Мар’яна Приймак: “Одяг – це дотик до вашої автентичності”

Зазирнемо у чудовий та таємничий світ одного з найдавніших ремесел – ткацтва. По суті, це окремий вид мистецтва, ручна робота, яка користується попитом у поціновувачів автентичних, стильних та самобутніх речей. Мар’яна Приймак народилася 1976 року. Закінчила Львівську національну академію мистецтв (кафедра художнього скла) і аспірантуру ЛНАМ у 2010 році. У сфері художнього ткацтва з 1994 року, де працювала і розвивалася як творча особистість у майстерні своєї матері Дарії Приймак. Сьогодні Мар’яна – мама трьох синів, власниця та дизайнерка бренду  TKANA.UA, має свій арт-салон авторського тканого одягу і аксесуарів у Львові та своєю енергією, жагою до життя і любов’ю до людей надихає усіх, хто її оточує. Наша редакція не стала виключенням! 

Мар’яна Приймак: “Одяг – це дотик до вашої автентичності”-Фото 1

 

   — Мар’яно, ви закінчили Львівську національну академію мистецтв, з дитинства були дотичною до ткацтва. Розкажіть, як зароджувалася ідея створення власного бренду та з чого все починалося? 

Усе починалося у дев’яності роки, коли Україна тільки відновила свою незалежність, була велика економічна криза. Саме в той час я вже була студенткою та паралельно з навчанням допомагала матері із виконанням замовлень в ткацтві, і мене це дуже захоплювало. Кілька років тому в соцмережах мене знайшла моя родичка – було цікаво поспілкуватися про наше родинне дерево. Саме в той час вона досліджувала наш рід і виявила, що ткацтвом займалися наші діди, і ця справа родинна, тож вміння працювати на ткацькому верстаті в мене в ДНК. Взагалі я бачила себе викладачкою, проте, вже коли була в аспірантурі, виникла ідея про власний мистецький проект. Поступово я прийшла до того, що це буде ткацтво. У 2013 році були перші записи та ідеї, а у 2015 я вже офіційно представила свій бренд TKANA.UA. Тобто, у цьому році вже 30 років, як я займаюся ткацтвом

Мар’яна Приймак: “Одяг – це дотик до вашої автентичності”-Фото 2

       —  Яка унікальність вашої технології? Розкажіть коротко про особливості процесу виробництва. 

Від початку роботи в ткацтві я напрацювала власний підхід, можна сказати, власну технологію в роботі з тканинами. Він, цей підхід, виявився унікальним, адже сумістив навички мислення об’ємами (які я здобула під час навчання по склу) з роботою у площині полотнища тканини. Окрім того, органічно проявляється талант від Бога в професійних скіллах, як, наприклад, робота з кольором та створення композицій візерунку, буквально “чуття”, якою має бути тканина. По суті, абстрактне мислення художника я відтворюю прикладним мистецьким шляхом в одязі. Працюю безпосередньо у шоурумі на власному ткацькому верстаті, який мені дістався у спадок від мами, який за ці роки, до речі, ніколи не підводив. Саме в шоурумі відвідувачі можуть власними очима бачити цей процес. Це абсолютний hand-made, де кожна ниточка прокладається руками. Я працюю за попереднім замовленням; завжди знайомлюся з людиною, аби відчути її, дізнатися більше та створити ексклюзивну річ саме для неї. TKANA.UA – це проект, що поєднує різні види мистецтва, об’єднує творців, ідеї та відкриває таланти. 

    — Як змінився світогляд бренду після початку повномасштабного вторгнення, як це вплинуло на ваш бізнес? 

Спочатку взагалі не було розуміння, куди рухатися, та чи буде цей рух взагалі. Далі я зрозуміла, що людям, моїм відвідувачам та покупцям, які багато втратили в цій війні потрібно щось дуже особливе — рідне, українське, що було б символом для них. Ця ситуація дала розуміння, що попит є. Активно підключилася і діаспора – багато замовлень їде закордон, що дуже тішить, адже це також допомога українському бізнесу та популяризація нашої культури по всьому світу. Ще до початку повномасштабної я була в різних містах та країнах зі своїм брендом, і наразі наша географія також продовжує розширюватися – усюди є часточка українського.

Мар’яна Приймак: “Одяг – це дотик до вашої автентичності”-Фото 3

— Серед поціновувачів бренду є й відомі особистості? 

