SS21/Body parts – нова колекція київського дизайнера Konstantin Kofta, чий стиль неможливо сплутати. Кожен предмет кожної його колекції – мікс сюрреалізму та натуралізму. Взуття та аксесуари бренду Kofta користуються попитом серед фешоніста в Лондоні, Нью-Йорку, Парижі, Мілані. Про нову колекцію, натхнення та улюблених авторів він розповів Marie Claire.
Вітальність, захоплення, божевілля, сюр — перші слова, які спадають на думку, коли знайомишся з вашими роботами. Як би ви охарактеризували коло тем, яких вам цікаво порушувати у своїй творчості?
Реалізм, футуризм, натуралізм, сюрреалізм.
Як виникла ідея нової колекції?
SS21/Body parts — це продовження колекції hug, яку я зробив у 2012 році FW13/HUG.
У мене були вже готові ідеї, і ніхто з інших художників не впливав на мене. Я просто зробив те, що не було зроблено до мене. І всі ті ідеї, які народилися за цей час, поки ми випускали продукти, не пов’язані з людським тілом.
Який із робіт ви пишаєтеся?
Я не відчуваю гордості за жодну з моїх робіт, я просто роблю те, що вважаю за потрібне. Те, чого не вистачає, на мій погляд, у цьому світі… Моя улюблена робота — це scoliosis.
Який витвір мистецтва, пов’язаний з частинами тіла, — ваш улюблений?
Я спеціально не надихаюсь і навіть не переглядаю роботи інших художників, які працюють із цією темою. Щоб вони не змогли вплинути на мою роботу. Тому що мені відомо, як це працює. Можна легко не побачити і не зрозуміти впливу інших авторів, тому що мозок видає це «під своїм соусом» за свою нову ідею. Для мене це хибний шлях і зовсім не та мета, до якої я рухаюся. Я можу дивитися на природу чи конкретні об’єкти, на тіло людини, але на власні очі. Раніше створений кимось образ, але перероблений мною, навіть якщо він дуже хороший — мене не цікавить.
Творці зазвичай перфекціоністи і готові вдосконалювати свої твори знову і знову. Як ви розумієте, що ваша колекція готова?
Як я вже сказав вище, я просто покращую вже розпочаті мною теми та вдосконалюю конкретні об’єкти в рамках цієї теми. Колекція готова, коли є дев’ять гідних об’єктів, які уособлюють її головну ідею.
Кого з авторів ви вважаєте найсучаснішими та радите вже сьогодні познайомитися з ними кожному?
З fashion: це Hussein Chalayan та Iris van Herpen. Кожна з їхніх робіт варта вашої уваги. З музики Wayne Snow “Afrofuturism”. Також я люблю ambient. Це стиль електронної музики, в якому працює зараз дуже багато артистів. З літератури люблю магічний реалізм. Наприклад, Кендзабуро Ое — один із найвидатніших магічних реалістів, нобелівський лауреат.
Яким витвором мистецтва ви б хотіли володіти?
“Фонтан” Марселя Дюшана.
Фото надано kofta, @koftastudio, автор портрета — Євген Зінченко.