Закрити
UA
Мода

Нервовий зрив: як його відразу розпізнати та запобігти

Поділись:

А ви знаєте, як його розпізнати та вчасно запобігти? Не всі очевидні симптоми є частиною нервового зриву.
нервовий зрив - це

Зміст:

Чомусь ми звикли вважати, що нервовим зривом можна охарактеризувати будь-який пережитий стрес або емоційне струс. Історично так склалося, що якщо хтось перебуває в сильному емоційному або фізичному стані, який не дозволяє йому функціонувати, це називають нервовим зривом.

Цей стан відноситься до ряду психічних захворювань із спектром емоцій від тривоги до психотичного епізоду. Хоча цей термін більше не використовується в медичному співтоваристві, нервовий зрив викликає не меншу стурбованість. Давайте розберемося докладніше, що стоїть за цим психологічним станом.

Що таке «нервовий зрив»?

З медичної точки зору такого поняття, як нервовий зрив, не існує. Ріні Сінгх, психотерапевт та представник Ради з психотерапії Великобританії, пояснює, чим справді є нервовий зрив.

Це старомодний термін для людини, яка страждає від екстремальної реакції на стресову ситуацію. Іноді термін “нервовий зрив” використовується до того, хто відчуває психічне захворювання, таке як занепокоєння, депресія, фобічні реакції або психотичний епізод,

– каже психолог.

Читайте також: ЖИТТЯ НА ПАУЗІ: 6 ПРИЗНАКІВ, ЩО ВАМ ПОТРІБНО ДЕТАЛЬНІШЕ стежити за МЕНТАЛЬНИМ ЗДОРОВ’ЯМ

Якщо говорити простіше, то нервовим зривом можна назвати захисну реакцію організму на емоції, що накопичилися. Його не варто ігнорувати, адже цей стан може бути вкрай небезпечним для здоров’я та спричинити проблеми зі здоров’ям.

симптоми нервового зриву

Симптоми нервового зриву

Симптоми варіюються залежно від людини, але якщо спостерігаються будь-які незвичні вам відчуття чи емоції, необхідно одразу звертатися за допомогою.

З основних симптомів, які можуть виникнути це:

  • безсоння;
  • апатія;
  • відсутність апетиту;
  • постійне бажання плакати;
  • низьке лібідо;
  • занижена самооцінка;
  • проблеми під час спілкування з людьми;
  • суїцидальні думки;
  • маніакальне поведінка (остання стадія нервового зриву).

Як допомогти під час нервового зриву?

Якщо ви підозрюєте, що хтось або ви самі відчуваєте розлад або бачите проблеми з психічним здоров’ям, вам слід спочатку зателефонувати лікарю загальної практики і записатися на прийом. Він зможе оцінити ваш стан і дати направлення до профільного лікаря.

Якщо ви розумієте, що зрив тільки починається, наприклад, у вашого родича поганий настрій та апатія протягом кількох днів, тоді можна допомогти в домашніх умовах: поговоріть з ним або вислухайте його, доки емоційний стан людини не покращає. Ви можете допомогти йому, відволікаючи такими заняттями як перегляд фільму, прогулянка на свіжому повітрі або йога.

Читайте також: РОЗМОВА З ПСИХОЛОГОМ: ЩО ТАКЕ «КРИЗА 30 РОКІВ» І ЯК ЙОГО ПЕРЕЖИТИ

Однак, якщо симптоми є більш серйозними – занепокоєння, що переходить у напади паніки, безладна мова, розмова про самогубство – дуже важливо проконтролювати, щоб ваша близька людина або ви звернулися до фахівця з психічного здоров’я.

запобігти нервовому зриву

Як запобігти нервовому зриву?

Щоб не запускати процес і ходити лікарями, можна вчасно запобігти цьому емоційному стану. Що для цього треба робити?

  1. Намагатися дотримуватися режиму – вживати їжу і лягати спати в один і той же час день у день.
  2. Не вживати алкоголь, наркотики та не курити, а також обмежити себе у вживанні кави та енергетиків.
  3. Приймати антистресові комплекси, які включають компоненти, що заспокоюють нервову систему.
  4. Навчитися розслаблятися, балувати себе та періодично проводити детокс-дні: від шкідливої ​​їжі, від гаджетів, від токсичних стосунків.
  5. Навчитися прислухатися до себе. Ніхто інший не зможе краще за вас самих оцінити свій стан.

Намагайтеся знаходити баланс між роботою, особистим життям і часом для себе, і тоді ви ніколи не знатимете, що таке нервовий зрив.

Фото: unsplash.com