Птаха фенікс, відродження німф i таємничість світобудови в рамках Тижня високоï моди в Парижі
Тиждень високої моди в Парижі через Олімпійські ігри розпочався раніше, на додаток – були відчутно змінені імена та графік показів. В розкладі були відсутніми безліч брендів, серед яких Maison Margiela, які зробили фурор минулого сезону, Gaurav Gupta, Fendi, Valentino, Alexandre Vauthier та інші. Незмінним залишилося одне – сезон був сповнений чудових колекцій, кожен показ вражав глядачів. Безперечно, для більшості модних будинків кутюрна лінійка – це момент реклами та демонстрації, що саме може зробити бренд зі своєю власною майстерністю. З іншого боку – це диво, сміливі ідеї та ручна техніка. Нижче огляд першої частини захоплюючих колекцій Тижня високої моди цього сезону:
Schiaparelli
Колекція під назвою «Фенікс» віддає данину засновниці бренду – Ельзі Скіапареллі та її вмінню переосмислювати не лише власну особистість, а й моду. Вперше ми не бачимо відомих cюрреалістичних аксесуарів, які з сезону в сезон культивувалися Деніелем Розберрі, цього разу акцент винятково на силуети. Свого часу Скіапареллі вдягнулась у сукню, розписану Дюнаном, з пір’яною палантиною, елегантно накинутою на плечі, у стилі великої балерини Анни Павлової. Остання, будучи культовою фігурою в «Лебединому озері», мала разючу схожість з Ельзою, феніксом, що постійно відроджував себе з попелу. Цей символізм-подібність став відправною точкою всієї колекції. Крила гармонійно поєднуються з формами, а вирізи та розрізи, у свою чергу, тонко відчувають між ними баланс, надаючи образам вишуканості та легкості. Цей світ пір’я стає ігровим майданчиком для Розбері, який зі спритністю створює метафоричного птаха, виключно за допомогою витончених матеріалів. Складки органзи, що майстерно складені для створення оманливо м’яких шовковистих поверхонь, прикрашені вишивками з тисяч рухомих ниток – ілюзією активності в статичних формах.
Tony Ward
Колекція «Відродження Німф» втілює у собі сутність природи та містичну красу стародавніх легенд. Вона розкриває тривимірну майстерність в об’ємних драпіруваннях, танцюючих пір’ях і сюрреалістичних кольорах, залишаючи незабутнє враження величі та магії. Дизайнер грає зі сміливими вирізами, орнаментами, вишивкою та паєтками, створюючи одночасно плавні та ідеально структуровані сукні, завжди з дорогою вишуканістю.
Georges Hobeika
Занурюючись у чаклунство нічного саду, звідки і черпав натхнення Georges Hobeika, ліванський дизайнер представив розкішну колекцію, що підкреслює візуальну магію та його унікальну майстерність. Вбрання зачаровують вишуканими текстурами та силуетами, просоченими світлом сонця та місяця. Драма, вишивка та блиск – актуальні проявлення для модного будинку — сяють як ніколи, наголошуючи на елегантності та сміливості креативного підходу. Костюми від Georges Hobeika, виконані з розкішних тканин, наче втілюють витонченість пелюсток та росу нічних квітів. Жіночі та чоловічі образи змінюються в грайливому візуальному та творчому діалозі, перегукуючись квітами та деталями, створюючи чарівні контрасти. Тут матові та блискучі, прозорі та непроникні елементи зливаються в гармонійну ілюзію.
Rahul Mishra
Цього сезону кутюр’є досліджує енергетичні потоки та сутність речей, що пов’язують людину з Всесвітом у колекції «Аура». Через свій одяг дизайнер прагне показати, як аура взаємодіє з тілом: переважаючі чорні та сірі відтінки передають глибоку загадковість перетину духовного та матеріального. Мішра майстерно прикрасив багато образів гострими нейлоновими нитками, надаючи одягу легкість та містичний флер. У колекції творчо поєднуються металеві елементи, скляні намистини, стрази та паєтки. Палітра, в свою чергу, символізує нескінченність і таємничість світобудови.
Alexis Mabille
Нещодавно французький кутюр’є створив новий декор у легендарному паризькому кабаре Lido, яке i стало місцем показу. Відповідно до локації, колекція насичена розкішними тканинами і вишуканими силуетами, що стали візитною карткою бренду. Поки моделі граційно йшли подіумом, гості, насолоджуючись шампанським, захоплювалися пишністю того, що відбувається. Алексіс майстерно підкреслив справжнє сяйво колекції: блиск був присутній у кожному елементі. Для того, щоб максимально виразити грайливу, ніжну, але при цьому фатальну й сліпучу жіночність, символізм бульбашок шампанського був дуже доречним. Кульмінацією вечора став несподіваний виступ Діти фон Тіз, чиє мистецтво бурлеску надало особливої чуттєвості та гармонійно доповнило кутюрні вбрання від Alexis Mabille.
Stephane Rolland
Цього сезону Стефан Роллан надихнувся Парижем, просоченим атмосферою поезії Жака Превера та незабутніми враженнями від фотографій Брассаї. Подіум у залі Плейель ожив, немов сцени із чорно-білого фільму, де кожен крок моделей став окремим розділом історії. У їхніх сяючих образах розквітали вбрання, увінчані мерехтливим камінням і легким пір’ям. Дизайнер грав з формою, створюючи жакети з виразними плечима, що поєднують у собі мужність і витонченість, і використовуючи прозорі матеріали, такі як шифон і тюль. Колекція виражала чуттєвість через глибокі декольте та відкриті спини, відбиваючи багатогранний вигляд справжньої французької елегантності. Цей показ не просто передав естетику часу та натхнення, а й став глибоким зануренням у техніки від-кутюр, які втілили у собі спадщину та велич паризької моди.
Charles de Vilmorin
Шарль занурив глядачів у світ фантазій, де кожне вбрання було шедевром дизайнерського мистецтва. Дизайнер з легкістю продемонстрував, що кутюр — це диво ідей та технік. Дивовижні костюми були втіленням окремих персонажів, перетворюючи показ на драматичне театральне видовище, далеке від традиційного дефіле. Це справжня казкова колекція!
Підготувала Тетяна Тука @taniatuka
Фото від прес-служб, офіційний сайт MFW, автора
Читайте також: ГІД НАЙМОДНІШИМ ВЗУТТЯМ СЕЗОНУ ОСІНЬ-ЗИМА 2024-2025: ДУХ ЕСКАПІЗМУ, АНІМАЛІСТИЧНИЙ ПРИНТ І МУЗИКА ЕМІ ВАЙНХАУС ЕВРОПЕЙСЬКИХ ТИЖНІВ МОДИ