Рік, що минув, став для нас поштовхом, завдяки якому все більше людей перейшло на шлях “усвідомленого споживання”. І тут заслуга не лише еко-активістки Грети Тунберг.
Вже сьогодні найбруднішими вважаються Атлантичний та Тихий океан. А через тисячі тонн сміття, яке плаває у водах не тільки океанів, а й морів, гине величезна кількість тварин, у тому числі риб і птахів.
Головним джерелом забруднень є наземне сміття, з якого 80% — це пластик. Звичайно, ця проблема хвилює всіх нас та модну індустрію особливо. Бренди вже використовують у виробництві тканини із перероблених матеріалів. Яким буде нове покоління тканин, розкажемо далі.
Читайте також: ЗВІДКИ ВЗЯЛАСЯ ГРЕТА ТУНБЕРГ, І ЯК 16-річна ДІВЧИНКА МОЖЕ ВРЯТУВАТИ ВЕСЬ СВІТ?
Еконіл – це волокно, яке виготовляють із вже переробленого нейлону. Від цього й походить назва. Еконіл означає екологічний нейлон. Як ми всі знаємо сам нейлон – це синтетична тканина, яку виробляють із нафти. Отже, за її створення ми витрачаємо як природні ресурси, а й забруднюємо довкілля. Виробники еконілу вирішили боротися із цим. Тому для переробки та подальшого створення вдосконаленого нейлону використовують не тільки пластикові відходи, а й навіть рибальські сітки. Все це виловлюють з океанів та морів дайвери та просто небайдужі люди.
Модні бренди вже встигли придивитися до нового матеріалу. Деякі речі, створені з еконілу, ви вже можете придбати. Наприклад, у колекції Prada осінь-зима 19/20 з такого нейлону були створені непромокаючі куртки, яскраві жилети та модні рюкзаки. Також еконіл використав Рікардо Тиші у новій колекції Burberry. А деякі бренди вже взялися за виготовлення купальників та спортивного одягу з нового матеріалу.
Чому ці дві назви стоять поряд, запитаєте ви? Справа в тому, що тканини є майже ідентичними. Але різниця таки є. Ліоцелл – це тканина, що виготовляється з целюлози, яку розчиняють спеціальним органічним розчинником. Таким чином, виробництво такого виду тканини не завдає шкоди природі та навколишньому середовищу. Більш удосконалена версія ліоцелла дістала назву тенсель. Це волокно ще м’якше завдяки деревині евкаліпту, з якого воно виготовлене. Найчастіше Lyocell і Tencel входять до складу постільної білизни, оскільки тканина добре пропускає повітря і приємна до тіла.
Читайте також: НА ЗАВИСТЬ КІМ: ЯК УКРАЇНКИ ЗАПУСТИЛИ БРЕНД МІНІМАЛІСТИЧНОГО СПОРТИВНОГО ОДЯГУ
Ще одна тканина, запатентована однойменною компанією. Репрев виготовляють завдяки переробленим пластиковим пляшкам. На сайті компанії ви можете побачити, як пляшки з-під мінеральної або солодкої води стають шортами, футболками або навіть джинсами. Також завдяки «таймеру» на головній сторінці можна відстежити, скільки пляшок та інших пластикових відходів марка вже переробила на благо екології. Сьогодні ця цифра перевищує 19 мільярдів. Але вже до кінця 2020 року Repreve обіцяють підвищити її до 20 мільярдів.
Автор: Євгенія Тягунова