Щоб не потрапити в таку незручну ситуацію, як Бріджіт Джонс на вечірці, варто знати як правильно розтлумачити дрес-код у запрошенні.
Дрес-код — важлива частина будь-якого заходу, чи то коктейльна вечірка, чи церемонія нагородження. Але, залежно від того, такий формат святкування планується, наряди гостей можуть відрізнятись. Як відомо, у запрошеннях завжди вказується необхідний формат одягу, але часто вони завуальовані такими фразами, як “Black Tie”, “Festive” та іншими. Щоб не потрапити в незручне становище та бути готовою до будь-якого заходу, ми прописали повне керівництво з правильного трактування дрес-коду в запрошеннях.
З назви зрозуміло, що на цьому заході на вас чекають у класичних строгих вбраннях. Для чоловіків – це смокінг, а жінкам краще вибрати чорну вечірню сукню “в підлогу”. Такий формат дрес-коду не має на увазі строгий чорний, допускаються також коричневий і темно синій, а сукня може бути декорована кристалами, паєтками або мереживом. Можна наголосити на ювелірних прикрасах або босоніжках золотого/срібного кольору.
Такий формат має на увазі більш офіційне вбрання все в тому ж чорному кольорі. Чоловіків чекають у костюмах, а жінки можуть вибрати або плаття з довгим подолом, або не химерне коктейльне. Головне пам’ятати, що вбрання має бути консервативним, строгим, без глибоких розрізів та вирізів. Сучасний дрес-код дозволяє дівчатам з’являтися на заході в костюмах та смокінгу, що не може не тішити.
Це той же Black Tie, тільки трохи розслабленіший. Приставка “creative” не означає, що потрібно вибрати фантазійне вбрання. Ні, це має на увазі, що ви зможете додати трохи яскравих аксесуарів або вибрати комбінезон замість традиційної сукні. Також можна поекспериментувати з мереживом та вишивкою, але намагайтеся не забувати про консервативність.
Читайте також: Разделяй і владарюй: 12 головних подіумних трендів сезону “осінь-зима” 2021/22
Це всім відомий формат дрес-коду, коли можна дозволити собі одягнути улюблене міні або шовковий костюм із цікавим принтом. Будь-яке вбрання, створене для вечірки – підходить під cocktail dress-code. Не забувайте про туфлі на підборах, яскраві аксесуари і маленькі клатчі. Чоловікам, як і раніше, потрібно одягати костюм.
Цей формат схожий на попередній, тільки в ньому є нотка офіціозу. Для такого заходу можна вибрати розслаблену сукню, будь-якого кольору та принта, але вже автентичніше або з меншою кількістю екстравагантних декорацій.
На багатьох денних напівофіційних заходах (особливо на ділових обідах та конференціях) рекомендується формальний дрес-код – для цього потрібні сукня, брючний костюм або комплект спідниця та блуза. Ідея полягає в тому, щоб одягнути щось, що підходить для бізнес переговорів, але, при цьому, виглядати стильно.
Це звичний для офісних працівників формат. Найкраще для нього підійдуть приталені штани, спідниця-олівець та світла сорочка. Раніше вважалося, що туфлі човника є обов’язковим атрибутом цього дрес-коду, але зараз можна дозволити одягати лофери, балетки або Мері Джейн.
Цей дрес-код вимагає більш ошатної версії повсякденного образу. Тут можна сміливо діставати свої дизайнерські ботильйони, блузку з рукавами-буфами, розкльошені джинси та інші претензійні улюблені речі. Це стосується і аксесуарів.
Формат, коли можна носити практично все. Варто лише утриматися від ексцентричних речей, а-ля, рвані джинси чи сукня-сітка. Головне правило smart casual – одягайтеся за принципом француженок: базові речі, які транслюють легкість та невимушеність образу.
Тепер ви знаєте всі підводні камені кожного дрес-коду.