Розділяйте робочі питання та особисті
Не варто дозволяти вашому приятельському спілкуванню впливати на продуктивність праці. Якщо ви пили на брудершафт на корпоративній вечірці, це не означає, що тепер ви не можете поставити під сумнів невдалу ідею вашого колеги.
Навчіться не піддаватися на маніпуляції
Якщо ви відчуваєте, що у вас намагаються пробудити почуття провини, сорому чи використовують дружбу для досягнення особистих цілей, варто ввічливо відмовитись від такого прохання і, по можливості, вивести маніпулятори на чисту воду, поцікавившись, навіщо він намагається тиснути на негативні емоції.
Читайте також: Дружити чи не дружити з колегами по роботі?
Для психологічного комфорту надзвичайно важливо знати, де проходить межа нашого особистого простору та вміти її захистити. Якщо у своїх питаннях, жартах чи висловлюваннях співрозмовник зайшов надто далеко, не соромтеся та прямо скажіть йому про це.
Будьте доброзичливі та надавайте підтримку
Якщо у вас є можливість допомогти колезі у скрутній ситуації або похвалити його за добре зроблену роботу, зробіть це. Ви отримаєте симетричну відповідь, що, безумовно, позитивно вплине на творчий процес та настрій.
Читайте також: Нова робота: п’ять правил новачка
Часом не терпиться позбутися негативу, що накопичився, злив його в «довірчій» бесіді з колегами. Психологи рекомендують уникати таких ситуацій. Подумайте про те, що люди так само легко можуть засуджувати вас. Не варто забувати, що ваші слова можуть рано чи пізно дійти до «об’єкта», поставивши вас у не найприємнішу ситуацію.
Більшість конфліктів можна легко вирішити у відкритому обговоренні. Якщо ж ви накопичуватимете образу і злість, то, зрештою, вони можуть вилитися в цілий скандал або перейти у ворожість.