І ось, сидячи з книгою навколішки, я була щаслива; по-своєму, але щаслива. Я боялася тільки одного – що мені завадять…
Є книги, які навіки увійшли до класики світової літератури. І не тому, що їх виділили літературні критики або вони були удостоєні престижних премій. Минають роки, десятиліття або навіть століття, а вони не втрачають своєї актуальності та чарівності. Саме в цьому їхнє чаклунство. Одна з таких книг – Джейн Ейр Шарлотти Бронте.
Читайте також: ПРО ВІЧНИЙ І СПРАВЖНІЙ: КНИГИ ПРО КОХАННЯ
Англія, вікторіанська доба. Джейн Ейр провела дитинство у притулку для дівчаток-сиріт і вирішує змінити своє життя. Вона знаходить місце гувернантки в родовому маєтку холостяка містера Едварда Рочестера. Здається, дівчина перевернула останню сторінку нещасливого розділу свого життя. Але саме з цього моменту починається хвилююча та зворушлива історія Джейн Ейр.
У романі «Джейн Ейр» є все, від чого так захоплює дух, і сторінки поглинаються одна за одною: тяжке дитинство та життєві випробування, перше боязке почуття, обдурені надії, віра в щастя, незважаючи на обставини, і справжнє кохання.
“Джейн Ейр” Шарлотти Бронте неодноразово надихала діячів театру та кіно. Починаючи з 1934 року, на образ Джейн перетворювалися Вірджинія Брюс, Джоан Фонтейн, Сюзанна Йорк, Зіла Кларк. Роль Едварда Рочестера майстерно виконували Колін Клайв, Орсон Уеллс, Джордж Скотт, Тімоті Далтон. Найсвіжіша екранізація побачила світ у 2011 році. Головні ролі у фільмі зіграли Міа Васіковська та Майкл Фассбендер.
Читайте також: КАЖУТЬ Вчені: 10 ПРИЧИН, ЧОМУ ВАРТО ЧИТАТИ КНИГИ
1. Життя надто коротке, і не варто витрачати його на те, щоб плекати в душі ворожнечу або запам’ятовувати образи.
2. Іноді одне слово може прозвучати тепліше, ніж багато слів.
3. Страшіть жалю….Жалі отруюють життя.
4. Коли ти не знаєш, чим заповнити день, поділи його на частини, кожну частину займи чимось, не сиди без діла і чверті години, десяти хвилин, п’яти хвилин, користуйся кожною миттю, роби намічене тобою методично, з суворою постійністю, – І день пройде так швидко, що ти не помітиш, як він скінчився. І ти не залежатимеш ні від кого і чекатимеш, щоб тобі допомогли провести час. Тобі не доведеться шукати ні суспільства, ні розмов, ні співчуття, ні підтримки — словом, ти житимеш, як має жити незалежна істота.
5. Золото не потребує позолота.
6. Поважай себе настільки, щоб не віддавати всіх сил душі і серця тому, кому вони не потрібні і в кому це викликало б тільки зневагу.
7. Від чоловіків вимагається тільки одне – сила і рішучість.
8. Бути разом означає відчувати себе так само невимушено, як на самоті, і так само весело, як у суспільстві.
9. Я любила його дуже сильно – сильніше, ніж могла висловити, сильніше, ніж можна висловити словами.
10. Його присутність у кімнаті зігрівала мене більше, ніж найяскравіший вогонь.
Що ще прочитати?
Інші твори Шарлотти Бронте: “Містечко”, “Учитель”, “Шерлі”. А також:
«Грозовий перевал» Емілі Бронте
«Співаючі в терні» Колін Маккалоу
«Гордість і упередження» Джейн Остін
«Віднесені вітром» Маргарет Мітчелл
«Ребека» Дафна Дюмор’є
«Маленька господиня Великого дому» Джек Лондон
«Ніч ніжна» Френсіс Скотт Фіцджеральд
«Три товариші» Еріх Марія Ремарк