Вигадані та реальні історії, які вкотре нагадають, що жінки — сильна стать.
Доля жінки в Пакистані відома наперед: бути покірною дружиною, догоджати чоловікові, вести побут та виховувати дітей. А якщо ти хочеш отримувати знання та ходити до школи, носити яскравий одяг та не закривати обличчя, то можеш отримати кулю в голову. Так сталося з юною дівчиною на ім’я Малала. Наразі вона стала відомою правозахисницею, заснувала власний фонд та отримала Нобелівську премію миру.
Читайте також: 6 подкастів про книги та літературу
«Дружина наглядача зоопарку» Діани Акерман заснована на реальних подіях, що сталися під час Другої світової війни. Сім’я Жабинських володіла Варшавським зоопарком та у вольєрах для тварин ховала людей із єврейського гетто. Завдяки винахідливості їм вдалося врятувати понад триста безневинних життів. У 2017 році книга була екранізована, а головні ролі у фільмі зіграли Джессіка Честейн, Йохан Хелденберг та Даніель Брюль.
Книга Кейт Шопен «Пробудження» вийшла в Америці у 1899 році та шокувала громадськість. Роман називають першим твором-маніфестом фемінізму і не дивно, чому свого часу він був цензурований, а сама письменниця багато років залишалася непоміченою. Головна героїня Една Понтельє – заміжня жінка з двома дітьми. Суспільство стверджує, що вона повинна бути зразковою дружиною і матір’ю, але сама Една не має глибокої любові до чоловіка і вважає, що діти не можуть визначати її як особистість. Під час відпустки вона знайомиться з красенем Робертом і «пробуджується». Тепер Една не хоче пливти за течією.
Читайте також: Найочікуваніші книги 2019 року
Рупі Капур – поетеса та ілюстратор індійського походження. Перша популярність прийшла до неї після виходу збірки Milk and Honey. Дівчина також відома своєю позицією щодо фемінізму та соціальної діяльності. У книзі «The Sun and Her Flowers» Рупі торкається тих самих тем: прийняття себе, самопізнання, рівності і походження.
Чимаманда Нгозі Адічі народилася Нігерії і у віці 19 років переїхала до Америки. Там дівчина повністю відчула свої відмінності від інших. Її враження від цього пізніше стали основою для промови на TEDx у 2012 році. Через великий успіх було випущено есе під назвою «Ми всі маємо бути феміністками», в якому торкаються теми нерівності в Нігерії та світі загалом. Якщо ви сумніваєтеся, що у XXI потрібен фемінізм, то невеликий твір стане поштовхом до роздумів і розплющить очі на глобальні проблеми.
Читайте також: 10 гідних книг, написаних знаменитостями
Франческа Кавалло та Елена Фавіллі збирали гроші на публікацію книги на платформі Kickstarter. Замість заявлених 40 тисяч їм пожертвували понад півмільйона доларів. Завдяки цьому світ побачив історію 100 сильних жінок, які досягли успіху в різних сферах життя — від спорту та соціальної роботи до науки та політики. Біографія кожної подано у формі казки, що робить книгу доступною для найменших та цікавою для найдоросліших.