HR та рекрутери – це кадровики нашого часу. Рекрутер шукає співробітників у компанію, а HR відповідає за адаптацію, мотивацію та навчання вже найнятих співробітників. Це традиційно «жіноча» сфера та популярні нетехнічні спеціальності у ІТ. Але які зарплатні перспективи такі фахівці?
Кар’єрний портал Happy Monday провів власне дослідження зарплат українських спеціалістів сфери HR. Корисно для тих, хто має намір змінити професію або не знає, яку зарплату просити на співбесіді або при підвищенні.
Ми бачимо, що це саме те, чого не вистачає фахівцям, — прозорі актуальні дані про зарплати та фактори, що впливають на можливості розвитку у професії. На мою особисту думку, ринок HR-послуг в Україні ще досить незрілий, і деякі дані дослідження це підтверджують. Нестача спеціалістів із профільною освітою, суттєвий розрив у зарплатах на ідентичних посадах, критичний гендерний дисбаланс. Сподіваємося, що наше дослідження допоможе краще зрозуміти поточний стан розвитку індустрії та зробити ринок праці в Україні більш прозорим та професійним,
– каже Ганна Мазур, засновниця та СЕО Happy Monday.
Понад 93% опитаних українських HR-фахівців – жінки. Втім, чоловіки-ейчари також існують. З чим пов’язаний такий критичний гендерний дисбаланс, автори дослідження вирішили поцікавитися саме у чоловіків-фахівців. Артур Федоренко, засновник освітньої платформи для рекрутерів та HR «Точка відбору», пояснює це так:
Читайте також: ЗАБУДЬТЕ ПРО ПОЗВАННЯ І ШУКАЄТЕ «СВОЮ СТАЮ»: 5 ПРАВИЛ, ЯК БУДУВАТИ КАР’ЄРУ В ЕПОХУ ЗМІН
У HR один із найлегших шляхів входу. Не обов’язково мати профільну вищу освіту, достатньо мати необхідні soft-skills і бажання вчитися нового. Більшість фахівців HR-сфери одержують необхідні знання на короткострокових курсах, проходять HR-сертифікації.
Найпопулярніші спеціальності в HR:
Почати свій шлях у HR можна, попередньо отримавши досвід у рекрутингу, або відразу стартувати в HR після профільних курсів. Найнижча зарплата у сфері у HR-менеджерів – у середньому вона становить 19600 грн. З досвідом у рекрутингу (середня зарплата близько 20 000 грн) та закінченим базовим HR-курсом можна претендувати на посаду HR Generalist (середня зарплата близько 25 000 грн). Якщо вас цікавить вектор розвитку у бік керівних позицій, найвищі зарплати у HR-директорів (HRD) — 55 800 грн.
Читайте також: ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО РОБОТА ВАМ НЕ ПІДХОДИТЬ І ЩО З ЦИМ РОБИТИ?
На зарплату HR-ів та рекрутерів впливають такі фактори:
HR – спеціальність для тих, кому подобається працювати з людьми та покращувати всі процеси навколо себе. Якщо ви маєте лідерські якості та ділову хватку, у вас гарні комунікативні навички та критичне мислення — швидше за все, це робота для вас.