Закрити
UA
Карантин в Вене глазами украинки
Мода

Карантин у Відні очима українки

Поділись:

Поки в Україні очікується пік коронавірусу, Австрія починає пом’якшувати карантин і потроху повертатися до звичного ритму життя. 

posts-to-db-Фото 1

Катерина Гресенко, який живе у Відні та займається організацією балів та міжнародних турнірів з бальних танців, розповідає, як проходить карантин в Австрії, чому серед місцевого населення практично не було паніки та як уряд допомагає своїм громадянам. 

Читайте також: В активному пошуку: де знайти онлайн-підробку під час карантину

 Як проходить карантин у вашій країні?

— В Австрії карантин було запроваджено у п’ятницю, 13 березня. Зараз уже полегшують заходи і все поступово повертається до звичного ритму, але запобіжні заходи, такі як обов’язкове носіння масок у транспорті та громадських місцях, а також дотримання дистанції продовжують діяти.

Станом на 21 квітня людей та машин на вулицях поступово стає більше.

posts-to-db-Фото 2

— Яких заходів вживає влада, щоб запобігти поширенню Covid-19 XNUMX?

— Австрійський уряд відреагував на ситуацію дуже оперативно та швидко. Перших серйозних заходів було вжито в п’ятницю, 13 березня, після прес-конференції. Насамперед закрилися університети, школи, потім припинили роботу танцювальні школи (а їх у Відні дуже багато) та фітнес-клуби, а також лижні курорти. Усі заходи понад 100 осіб у закритому приміщенні та понад 500 на відкритому повітрі скасували. Фінальним та найголовнішим кроком стало рішення про закриття кордонів. Поступово закрили усі ресторани та магазини. На вулицю можна було виходити лише по дві особи: у супермаркет, аптеку чи на вигул собак.

Зараз ситуація вже краща, поступово відновлюється робочий графік багатьох заходів, невеликих магазинів та будівельних гіпермаркетів. Як і раніше залишаються закритими для відвідування ресторани та бари, їжу можна брати на виніс або замовляти доставку.

Читайте також: З перших вуст: що відбувається у Швеції під час пандемії

posts-to-db-Фото 3

— Як місцеві жителі ставляться до вимушеного карантину і чи дотримуються його?

— Австрійці загалом дуже відповідальні та дисципліновані. Правила дотримуються. Звичайно, є винятки, але їх мало. Напевно, саме завдяки дисципліни та довірі до влади Австрія вже може поступово запроваджувати заходи щодо виходу з карантину.

— Чим ви та ваші близькі займаються під час карантину?

— Я займаюся організацією заходів, зокрема балів та міжнародних турнірів з бальних танців, і, на жаль, робота вдома у цій сфері є досить обмеженою. Карантин дався взнаки дуже негативно — всі івенти, заплановані на весну/літо, довелося перенести або скасувати.

Читайте також: Netflix запустить шоу в Instagram про те, як пережити карантин

posts-to-db-Фото 4

Під час карантину моє головне завдання використовувати час максимально продуктивно. З’явилося більше часу на читання книг, малювання, саморозвиток, продовжую активно займатися спортом у домашніх умовах, із задоволенням готую, на що ніколи не вистачало часу у зайнятому робочому ритмі. Намагаюся бути корисною для інших: даю онлайн-уроки німецької мови, допомагаю з розробкою веб-сайтів, займаюся перекладами. 

Звичайно, у більшості моїх друзів і знайомих змінився звичний режим дня. Багато хто продовжує працювати у звичному режимі тільки з дому. Для всіх онлайн сфер та послуг – це топовий час і роботи навіть побільшало. Ті, хто не може працювати вдома, стали приділяти час усім тим заняттям, до яких ніколи не доходили руки: мовні курси, підвищення кваліфікації, саморозвиток, різні воркшопи.

Під час карантину проявляється людська винахідливість та креативність. Хтось пише музику, хтось малює, збирає пазли або будує моделі, займається садівництвом або майструє щось для дому.

Ми з друзями стали збиратися раз на тиждень і грати в онлайн-вікторини. Наприкінці переможець обирає благодійну організацію, куди перераховані символічні пожертвування.

posts-to-db-Фото 5

— Який настрій панує у суспільстві? Чи є паніка?

— Загалом настрій добрий. Кожен пристосувався до ситуації по-своєму і намагається знаходити позитив навіть у такий непростий час. Весна теж позитивно впливає на загальний настрій, думаю, якби все сталося глибокої осені, радості людей було б набагато менше. Багато хто веде себе обережніше, обмежує спілкування і тримає дистанцію у всіх сенсах.

Потрібно зазначити, що навіть найпозитивніші та оптимістично налаштовані люди морально втомлюються більше. Ізоляція впливає на людину досить сильно, для мене, як і для багатьох інших, складно переносити обмеження у русі, особливо неможливість виїзду за кордон. Паніка була помітна лише на самому початку березня, тоді люди активно скуповували всі довгограючі продукти та предмети дезінфекції з полиць супермаркетів.

Читайте також: Карантин в Америці очима українки

posts-to-db-Фото 6

— Чи є у магазинах дефіцит продуктів? Якщо так, то яких?

– Дефіциту продуктів я не спостерігала. Ще до оголошення карантину люди найактивніше купували макаронні вироби, тостовий хліб, томатну пасту, консерви та туалетний папір, але всі ці продукти з’являлися на полицях протягом кількох наступних днів. Зараз магазини сповнені, асортимент майже не змінився. Єдине, чого ніде не можна дістати – це санізайзери та засоби дезінфекції.

— Які соціальні ініціативи/проекти, пов’язані з боротьбою проти коронавірусу, найбільше вразили вас?

— На самому початку запровадили систему так званої «короткої роботи» (з нім. Kurzarbeit). На час карантину держава взяла на себе зобов’язання виплачувати до 90% частину заробітної плати працівникам. Ця ініціатива дозволила зберегти десятки тисяч робочих місць та надала неймовірну підтримку підприємцям середнього та малого бізнесу, які були змушені припинити свою діяльність. На цю програму Австрія виділила близько 40 мільярдів євро.

На цивільному рівні люди безумовно виявили турботу та співпереживання до людей похилого віку та тих, хто належать до групи ризику. Сусіди пропонують свою допомогу у вигулі собак, купівлі продуктів та медикаментів.

Щодня о 18:00 у Відні можна почути оплески та музику з вікон будинків та балконів – це знак підтримки та подяки співробітникам продуктових магазинів, аптек, медперсоналу та всім тим, хто працює під час карантину та допомагає швидше впоратися з пандемією.