Закрити
UA
Мода

Розвиваємо у собі творчість: за мотивами книги Джулії Кемерон «Шлях художника»

Поділись:

Більшість із нас думає, що творчі люди – це обрані. Ті, кого Бог наділив особливими талантами: вмінням співати, танцювати, малювати, грати на фортепіано, робити виріб чи вишивати хрестиком. Але насправді творчість живе в кожному з нас.

Можливо, воно не так яскраво виражається, як у інших, або ми не змогли у певний період життя його помітити та розвинути у собі. Не має значення, у якій сфері діяльності людина працює. До кожної їх можна підійти творчо. Як це зробити і що вам може допомогти, розберемо за допомогою порад Джулії Кемерон у книзі «Шлях художника».

posts-to-db-Фото 1

Призначайте собі творчі побачення

Раз на тиждень автор рекомендує вирушати на «творче побачення», що має на увазі зустріч тет-а-тет із собою. Цей час має бути тільки для вас, не потрібно шукати собі когось, хто становитиме компанію.

«Яке ж побачення може бути самотужки?» ‒ спитайте ви. Але як почнете регулярно практикувати, то усвідомлюєте, що ніхто вам і не потрібен.

Даний спосіб дозволить вам краще пізнати себе, розкрити нові здібності та знайти приємні захоплення. Похід у кіно, прогулянка в парку, екскурсія в нове місто, катання на велосипеді, поїздка до лісу – тут може бути що завгодно. Не має значення, чим ви займатиметеся. Важливо чути свій внутрішній голос і робити лише те, чого бажає душа. Ви здивуєтеся, скільки всього цікавого існує у зовнішньому світі та за допомогою нього пізнаєте свій внутрішній. Головна умова – регулярність, самостійність, різноманітність.

Читайте також: ТРИ ВАЖЛИВІ ПИТАННЯ, ЩО ПОВИНЕН ЗАДАТИ СЕБЕ КОЖНИЙ, ХТО ЗНАХОДИТЬСЯ У ПОШУКУ

posts-to-db-Фото 2

Почніть вести ранкові сторінки

Ви можете сказати, що чули про ведення ранкових сторінок сто разів. Але постає питання: «А робили?».

Цей спосіб Джулія вважає дуже ефективним. Але тільки в тому випадку, якщо привчити себе щоранку писати три сторінки суцільного тексту. Ніхто не перевірятиме вашу граматику та синтаксис — все тільки для вас і вам на благо. У ранкових сторінках слід описувати те, що відчуваєте, що думаєте, що турбує.

Звільняючи свою голову від вируючого потоку думок, які безпосередньо впливають на ваше життя, ви знайдете ясність і розуміння в реальному житті. Іноді вас може здивувати те, про що пишете, але не варто звертати на це уваги. Джулія Кемерон не рекомендує навіть перечитувати написане. Звісно, ​​заборонити вам це робити ніхто не може. Тому все індивідуально і за покликом серця. Через деякий час ведення ранкових сторінок ви побачите, скільки ідей почало з’являтися у вашій голові та яку користь вони несуть для життя.

Читайте також: ОБОВ’ЯЗКОВО БУДЕТЬСЯ: ЧЕКЛІСТ, ЯК ПРАВИЛЬНО СФОРМУЛЮВАТИ МРІЮ І МЕТА

posts-to-db-Фото 3

Позбавтеся надмірного трудоголізму

У суспільстві склалася думка про те, що якщо людина багато працює, то вона молодець. І це є певні плюси. Але все має бути в міру, оскільки хворий трудоголізм перекриває ваш творчий потік енергії. Дуже часто, замість того, щоб зайнятися улюбленою справою, ми завантажуємо себе роботою. І, як правило, не завжди продуктивною. Для того, щоб відстежити вашу ефективність, автор пропонує скласти список справ на день і простежити за тим, скільки ви витрачаєте на цей час. Найкраще все прописати, так можна наочно побачити свою реальність. Найчастіше виявиться, що у вас є кілька годин у запасі. А це означає, що настав час зайнятися собою, тому що результати на роботі лише покращаться.

Автор: Марина Січкар