Так, це й люди шоу-бізнесу, й парламентарі, й викладачі, й дипломати, юристи, люди бізнесу. Не про всіх можу розповідати, проте, нещодавно, наприклад, в мене брали подарунок для Вікторії Спартс, американської сенаторки. Особливо пишаюся дружбою та партнерством із Наталкою Музикою, яка зараз живе та працює в Дубай. В нас був крутий творчий експеримент, в ході якого ми створили для неї ексклюзивний костюм, та також у планах є й інші ідеї для сумісної реалізації. Серед моїх поціновувачів є й панство Точицьких – українські дипломати, Райнер Бер – танцюрист, актор в Німеччині, та Ірина Корчинська, яка наразі проживає в США – дуже активна моя клієнтка, модель, активістка, брала участь у багатьох дефіле та презентувала неодноразово TKANA.UA.

— TKANA.UA сьогодні – це про що? Які маєте плани на майбутнє?

Це речі, створені щиро і з натхненням. Це речі, в яких присутня частина моєї душі, і частина мене як автора. Це про особливі деталі, любов у кожній ниточці. Для мене ткацтво ще тим важливе, що воно завжди було одним з основних напрямків національної культури України, і мій одяг як певний трансчасовий маршрут, що поєднує унікальні соціальні, історичні аспекти із сучасними трендами та якістю. Я можу навіть сказати, що в нас зараз все тільки починається, бо я планую розширювати асортимент, додаючи аксесуари, предмети інтер’єру, сувеніри та прикраси. Інший наш стратегічний напрямок – активний крок у діджиталізацію: TKANA.UA буде підкорювати онлайн! Не хочу одразу розкривати всі карти, проте, впевнена, що в нас все вийде! 

Мар’яна Приймак: “Одяг – це дотик до вашої автентичності”-Фото 4

— Благодійність та бренд – як ви допомагаєте під час війни та які івенти благодійні проводите? 

Я вважаю, що у нинішній час благодійність – це фундамент нашої діяльності, база, без якої просто неможливо сьогодні працювати. Яку згуртованість, яку надпотужну силу показали українці протягом останніх двох років – це те, чим ми підкорили весь світ: нашої незламністю, щирістю, як люди можуть підсвітити людей. Я завжди рада будь-якій можливості долучитися до корисних благодійних ініціатив. У нас йдуть перемовини стосовно співпраці з одним з фондів, аби частина прибутку TKANA.UA йшла на допомогу. Нещодавно у нас був також івент, в ході якого вдалося зібрати кошти на підтримку 23 окремого стрілецького батальйону ЗСУ. При чому, це був саме прикладний захід – люди завітали до нас у гості, поспілкувалися, дізналися більше про бренд, могли побачити речі, придбати те, що сподобалося, насолодитися музикою талановитих українців та зробити добру справу. Разом ми зробимо ще не один важливий крок до наближення перемоги!  

Мар’яна Приймак: “Одяг – це дотик до вашої автентичності”-Фото 5

— Розкажіть про ваше життя поза роботою – що вас надихає, що подобається?

Мене надихають люди, бо гарні люди є найбільшим багатством мого життя. Це той соціальний капітал, який для мене найцінніший. Зловила себе на думці, що впродовж всього свого шляху, як дизайнера, маю справу з дотиком до певного успіху і долі людей, для яких створюю одяг. Мені дуже подобається спілкування із клієнтами, бо це допомагає мені глибше відчути їхні настрій та бажання, зрозуміти філософію життя. Кожна людина сприяє творчості та перенаповненню, і я обожнюю бачити саме щасливі емоції на обличчях. Я вірю в долю, вірю в знаки, головне – вчитися їх бачити. 

— Ви дуже позитивна та надихаюча особистість. Як зберегти такий настрій, продовжувати жити та не боятися будувати планів на майбутнє?

Шукайте себе, шукайте свій шлях. Особливо хочу звернутися до наших українських жінок: ніколи не здавайтеся та продовжуйте цей пошук. Життя – це велика подорож, яка сповнена різних пригод, поворотів та сюжетних ліній, і треба відшукати саме те, що буде подобатися вам. Авжеж, зараз важкі часи. Є страх, є сумніви, проте, головне – бути небайдужим. І це не тільки про себе, але й про людей, які нас оточують. Шукайте, відчувайте та будьте сміливими!

 

 

 

Модель: Mariana Pryimak @mariana__pryimak

Одяг TKANA.UA @_tkana.ua

 

Фотограф: Olha Deryh @frenchonegirl 

Стиліст: Tania Tuka @taniatuka

Вiзаж та зачiска: Dasha Larsen @dasha.makeup.berlin 

Продакшн: SashkaProject @sashkaproject 

Текст Ірина Кіструга

 
Статьи по теме