UA
RU

#STAYATHOME: Ірина Данилевська

Редагувати переклад
Marie Claire закликає всіх бути усвідомленими в цей складний для світу час! Разом із відомими людьми ми нагадуємо, як важливо самоізолюватись, щоб не стати жертвою COVID-19 та не наразити на небезпеку інших.
Iryna Danylevska Marie Claire

Ірина Данилевська

Сьогодні голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week та мати української моди Ірина Данилевська святкує день народження. Ми запросили пані Ірину долучитися до флешмобу Marie Claire #STAYATHOME та розповісти, як вона проводить свій час під час карантину. 

— Як ви проводите час в самоізоляції?

— Я насичено проводжу свій час. Уявіть собі кімнату, в якій розташовано 4 величезні екрани. На одному з них постійно триває фільм про Україну, про незлагодженість структур влади, про бюджет, який дивно витрачається… Промайнули портрети літніх людей… Надовго затрималось зображення лікарів. Ще не виснажених, але розгублених і «роздягнених». Потім літаки з земляками, що повертаються. Потім знов лікарі. Лікарні. Олігархи. Лікарі… На другому екрані – дизайнери. Їхні студії. Накладні, за якими недоотримана тканина. Непрацюючі машинки. Преси, що не прасують одяг. Сиротливі сукні з нової колекції. І на цьому ж  екрані кадри показів. Фрагменти fashion-фільмів. Голови членів журі Конкурсу, що схилились над протоколами оцінки колекцій молодих і дуже молодих дизайнерів. Та ж сама картинка, інший Конкурс, бо дизайнери і журі говорять англійською. І обличчя моєї ідеальної команди! 

Iryna Danylevska

Є третій екран. Він дуже динамічний. У кадрі діти, що бігають, стрибають, б’ються і знову бігають. Собаки, що бігають, гавкають, б’ються і знову бігають. Знову діти. Повільно проходить кіт. І знову діти, собаки, швабри, пилосмоки, пральні машини, спирт, бактерицидні серветки, вітаміни… Підручники, зошити, комп’ютери… Шахи, нарди, морський бій, «Ерудит»… Каструлі, пательні, виделки, ножі, тарілки… Ролики, велосипеди…  І як оплот стабільності – постійно клацаючі дверцята холодильника. На четвертому – екран телефона. Де в усіх можливих месенджерах триває листування: спанбонд, резинка, доставка… пошиття комбінезонів дизайнерами… лікарі, лікарні… Людину з Телеграму потрібно зв’язати з людиною у Вайбері… Ти – зв’язківець. Твоя справа – зв’язати. Точно передати інформацію. І передати саме тому, кому вона призначена. Ти сидиш в селі з дітьми та собаками без машини? Значить ти можеш бути корисний тільки цим. Пошта – Вайбер – Фейсбук – Телеграм – телефон. Усі ці чотири екрани – в моїй карантинній голові.

— Який фільм/серіал ви б порадили переглянути під час карантину? Яку книгу порадите?

— Я подивилась під час карантину багато серіалів. Кожен день у мене є на це півтори години. З 7:00 (випустити собак на вулицю) до 8:30 (забрати собак з вулиці). Сподобалися «Краще подзвоніть Солу» та «Чому жінки вбивають». А ще «Метод Камінські». На черзі – «Спіймати Кайдаша».

— Назвіть п’ять пісень, які зараз на повторі у вашому особистому плей-листі?

— У мене зараз одна пісня крутиться в підсвідомості. Вибачте, мої друзі-сноби, це пісня Масяні «Это не ….конец».)))

Читайте також: #STAYATHOME: Константин Путиленко

— Як краще провести час із собою?

— Час із собою – це читання книжок. Біля мого ліжка зараз їх три:

  • «Людина розумна» Ювала Ноя Харарі
  • «Фелікс Австрія» Софії Андрухович
  • «Декамерон» Джованні Боккаччо

Час із собою − це коли я відчуваю себе не «медійною персоною», інколи наділеною неіснуючими рисами, а коли я – це я. Головне − пам’ятати: ти можеш обманути оточуючих − себе обманути неможливо. Час із собою − коли ти дослухаєшся до себе і розумієш, що тебе реально хвилює. Час із собою − це книга, келих вина і фрукти. Чи стало у мене більше часу на «час із собою»? Ні. В карантині я працюю не менше, а більше.

— Як краще провести час із сім’єю?

— Із сім’єю треба говорити! Ми дуже мало говоримо один з одним у сім’ях. Вам так не здається? Під час карантину ми стали говорити один з одним більше. Навіть ми! Чому навіть, тому що ми сім’я двох журналістів і психотерапевта. У нас розкуті діти, з якими можна поговорити на будь-які теми. Але карантин збільшив час на можливість обговорювати все на світі. Ми граємо в настільні ігри, спільно готуємо їжу, робимо уроки, гуляємо нашим завмерлим селом… Ми робимо те, що роблять і інші. І насолоджуємося спілкуванням.

Iryna Danylevska Marie Claire home

Ірина Данилевська з родиною

— Яку справу ви плануєте завершити під час карантину?

— Я вже говорила, що справ багато. Робота над проєктами Ukrainian Fashion Week триває. Зараз оголошено прийом фільмів у конкурсну програму Fashion Film Festival Kyiv. Ми на постійному зв’язку з нашими партнерами по Міжнародному конкурсу молодих дизайнерів IYDC Kyiv. А це 15 країн, і в кожній із них непроста ситуація. Я даю інтерв’ю, читаю лекції та слухаю лекції. І так, є проєкт, який ми плануємо закінчити під час карантину – провести півфінал та регіональні етапи національного конкурсу молодих дизайнерів одягу «Погляд у майбутнє».

Читайте також: Как Светлана Бевза и представители fashion-индустрии Украины шьют бесплатные костюмы для медиков

Наша команда ще на початку карантину розробила план «B». На жаль, нам доведеться ним скористатись. Усі молоді дизайнери, що пройшли попередній відбір, зараз відшивають невеличку частину своїх конкурсних колекцій (2 looks). Ми чекаємо на фото та відео цих образів, одягнених на самих дизайнерів, сестер чи братів). Хто є в зумовленому карантином доступі. Потім ці роботи будуть надіслані членам журі – це 3 групи дизайнерів-членів Експертної ради Ukrainian Fashion Council. І члени журі вже оберуть фіналістів «Погляду в майбутнє», гранд-шоу якого було заплановано на червень.

Iryna Danylevska Marie Claire 2

Ірина Данилевська

Не боюся бути нудною, і тому теж пораджу всім залишатися вдома, наскільки це можливо. Залишатися вдома зараз − це значить не наражатися на небезпеку самим. Не наражати на небезпеку інших. Залишатися здоровим самому – це дати шанс комусь одужати, а не померти. Це дати можливість нашим героїчним медикам працювати спокійніше. Нам всім потрібно зараз зрозуміти свою відповідальність за майбутнє.

Статьи по теме