10 березня пішов із життя легендарний дизайнер, засновник модного будинку Givenchy, Юбер де Живанші.
Протягом майже півстоліття з моменту презентації першої колекції у 1952 році і до 1995 року, коли він відійшов від справ, Юбер був ідейним натхненником та модельєром будинку Givenchy, ввів у моду «прет-а-порте» та створював образи для таких зірок світової величини. як Грейс Келлі, Жаклін Кенеді, Одрі Хепберн, Бейб Палей та інших.
Напевно, це одне з найвідоміших, відомих суконь усіх часів, створене для своєї музи Одрі Хепберн.
Усім нам відомо кліше, що в гардеробі кожної дівчини має бути «маленька чорна сукня». Це і є сукня від Givenchy, в якій Одрі Хепберн з’являється в ролі Холлі Голлайтлі у «Сніданок у Тіффані».
Читайте також: Оскар 2018: найкращі образи з червоної доріжки
Живанші створив вбрання для першої появи Одрі на врученні кінопремії Оскар у 1954 році. До речі, можливо, саме ця сукня і принесла акторці удачу, а разом з нею — і заповітну статуетку за найкращу жіночу роль у фільмі «Римські канікули».
Живанші належить авторство весільної сукні для Одрі Хепберн, для якої шлюб із Андреа Дотті став другим. Її просте і витончене вбрання негайно стало зразком для наслідування, а вона сама сказала:
Рожева сукня від Givenchy повернула мене до життя.
Дружба, професійне партнерство та любов до моди об’єднали Юбера де Живанші та Одрі Хепберн на більш ніж 40 років. Французький дизайнер зробив з Одрі ікону стилю, а вона своєю чергою ніколи не забувала повторювати:
Якщо я й отримувала кілька разів звання ікони стилю та була обрана до Зали слави моди, то це завдяки Юберу Живанші.
Знакова блузка з об’ємними воланами на рукавах із першої колекції Будинку Givenchy. Bettina Graziani – так була названа ця колекція на честь Беттіни – успішної моделі 1950-х, яка позувала для Givenchy, брала участь у показах і навіть у житті модного Будинку.
На фото ми бачимо сукню-пальто, створене спеціально для Жаклін Кеннеді, а завершеності образу додав капелюшок-пігулка, з якою в подальшому багато хто звикли бачити Жаклін.
Живанші можна назвати справжнім «щасливчиком», адже віддала перевагу сама Перша леді США. Джекі не побоялася піти проти традицій одягатися в американських дизайнерів та обрала французького модельєра для створення її модного вбрання.
Ті, кого Юбер де Живанші вибирав своїми музами, запам’яталися нам витонченістю та елегантністю. Вони надихали дизайнера створення нових нарядів, але він ніколи не переставав повторювати:
Сукня повинна слідувати за жіночим тілом, а не форми тіла укладатися в контури сукні.