення найкращій шкільній подрузі, це почуття розсіється, як тільки ви почнете згадувати смішні історії минулих днів або обговорювати, як склалося життя однокласників.