Закрити
UA
Мода

Лицарі плаща: як тренч став невід’ємною частиною базового гардеробу

Поділись:

Бежевий плащ – це справжній універсальний солдат у світі речей. Його історія налічує вже майже 200 років і за цей час він легко адаптувався до різних модних епох, практично повністю зберігши свою первозданну ідентичність. 

posts-to-db-Фото 1

Відповідно до популярної теорії, літопис історії тренчу прийнято вести з періоду Першої світової війни. Однак насправді цей предмет одягу був придуманий задовго до того, як на початку 20 століття опинився в окопах.

Перший прототип сучасного тренчу з’явився за 100 років до цього. У 1820-х роках шотландський хімік Чарльз Макінтош і британський інженер-самоук Томас Ханкок задумалися про те, що високоповажним серам, що захоплюються полюванням і рибалкою, досить некомфортно вдаватися до улюблених хобі. І придумали перший водонепроникний плащ з гумовим покриттям, яке не пропускало вологу і робило промозкі прогулянки вздовж пейзажів Туманного Альбіону приємнішими.   

Читайте також: ВЕРХНІЙ ОДЯГ НА ВЕСНУ: 4 IT-МОДЕЛІ

posts-to-db-Фото 2

А ось через 50 років за ідею створення водонепроникного плаща вхопився випускник школи драпірувальників, також британець Томас Берберрі. Варто відзначити, що в цій справі він більш досяг успіху, ніж Макінтош, і зміг винайти матеріал габардин – той самий, який і сьогодні використовують для пошиття правильних тренчів. 

Оскільки габардин був податливішим, плащі авторства Берберрі миттю полюбили мандрівники, авіатори та інші шукачі пригод. 

posts-to-db-Фото 3

Коли почалася Перша світова війна, керівники постачання, звичайно, згадали про унікальні плащі, яким не страшні ні дощ, ні вітер. І одягли в них офіцерський склад (звичайним солдатам такі «модельні» екземпляри не належали). Але варто зазначити, що спеціально для потреб армії плащі з габардину Burberry не вигадували – все вже було винайдено кілька десятиліть тому.

Примітно, що у класичному тренчі, який із сезону на сезон перевидає бренд Burberry та інші марки, з тих часів збереглися майже всі елементи. Наприклад, кокетка на спині була зроблена для того, щоб із плаща швидше стікали краплі дощу. А ось передній клапан у плеча захищав від влучення вологи під борти. Характерні ремені на зап’ястях були зроблені, як бар’єр проти вітру. 

Читайте також: ТРЕНЧ У КИНЕМАТОГРАФІ: НОСИМО ПЛАЩ ЯК ГЕРОЇ КУЛЬТОВИХ ФІЛЬМІВ 

Оскільки ці плащі були доступною масам частиною офіцерської уніформи, багато людей захотіли такі самі. У Великій Британії носити тренчі стало дуже почесно – на знак пошани військових і, певною мірою, для наслідування ним. Незабаром до чоловіків у плащах приєдналися і жінки – з тих самих спонукань солідарності. 

У масовій свідомості закріпилася установка про те, що людина в тренчі – стримана, інтелігентна і на неї варто рівнятися. Тримається цей стереотип і досі – адже ні для кого не секрет, що тренч одразу надає загальному вигляду певної статусності.

posts-to-db-Фото 4

Культивацію образу солідної людини у бежевому плащі продовжив Голлівуд. Спочатку костюмери одягли в нього підкорювача жіночих сердець Хамфрі Богарта у «Касабланці» (1942). Потім – приклад наслідування Марлен Дітріх в «Зарубіжному романі» (1948 р.). А вже знаменитий поцілунок під дощем у тренчах Одрі Хепберн та Джорджа Пеппарда у «Сніданку у Тіффані» (1961 р.) остаточно закохав увесь світ у бежевий плащ.

posts-to-db-Фото 5

Сьогодні правильний тренч – це така ж важлива частина базового гардеробу, як спідниця-олівець, біла сорочка та джинси. Адже мода не пам’ятає десятиліття, коли цей плащ був би не актуальним. 

Читайте також: НАБІР МІНІМАЛІСТА: 15 РЕЧІВ НА ВЕСНУ

posts-to-db-Фото 6

Крім того, тренч поєднується практично з усіма видами одягу. З його допомогою легко перетворитися на femme fatale, доповнивши образ шийною хусткою, окулярами cat eye та червоною помадою. Тренч, тільник, джинси та балетки – ідеальна уніформа для романтичної прогулянки. У комплекті з костюмом-двійкою в ньому можна мчати на переговори. І навіть зі спортивними брюками з колекції стрітвір-бренду, сукнями в бохо-стилі та lingerie dress цей плащ ладить не гірше, ніж із класичною спідницею.

posts-to-db-Фото 7

Тому не лише «батьки-засновники» Burberry, а й інші модні Будинки з сезону в сезон не втрачають можливості видати нову партію тренчів – як у класичному розумінні, так і в сучасному прочитанні. 

posts-to-db-Фото 8

Burberry, SS’20

Наприклад, у весняно-літній колекції цього року Burberry помітно подовжили модель плаща, додавши йому певної вікторіанської ваги. Versace зміксували тренч із силуетом 1980-х, а ось Dolce & Gabbana залишили його практично у первозданному вигляді, але додали на комір легкий акцент – свій фірмовий анімалістичний принт.

Читайте також: ОДА ЧОРНОМУ: ЯК НОСИТИ КЛАСИЧНЕ КОЛІР НАВЕСНІ?

posts-to-db-Фото 9

Versace, SS’20

posts-to-db-Фото 10

Dolce & Gabbana, SS’20

Ми вибрали найкращі тренчі цієї весни з онлайн-магазинів:

[product_gallery id=532080]