UA
RU

Нерозказані секрети дому Гуччі 

Редагувати переклад
На екрани вийшов нова драма-байопік «Дім Гуччі»  за романом Сари Гей Форден «Дім Гуччі: Сенсаційна істория вбивства, божевілля, гламуру та жадібності».

Ксенія Карпенко

Розповідає Ксенія Карпенко, експерт в сфері моди, автор бренду LOVE 

Коли читала книгу — не могла відірватися від захоплючого детективу, та, на мій погляд, чудового прикладу як заздрість, інтриги та жадібність можуть зруйнувати бізнес із видатним лого.  

Від стрічки легендарнонго Рідлі Скота не варто чекати усіх подробиць і заглублення в деталі — її основна мета захопити нашу уяву на 2,5 години і надати естетичне насолодження. Хіба має на меті кінематограф встановити достаменно події? Однак, є деталі із історії дому Гуччі, які має знати кожна fashionista.

Гуччіо Гуччі народився у Флоренції в сім’ї торговця солом’яними капелюхами. Якщо вірити архівав — це був неуспішний бізнес. В юнацтві Гуччіо  відправився подоружувати світом у пошуках… Ні, не натхнення, а новаторських бізнес-ідей. Опинившись у Лондоні, юнак Гуччі влаштувався бел-боєм у готелі Savoy. У ті часи, це був найрозкішніший готель чи не на всьому континенті, тут зупинялися Мерілін Монро, Клод Моне,  Френк Сінатра та багато інших зірок того часу. До речі, Savoy став першим готелем, в якому був електричний лифт. Де, і працював Гуччіо, супроводжуючи із поверху на поверх світову еліту, вивчаючи іх манери, стиль, поведінку, звички та прикраси. 

Дім Гуччі

Повернувшись до рідної Флоренції, Гуччіо усі заощадження із Лондона, інвестував у виробництво саквояжів, ідею яких виплекав, споглядаючи на валізи зіркових постояльців готелю. Насправді, у засновника імперії Gucci, було не двоє синів, а четверо, один із яких помер у девятирічному віці. Також у Альдо та Родольфо була сестра, що, до речі, на початку активно брала участь у сімейній справі. А потім її в бізнесі змінив чоловік, Грімальда ж присвятила життя дітам. А ще, до речі, у чотирьох дітей Гуччіо — був зведений брат Уго, син від першого шлюбу. Ух, справжня заплутана флорентійска історія із пристрастями. 

Після смерті Гуччіо, бізнес було розподілено між трьома братами  — Васко, Родольфо та Альдо. Васко керував артизанальним виробництом у Флоренції, Родольфо відповідав за бутик у Мілані, а Альдо — за міжнародну експансію. За книгою, Родольфо по справжньому  мріяв про акторську кар’єру і це відображалося у фрустрації в його бізнес-процесах, а от Альдо по крові був прагматичним бізнесменов. І за жодних обставин — транжирою. Переповідають історію, як одного разу Альдо не взяв на роботу бухгалтера, який запалив сигарету запальничкою замість, хоча у приміщенні горіли свічки. «Небувале марнотрацво» — емоційно вигукнув Альдо і не взяв на роботу кандидата. Альдо був тим, хто відкрив для Gucci Америку, і за його правління Gucci бренд став тим, в якому такі зірки як Джекі Кеннеді зявляються в готелі Savoy. 

Гуччі Альдо

І хоча Паоло, син Альдо, зображений безумцем — насправді він таким не був. За його ініціативи була розроблене GG лого, яким ми знаємо його і дотепер. І до речі, шкіряний ремінь із лого дому до сих пір у світових гітах продажу. В той час, сама Паоло комерціоналізував бренд настільки, що суцільна логоманія та сумки із хемпу (тканина на основі конопляної сировини) стали масово підроблятися і здешевили бренд в очах лояльних клієнтів. Паоло, до речі, отримавши мільони евро після продажу своєї частки у компанії, помер у злиднях. За книгою, Паоло сдав поліції інформацію про несплату податків свого батька, а Альдо, в свою чергу, лишив свого сина права творити під власним прізвищем. Справжні італійські пристрасті!   

Дім Гуччі 2

Мауріціо та Патриція насправді мали двох спільних доньок. Алессандра та Алегра ще два роки, на час розслідування вбивства батька, підтримували матір. Однак після обвинувачувального вироку, обірвали звязки. Хоча Аллегра навіть вступила на юридичний факультет, щоб розібратися у судовоій справі своїх батьків. Патріція Реджані до сих пір кожного року  отримує 1,9 млн євро компенсації після розлучення, на разі цю суму ій виплачують доньки. Обидві позивалися до суду за скасування домовленностей, але справа була виграна на користь Патриції. На разі спадок сестер Gucci оцінюєтсья в 400 млн. євро. Обидві мешкають в Швейцарії та ведуть вкрай непублічний образ життя. Одна з сестер володіє яхтою Creole, на якій батько Мауріціо обожнюва губитися протягом зимових місяців. Також сестри мали спробу виробництва сумок. Оскільки вони не мають права використовувати ім’я Gucci у бізнес цілях, вироби продавалися під брендом First.

Фото © 2021 Metro-Goldwyn-Mayer Pictures Inc. All Rights Reserved; B&H Film Distribution Company.

Читайте також: НА ШИРОКУЮ НОГУ: КАК СОВРЕМЕННЫЕ ЛОКАЦИИ ПРЕВРАТИЛИСЬ В ИСТОРИЧЕСКИЕ ИНТЕРЬЕРЫ ДЛЯ КРИМИНАЛЬНОЙ ДРАМЫ “ДОМ ГУЧЧИ”

Статьи по теме