Будь-яка довжина, відтінок або принт, але один акцент обов’язковий – “відкладний комірець”.
Настання довгоочікуваної осені нам так і не вдається поки бачити, тому використовувати актуальні тренди на холодний сезон, неможливо. Проте, подібний розклад погодних сил — унікальна можливість приміряти образ, який уже за місяць носити не дозволять принципів практичності. Офіційно наймоднішою сукнею вересня 2020 року стає вінтажний виріб з акуратним і невинним відкладним коміром. Через призму кінематографічних прикладів від “гострих козирків” до “Анжеліки” розглядаємо стильні варіанти звичного вінтажного образу.
Накладні коміри були не рідкістю і за часів королеви Єлизавети I, і англійської Вікторії, але тільки з початком ХХ століття вони набули заслуженої популярності. Деталь сукні, якій вдалося перебратися з гардеробів служниць до модного арсеналу фешіоніст, восени 2020 року знову стає актуальною.
Так, і в серіалі “Вікторія”, і в одній із частин епохальної історії про спокусливу Анжеліку саме прислуга, гувернантки та покоївки з’являються у чорних сукнях із накладним комірцем. Подібна тенденція протримається аж до початку ХХ століття, однак різко змінить свій напрямок руху з появою одного особливого fashion-нововведення.
Концепт коміра “Пітер Пен” з’явився на початку 1900-х років, а став популярним завдяки однойменній постановці на Бродвеї. Пізніше і чудова Коко Шанель полюбила безневинний та акцентний дизайн, прикрашаючи їм свої легендарні маленькі чорні сукні. В епоху військової утилітарності відкладні комірці були чи не єдиною можливістю жінок хоч якось прикрасити свої глухі мілітаристські образи.
Як кінематографічні приклади використання популярного зворушливого прийому можна згадати кілька “атмосферних” робіт сучасності. Так, у серіалі “Гострые козирки” героїня Хелен Маккорі тітка Поллі в одній із серій з’являється перед своїм коханим у чорному лаконічному образі, доповненому білим відкладним комірцем і контрастною тасьмою, що робить акцент на тоді популярній деталі стилю — заниженій талії.
Розглядаємо одне з численних нарядів головної героїні “Дивовижної місіс Мейзел”, і знову зустрічаємо алюзію на комір “Пітер Пен”. Проте, в даному концепті він виглядає вже лаконічніше, а контрастність не така помітна. Розшитий кристалами він постає як ювелірна прикраса, що підкреслює формат new look Крістіана Діора.
Втім, справжню популярність білий комірець, що різко виділяється на тлі чорного “глухого” полотна, набув лише після появи картини “Нічна красуня”. У 1952 році Катрін Денев повернула моду на накладний комірець, з’явившись у кадрі в легендарному кінообразі. Якщо вдивитись у культову цибулю Одрі Хепберн із “Сніданку у Тіффані”, то можна помітити, що контраст чорної сукні підкреслюється завдяки легендарному перловому кольє Tiffany&Co, який в оптичному та візуальному сенсі виконують ту саму роль відкладного комірця.
Читай також: Забуті особи: Ікона стилю Ромі Шнайдер – жіночність через призму трагізму
Не варто забувати і про культовий образ дочки із сімейства Аддамс. У кожному з втілень Уенсдей завжди з’являється в кадрі у суворому, але по-дитячому милому образі. Сукня-трапеція, дрібний квітковий принт і відкладний комірець – саме такий формат можна зустріти в осінньо-зимових колекціях 2020. Наприклад, ними наповнюється лінійка модного будинку Celine. Зверніть увагу, що комір може бути як доповнений рюшами, так і класичний.
Не менш стильно виглядають кольорові сукні з милими акцентами у сезонній колекції Gucci. Як натхнення для їх створення Алессандро Мікеле явно використав знакові коду 1960-х, адже у поєднанні з рукавичками та рукавом ¾ йому вдалося створити ідеальне вбрання для класичної ідеалізованої першої леді.
Читай також: Епіцентр руху: 8 наймодніших форматів штанів сезону осінь-зима 2020/21
Образи з коміром осінньо-зимової колекції MSGM є алюзією на вікторіанську моду. Тут можна помітити і велику кількість воланів, рюш, типових пишних рукавів. Втім, сучасність чітко простежується і у сміливій міні-довжині, і денімних акцентах.
Суворість військової моди відображена у колекції Fendi. Міді-довжина, чітка талія, короткий рукав і навіть дрібний принт — все говорить про вплив найсумнішої епохи в історії. Втім, “хижий” принт та прикрашені камінням відкладні комірці – продукт винятково сучасного натхнення. Завдяки еклектичності образи Сільвії Вентуріні-Фенді виглядають особливо кумедно, вінтажно та стильно.
“Століття джазу” та його особливості легко помітити в осінньо-зимовій 2020/21 лінійці бренду Miu Міу. На сезонному показі моделі крокували по подіуму не тільки з характерними для того часу холодними хвилями, але і в сукнях з округлими відкладними комірцями. Колорблокінг та пишність форм доповнюють безневинний акцент.