Кожна епоха має своє обличчя, але деякі персони зі світу шоу-бізнесу стають справжніми ідолами, незалежно від часу. Сьогодні однією з найбільш легендарних і водночас одіозних особистостей могло б виповнитися 60 років. Майкл Джексон не просто увійшов до історії музики, а кардинально змінив шоу-бізнес та вплинув на масову культуру.
Згадуємо про внесок Джексона в культуру і розуміємо, чому він став поп-королем.
Саме Майкл Джексон зробив прорив у сфері відеокліпів. Раніше артисти могли хіба що стояти на гарному фоні та співати, а відео були не більше ніж рекламою самих пісень, але Джексон першим став вибудовувати у кліпах сюжетну лінію. З самого початку, звичайно, всі поставилися до цього скептично, навіть MTV відмовлялися показувати його відео в ефірі, але Billie Jean зумів справити на них враження і кліп все ж таки пустили в ефір.
Відео справило ефект вибуху бомби: підлітки стали божеволіти по Майклу Джескону, а молодий канал став мегапопулярним. Пізніше легендарний 14-хвилинний Thriller остаточно та безповоротно змінив усю музичну індустрію. Артисти та їхні продюсери зрозуміли, що з цього моменту не можна зняти кліп на фоні гарної машини та статично стояти в кадрі — артист на екрані має жити і щоразу дивувати глядача чимось новим.
Майкл Джексон, звичайно ж, не став першопрохідцем у плані танців, але саме він започаткував хореографію на сцені. Не просто рухам у такт музиці і плесканням правої ногою час від часу, саме цілим постановкам. Сьогодні складно уявити сучасну зірку на кшталт Леді Гаги чи Бейонсе без шоу на сцені, це стало не лише нормою, а й обов’язковим аспектом будь-якого концерту.
У 1982 році світ побачив альбом Майкла Джексона під назвою Thriller, який 37 тижнів поспіль був на вершинах американських чартів і пізніше увійшов до Книги рекордів Гіннесса як найбільш продаваний в історії музики. Тріумф Джексона відкрив дорогу до популярності та перебування в національних хіт-парадах іншим темношкірим артистам.
Суперечна репутація Джексона — тема для окремої розмови, але вона не знизила рейтинги артиста. Звинувачення в домаганнях до дітей, маєток Neverland з каруселями та всілякими іграшками, бажання зіграти Людину-павука, вивішування власного сина за вікно, незрозумілі шлюби, асексуальність, мавпочка Бабблс, якою були пересаджені людські зв’язки, активною позицією щодо благодійності (Джексон фінансував 39 благодійних фондів і навіть потрапив через це до Книги рекордів Гіннесса), природною сором’язливістю та добротою.
Цей образ, однак, не завадив Джексону стати найуспішнішим артистом в історії музики та символом цілої епохи.
Чого чого, а рекордів у короля поп-музики хоч греблю гати. Альбом Thriller, наприклад, увійшов до Книги рекордів Гіннесса як найбільш продаваний в історії музики, а його тираж склав 110 мільйонів копій. Зірку на Алеї Слави Джексон отримав у 26 і на той момент став наймолодшим артистом, який був удостоєний такої честі. Кліп Ghosts тривав 38 хвилин (!) і увійшов до Книги рекордів як найтриваліший. Концерти артиста, що цілком логічно, відвідувало величезну кількість людей — лише на сім шоу на стадіоні Wembley прийшло 504 тисячі глядачів!
Джерело фото: gettyimages.com