Сьогодні на зв’язку із Marie Claire персональний тренер Аліна. Дівчина родом із Донецької області, але зараз мешкає в Ізраїлі, місто Нетанія.
– Як проходить карантин в Ізраїлі?
— Як тільки ми прилетіли до Ізраїлю, карантину не було. Ми навіть потрапили на Шабат. Людей на вулицях було дуже багато, всі раділи та відзначали. Буквально кілька тижнів і почалася паніка: люди боялися контактувати один з одним, навіть молоде покоління. Це нас дуже здивувало.
Місцеві жителі дотримуються карантину, намагаються виходити на вулицю лише за потребою: до магазинів, аптек, вигулювати своїх вихованців. Людей на вулицях практично немає — іноді це навіть лякає, наче всі зникли.
Ізраїль один із перших відреагував на COVID-19: закрив свої межі та оголосив карантин.
Читайте також: КАРАНТИН В АМЕРИЦІ ОЧАМИ УКРАЇНКИ
— Які заходи вживає влада, щоб запобігти поширенню COVID-19?
— Люди були попереджені, що виходити на вулицю можна лише за потребою, запровадили штрафи, якщо людина ходить без потреби — це вплинуло на місцевих жителів. Також посилили контроль поліції (у місті багато патрульних машин), підключили солдатів, перевіряють людей на вірус прямо на вулиці, тому всі намагаються вкотре не виходити з дому.
Жителям не можна відходити від будинку далі, ніж на 100 метрів, не можна збиратись компаніями. Основна частина людей не виходить на вулицю без масок та рукавичок. Працюють лише продуктові магазини, аптеки.
Ходять чутки, що декому встановлювали на телефон програму, за допомогою якої відстежували хворих людей.
Літають дрони, які теж спостерігають за порядком у місті.
— Як місцеві жителі ставляться до вимушеного карантину і чи дотримуються його?
— Можу сказати, що більшість людей боїться вірусу і дотримується карантину. Тут дуже цінують своє життя та своїх близьких. Для них це на першому місці.
Звичайно, карантин викликає дискомфорт, але городяни стверджують, що це все дуже серйозно і вони краще перечекають, коли все затихне, і будуть спілкуватися. На даний момент в Ізраїлі свято — Песах (Великдень) — і воно вважається одним із найважливіших урочистостей, але люди не відзначатимуть, оскільки цього не можна робити. Мої друзі кажуть, що відзначать у колі близьких через відеозв’язок.
Читайте також: ОСОБИСТИЙ ДОСВІД: ЯК ПРОХОДИТЬ КАРАНТИН У МОНАКО
— Чим ви та ваші близькі займаються під час карантину?
— Тут багато розваг. Намагаємося не сумувати і якось розважати один одного, наприклад:
— Який настрій панує у суспільстві? Чи є паніка?
— Паніка у людей здебільшого через новини. Складно від того, що багато хто втратив роботу, велика маса народу сидить удома, і від цього настрій, звичайно, не такий позитивний, як хотілося б.
Все чекаючи, що скоро все закінчиться. Люди кажуть, що з приходом спеки, яка нібито має вбити вірус, все буде гаразд.
Читайте також: КОРОНАВІРУС У КИТАЇ ОЧАМИ КИТАЙЦЯ
— Чи є у магазинах дефіцит продуктів? Якщо да, То яких?
— Як такого дефіциту немає продуктів. Єдине, складно з курячими яйцями – їх складно знайти, а якщо й знайшов, то більше 20 не можеш купити. А ще під час карантину ціни на продукти злетіли нагору.
— Які соціальні ініціативи/проекти, пов’язані з боротьбою проти коронавірусу, найбільше вразили вас?
— Щодо соціальної допомоги, надаються продукти харчування, щоб допомогти населенню. Їх роздають безплатно. Більше нічого такого не помітила.