Розповідаємо про ритуал, який зробить ваше волосся нереально красивим.
Визнайте: чи замислювалися ви коли-небудь про те, чи правильно ви миєте голову? Чи достатньо наносите шампунь, чи добре його змивати? На ці та інші питання я знайшла відповіді. А допоміг мені в цьому чарівний Андрій Крупчинський – експерт у індустрії перукарського мистецтва та співзасновник академії та салонів ERTEQOOB. До нього я і прийшла дізнатися. Але все по порядку.
І ось я вже в салоні Erteqoob. Перше запитання, яке мені поставив Андрій – як я доглядаю волосся, а після мого монологу довжиною в життя, уточнив, який у мене тип волосся. Далі ретельно розглянув волосся і почав розповідати, яким воно стане, якщо правильно проводити ритуал догляду за ним. Я, звичайно, не сумніваюся в його професіоналізмі (він душка!), але повірити, що моя шевелюра стане такою, як він описав, не змогла. А дарма.
Правильний догляд за волоссям завжди починається зі шкіри голови. На цьому постулаті побудований новий бренд Hair Rituel by Sisley. Андрій мені розповів, що моє щоденне миття голови в жодному разі не впливає на якість волосся – головне, використовувати правильні та якісні продукти. Він радив застосовувати їх на регулярній основі, адже останні мають накопичувальний характер: навіть якщо ви на пару днів поїхали без них у відрядження, то одного миття волосся шампунем з готелю (хоч би яким класним він був) буде достатньо, щоб звести весь ефект нанівець .
Читайте також: Знайомство з новим брендом Hair Rituel by Sisley
“А як же мені бути, якщо я постійно тестую продукти для волосся різних марок?”, Запитала я. «Нічого, користуйся на здоров’я, але потім помий голову ще раз тими засобами, до яких волосся звикло». Так ось про миття волосся. Ми перейшли до іншої зони, де й почалася вся магія.
Для мого прямого, але злегка кучерявого волосся Андрій вибрав розгладжуючий шампунь Revitalizing Smoothong Shampoo, у складі якого – ціла криниця корисних для волосся і шкіри голови інгредієнтів: тут тобі і цинк, і мідь, які регулюють баланс шкіри голови, вітаміни B, , протеїни бавовни (відновлюють структуру білка волосся), альфа-бісабол (розгладжує), масло ши та макадамії та моринги, які живлять та підвищують блиск.
Андрій розповів, як правильно очищати волосся: спочатку промийте його, потім по всьому периметру голови і на маківку точково нанесіть шампунь. Починайте добре спінювати його, рухаючись пальцями від периферії до верхівки. Таким чином, ви масажуєте шкіру голови та покращуєте кровообіг у цій зоні.
При спінюванні шампуню важливо не змивати його водою, а навпаки – повністю занурити волосся в піну, створивши своєрідну піну лазню.
Таким чином молекули активних компонентів встигнуть проникнути у волосся та шкіру голови. Тільки потім можна змивати продукт водою. До речі, ознакою гарного, якісного шампуню є поява піни з дрібних «бульбашок». Це говорить про те, що його молекули дуже маленькі і краще проникнуть у волосся.
Важливо дуже ретельно промивати волосся – воно має у прямому сенсі слова скрипіти. Якщо з’явиться таке відчуття, то можна приступати до другого намилювання (обов’язково мити голову двічі). Далі чергу кондиціонера, який потрібно обов’язково використовувати. Він призначений для згладжування кутикули, збільшення блиску, покращення міцності волосся та банального полегшення розчісування. Наносити потрібно на вологе, злегка віджате рушником волосся. Залишити на вказаний в інструкції час (тут 2-3 хвилини), а потім не менш ретельно змити.
Один-два рази на тиждень замість кондиціонера використовуйте маску. Без неї довести волосся до чудової кондиції буде дуже складно. Мені завдали Regenerating Hair Care Mask. Її головна фішка у тому, що продукт потрібно наносити не лише на волосся, а й на шкіру голови.
Маску також важливо наносити на вологе (не мокре!) волосся. Починайте зі шкіри голови і розподіляйте продукт масажними рухами (від периферії до маківки).
Лайфхак для покращення проникнення маски: після нанесення оберніть голову рушником, який заздалегідь підігрійте (можна на сушарці або батареї).
У дні, коли застосовуєте маску, кондиціонер наносити необов’язково (але можна).
Десять хвилин з маскою, і мені знімають рушник. Андрій ще раз влаштовує сеанс масажу шкіри голови і розповідає лайфхак: щоб усі компоненти, що вбралися, затримувалися довше у волоссі, потрібно закрити кутикулу волосся.
Як це зробити: берете пасмо волосся і пригладжуєте її великими пальцями рук, ніби ковзаєте по ньому. Так робите з усіма пасмами, а потім змиваєте маску.
Ми повернулися на робоче місце майстра. Я провела хвилин п’ять у рушник, а потім Андрій приступив до нанесення сироватки: попередньо розчесала волосся (до речі, воно абсолютно без проблем піддалося гребінцю), зробив проділ і наніс на шкіру голови Revitalizing Fortifying Serum. Він сприяє тому, щоб волосся ставало сильніше і щільніше, а при тривалому застосуванні (радять курсом довжиною на місяць) робить його блискучим і сяючим.
Я помітила миттєвий ефект: серум не обтяжив волосся, а навпаки – надав йому об’єму. Андрій мені пояснив, що такі продукти для шкіри голови потрібно правильно використовувати: зробити три проділи та нанести на коріння потрібну кількість засобу. Цього буде достатньо. Потім пішло масло: його мені нанесли на вологе волосся.
Олія – обов’язковий пункт ритуалу. У домашніх умовах я наношу його тільки на кінчики, щоб не обтяжити і не переборщити з кількістю продукту. Андрій мені показав, як отримати від такого продукту максимальну користь. Насправді все просто: потрібно розчесати вологе волосся, після чого нанести трохи масла на долоні і розподілити по всій довжині, уникаючи коріння. Так і більше поверхня охоплюється і ефект буде помітний. Та й можливість отримати «масляний ефект» близька до нуля.
Після всіх проведених маніпуляцій мені зробили легке укладання (без використання будь-яких стайлінгових засобів). І вуаля, ефект очевидний! Зараз я чесно дотримуюся всіх правил, що стосуються очищення та додаткового харчування волосся, і, маю вам зізнатися, дійсно бачу велику різницю. Спробуйте й ви!
Пройти такий самий ритуал для волосся і навчитися правильному догляду можна в мережі салонів ErteQoob на Костьольній, 9.