Смокінг може знадобитися не лише голлівудській зірці для виходу на червону доріжку, а й будь-якому чоловікові. На перший погляд, це річ далеко не першої необхідності, а насправді приводів, для яких може знадобитися смокінг, дуже багато. Розповідаємо основні критерії вибору ідеального смокінгу для чоловіка у 2019 році.
Якщо біла сорочка для сучасного чоловіка чи костюм – справжній мастхев, то смокінг не здається річчю першої потреби. Приводи його надіти, звичайно ж, бувають не кожен день, але коли та сама подія трапляється, знайти смокінг не так і просто. Ми зустрілися з керівником Київської філії компанії Імператорський кравець Стівом Кріплані та танцюристом Андрієм Диким, щоб зрозуміти, яким має бути ідеальний смокінг, як його вибрати і чому цей елемент гардеробу потрібен кожному чоловікові.
Щоб зрозуміти деякі особливості пошиття смокінгу, варто трохи заглибитись в історію походження цього елемента гардеробу. Походження смокінгу трохи заплутане, але відомо, що спочатку він складався з одного елемента — оксамитового піджака і використовувався як одяг для куріння. Одним із перших у вищому суспільстві у смокінгу став з’являтися принц Уельський Едуард. Правда, він виглядав не зовсім так, яким ми звикли бачити його в наш час. То був короткий піджак, доповнений метеликом. Після офіційного виходу такий фасон прижився у вищому суспільстві. Звичайно, він трохи трансформувався, але досі мало відрізняється від зразка початку ХХ століття.
Важливо правильно визначити дрес-код і тому вибирати вбрання. Смокінг надягають, коли у запрошенні написано чорний галстук.
Головна відмінність класичного смокінгу від звичайного костюма – наявність шовкових лацканів. На штанах, вздовж зовнішніх бічних швів, мають бути лампаси з того самого матеріалу, що й лацкани. Піджак може бути як однобортним, і двобортним. Ґудзики повинні бути обтягнуті тією ж тканиною, що й лацкани. Штани в смокінгу також кардинально відрізняються від штанів зі звичайного костюма. Вони не носяться з ременем і підтримуються лише за допомогою підтяжок або пояса-кушака.
У гардеробі кожного сучасного чоловіка має бути смокінг.
Для пошиття смокінгу на індивідуальне замовлення потрібно близько шести-семи тижнів, як розповідає Стів Кріплані. Якщо клієнт раніше звертався в ательє і в базі є всі його мірки, процес, звичайно, скоротиться.
Головні переваги індивідуального пошиття смокінгу в тому, що враховуються всі нюанси фігури і врешті-решт він сяде ідеально, чого не завжди можна очікувати від готового смокінгу. Проводиться кілька примірок, під час яких піджак та штани підганяють за параметрами та враховують усі побажання клієнта. Оскільки пошиття смокінгу – процес трудомісткий і тривалий за часом, варто заздалегідь звертатися із замовленням, щоб його встигли підготувати вчасно. Але якщо стався конфуз або запрошення вам надіслали надто пізно, можна врятувати ситуацію. Як каже керівник ательє, проблеми клієнта – його проблеми, тому вам завжди підуть на поступки та зроблять смокінг чи костюм у найкоротші терміни.
Як публічній людині, танцюристу Андрію Дикому часто доводиться з’являтися на офіційних заходах. Звичайно, це зобов’язує завжди виглядати бездоганно і підбирати ідеальний одяг. Для щорічного віденського балу Андрій, як належить згідно дрес-коду, вибрав класичний смокінг. Танцюрист розповідає, що у звичайному житті не любить класику, але для особливих випадків готовий пожертвувати власним комфортом.
І керівник ательє з індивідуального пошиття Стів Кріплані, і танцюрист Андрій Дикий в один голос стверджують, що в гардеробі кожного сучасного чоловіка має бути смокінг.
Смокінг для сучасних чоловіків — все одно, що вечірня сукня для дівчат. Одягти зможеш не кожен день, але в гардеробі бути повинно, щоб у разі чого відповідати заявленому дрес-коду. Особливо часто смокінг можна зустріти на червоних доріжках, що абсолютно не дивно. На те вона і класика, щоб бути актуальною у будь-який час.
Актори, музиканти та режисери віддають перевагу суворим класичним смокінгам. Іноді ми можемо побачити експерименти з метеликом, як у Райана Рейнольдса, наприклад, або з черевиками та яскравим принтом, як у Тімоті Шаламе.
Останній тренд – жилет-портупея від Louis Vuitton. Багато знаменитостей та герої стрітстайлу облюбували цей аксесуар, але в офіційному дрес-коді він навряд чи буде доречним. Якщо ви актор, якому набридли стандартні образи для червоних доріжок, візьміть на озброєння стильний аксесуар. Але для дрес-коду чорний галстук краще дотримуватися класики.
Звичайно, не завжди можна з’явитися на офіційному заході у подібному образі. Якщо дрес-код є суворим і не передбачає більш розслабленого образу, не варто відходити від правил, щоб не виглядати на заході білою вороною. Якщо є можливість поекспериментувати, можете взяти на озброєння будь-який актуальний тренд.
Компанія Імператорський кравець вже понад 23 роки працює в Україні. Це сімейний бізнес, який створив брат Стіва Кріплані. Історія компанії дуже давня і розпочалася в Індії. В індійській культурі син переймає бізнес-батька. Батько Стіва займався тканинами з 1968 року, в Індії цей бізнес був не дуже прибутковим через низький рівень життя людей. Після закінчення університету його брат вирішив освоювати нові горизонти та звернув увагу на колишні країни Радянського Союзу.
1995 року сімейство почало працювати в Україні у форматі відряджень, але швидко вирішили, що треба все-таки бути в країні на постійній основі. Цей період припав на президентство Леоніда Кучми, котрий став постійним клієнтом ательє. Бізнес зароджувався у Росії, Україні, Казахстані та Азербайджані. Компанія Імператорський кравець входить до міжнародного рейтингу десяти провідних ательє індивідуального пошиття.
Для пошиття костюмів, сорочок, смокінгів та інших елементів гардеробу використовують тканини високої якості. Стів Кріплані працює зі Scabal, Doremeuil, Ermenegildo Zegna. Вони вже давно на ринку і не ризикуватимуть своєю репутацією заради вигоди. Є менш відомі бренди, які роблять хороші тканини. Щосезону в ательє замовляють нову колекцію тканин, за останніми тенденціями. Тільки в такому випадку можна бути впевненим, що клієнт зрештою отримує стильний і сучасний продукт.
Будь-який сучасний чоловік з легкістю може виглядати у смокінгу як Джеймс Бонд. Головне – правильно підібрати модель, яка підійде саме вам, врахувати під час пошиття всі нюанси фігури та дочекатися готового смокінгу з ательє. Уважно читайте дрес-код, вказаний у запрошенні, і виглядайте анітрохи не гірше за Деніела Крейга або Райана Рейнольдса.