UA
RU

Національна мода в обличчях: Виходить друком “Довідник української моди” / Fashion Directory of Ukrainе

Редагувати переклад
Перша книга про людей, що створюють індустрію моди в Україні.
Національна мода в обличчях: Виходить друком “Довідник української моди” / Fashion Directory of Ukrainе-Фото 1

За останні десятиріччя українська мода стала повноцінною складовою креативноїіндустрії, розмови пробурхливий розвиток якої не стихають як всередині країни, так іза її межами. Розуміючи потребу у системному описі цього явища як індустрії,історикиня моди та fashion-критикиня Зоя Звиняцьківська разом з журналістом та редактором відділу моди Harper’s Bazaar Ukraine Антоном Єременко випускають книгу“Довідник української моди” / Fashion Directory of Ukraine.

“Довідник української моди”—це перша книга про людей, що створюють індустріюмоди в Україні. Реалізація проекту зайняла близько півроку. За цей час автори книги записали сто годин інтерв’ю з 92 представниками різних напрямів української модноїіндустрії—дизайнерами, стилістами, фотографами, рітейлерами та іншими. Основною метою видання автори вбачають надання цілісного уявлення про українську моду, як сформовану креативну індустрію.

Національна мода в обличчях: Виходить друком “Довідник української моди” / Fashion Directory of Ukrainе-Фото 2

Національна мода в обличчях: Виходить друком “Довідник української моди” / Fashion Directory of Ukrainе-Фото 3

Читай также: Весільний демікутюр: Fifteen – колекція, що отримала Ґран-прі International Young Designers Contest 2020

“За останні роки українська мода перестала бути локальним явищем, окремі перемоги перетворилися на систему, тому ми вирішили створити книгу, що демонструватиме це»,—розповідає Антон Єременко. Цю тезу продовжує Зоя Звиняцьківська:«Головними умовами нашої роботи були незаангажованість та увага до фактів. Требабуло привести несформовану множину уявлень про вітчизняну модну індустрію всистему, що відповідає критеріям глобальної моди. Українська модна індустрія-динамічне та масштабне явище, і нашою метою було показати його комплексно, дати цілісну картину».

Національна мода в обличчях: Виходить друком “Довідник української моди” / Fashion Directory of Ukrainе-Фото 4

Національна мода в обличчях: Виходить друком “Довідник української моди” / Fashion Directory of Ukrainе-Фото 5

Саме інтерв’ю з тими, хто розбудовує в Україні моду як повноцінну креативнуіндустрію стали основою книги, загальний обсяг якої склав 192 сторінки. Над дизайном видання та обкладинкою працював Гліб Муха. Більшу частину портретівгероїв книги авторства фотографки Юлії Крайст.

Національна мода в обличчях: Виходить друком “Довідник української моди” / Fashion Directory of Ukrainе-Фото 6

“Довідник української моди” / Fashion Directory of Ukraine видається одразу двома мовами—українською та англійською. Окрім друкованих примірників, створено іокремий сайт fashiondirectory.com.ua, де починаючи з 28 жовтня матеріали книги з’являться у вільному доступі.“Довідник української моди” створено за підтримки Українського культурного фонду

Статьи по теме