Закрити
UA
Мода

Куда пойти на выходных: 19-20 декабря

Поділись:
19 грудня відбудеться святкове засвічення головної ялинки країни на Софійській площі, а також ялинки під Аркою дружби народів. А ще з 19 грудня 2020 року набувають чинності нові карантинні обмеження по всій території України, які, зокрема, дозволяють відвідувати виставки, музеї та галереї за умови присутності однієї людини на 10 квадратних метрів. Тим комфортніше буде насолоджуватися мистецтвом. Разом з кураторами компанії Amuseum Андрієм Качурою і Анастасією Гайдукевич-Качуро, відомою реалізацією найбільших музейних і історичних проєктів України, зібрали для вас рекомендації, що подивитися в Києві на останніх вихідних року. І навіть після.

МИСТЕЦТВО

Виставка «Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!», Мистецький Арсенал
18 вересня 2020 – 24 січня 2021
Андрей Сайгаковский

«Мистецький Арсенал» – наші добрі друзі і ми із задоволенням стежимо за усіма їхніми проєктами. Наразі радимо звернути увагу виставковий проєкт, що продовжує репрезентацію визначних імен у новітній історії українського мистецтва, до якої належать персональні виставки Олега Голосія, Кирила Проценка, Олександра Гнилицького. Цього разу до вашої уваги експериментальний проєкт митця Андрія Сагайдаковського — простір Арсеналу перетвориться на тотальну інсталяцію, створену митцем. Його інсталяції буквально огортають і водночас розщеплюють замкнену структуру виставкового простору, деконтекстуалізують його. У просторі цікаво блукати в захопливому очікуванні того, що буде далі, що відкриватиметься в наступних приміщеннях, що ще запропонує автор.

КУЛЬТУРА

Андріївська церква
Андреевская церковь

Реставрація Андріївської церкви тривала 11 років, і днями будівля нарешті відкрилась для відвідувачів. Щонеділі та на свята тут відбуватимуться богослужіння, а в інші дні церква працюватиме як музей. Тішить, що в нашій країні почали дбати про гостей з інвалідністю: для людей з вадами зору та дитячих екскурсій майстри вилили з гіпсу окремі елементи оздоблення храму, щоб до них можна було доторкнутися та відчути їхню форму.

Читайте також: В НОВОРІЧНІ СВЯТА УКРАЇНЦІ МОЖУТЬ ЗРОБИТИ ПОДАРУНОК ПРИРОДІ РАЗОМ З WWF-УКРАЇНА

СКУЛЬПТУРА

M17 Sculpture Prize 2020, Центр сучасного мистецтва М17
17 грудня 2020 – 21 лютого

Sculpture Prize

Поціновувачам сучасного мистецтва радимо звернути увагу на 12 молодих митців, проєкти яких були відібрані міжнародним експертним журі з-поміж 200 конкурсних пропозицій. Скульптури, світлові та медіаінсталяції, твори з кортену та кераміки, з використанням формаліну та живого моху, і не лише – розмаїття стилів, технік та матеріалів, але об’єднаних загальною тематикою: «Коріння та пилок». Подавачі мали порозмірковувати, чим у сучасному світі для суспільства і для них особисто є поняття «коріння».

КІНО

Виставка «Польоти уві сні та наяву», Музей кіно Довженка-Центру
17 грудня 2020 – 7 березня 2021
Полеты во сне и наяву

Однойменний фільм 1983 року Романа Балаяна свого часу був лідером прокату і майже одразу став культовим.

Куратором виставки виступив кінознавець Андрій Алферов. Мультимедійний кінематографічний проєкт досліджує роки та епоху, під час яких було створено фільм. Радимо звернути особливу увагу на грандіозну відеомузичну інсталяцію «Шістдесяті» Владіміра Тарасова – гуру литовської джазової музики – про творчу атмосферу за «залізною завісою».

В експозиції представлено оригінальні мальовничі твори Любові Рапопорт, Тіберія Сільваші, Віктора Павлова і Тетяни Яблонської, твори класиків української документальної фотографії Олександра Ранчукова і Бориса Градова, а також фрагменти документальних та художніх фільмів, знятих у Києві в 1970–1980-х роках. Сучасне бачення персонажа, створеного Романом Балаяном на екрані, відображено у фотографіях Олени Сапонової та Ольги Степаньян. Тексти Тіберія Сільваші, Людмили Новікової, Івана Козленка, Володимира Войтенка, Надії Заварової, Сергія Тримбача, Наталії Сільваші, Марії Храпачової розкривають історичний та культурний контекст створення «Польотів». Інсталяції художника Антона Логова, створені спеціально для виставки, не лише акцентують ключові символи фільму, а й передають психологічні стани, через які проходить головний герой фільму Балаяна.

Наразі виставка – єдина можливість познайомитись зі стрічкою ближче, адже вона заборонена в Україні через присутність у кадрі деяких осіб із «чорного списку».

Читайте також: АРГУМЕНТ: TVORCHI, КРЕАТОРИ МУЗИКИ МАЙБУТНЬОГО

ДІТИ

Виставка «Палац казок Андерсена», виставкові зали Будинку митрополита Національного заповідника «Софія Київська»
10 вересня 2020 – 18 січня 2021
Ганс Кристиан Андерсон

Виставка присвячена 215-й річниці від дня народження данського письменника Ганса Крістіана Андерсена. Ідеальна локація аби провести час з дітьми. Експозиція складається з найкращого доробку українських митців до творів Ганса Християна Андерсена: ілюстрації, книжки відомих видавництв, порцелянові скульптури героїв казок, театральні костюми, декорації й ескізи до вистав провідних театрів. Якщо ви ще не встигли познайомити дітей з творчістю відомого казкаря – саме час.

«Зимов Країна», ВДНГ
12 грудня 2020 - 14 березня 2021
Зимова країна

Місце, де можна провести день і не помітити, як він минув. По-перше, «Музей науки» у павільйоні №23. Музей працює з жовтня, та якщо ви ще не встигли його відвідати – варто завітати. Головна особливість музею полягає у тому, що з кожним експонатом можна взаємодіяти. І дітям, і дорослим буде цікаво.
Традиційна «Зимова Країна» вже відкрилась і пропонує понад 10 різних локацій: від ковзанки та Святкової ялинки до Резиденції Санти та динозаврів морських глибин.

Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТЬ: СОЛОМІЯ ВІТВІЦЬКА, ТЕЛЕВЕДУЧА