Адже це криниця вінтажних речей та дизайнерських рішень.
Ми вже неодноразово писали, що модна індустрія виробляє просто неймовірну кількість речей, які потім просто гниють на звалищах, забруднюючи планету. Настав час зупинитися, хоча б на секунду і задуматися над тим, що саме ви можете зробити, щоб зупинити цей промисловий хаос.
52 сезони, саме стільки приводів у фаст-фешн брендів, щоб створювати нові колекції. А потім, ці речі переходять у категорію “Розпродаж”, а потім і зовсім на сміття. З урахуванням того, що більшість речей створено із синтетичних тканин, їх складно вдруге переробити, а розкладаючись у надрах землі, вони створюють безліч екологічних проблем. Тому актуальність секонд-хендів та стокових магазинів зростає, як і фантазія сучасних дизайнерів. Зараз багато брендів, які починають свій sustainable шлях, беруть матеріали саме з цих місць, адже вони знають, що на секондах і стоках можна знайти багато чого унікального та якісного. Але якщо ви не дизайнер такого бренду, а проста людина, яка любить моду, але поки що морально не готова піти на секонд-хенд у пошуках скарбу, ми підготували для вас 5 порад, як швидко і ефективно знайти, що дійсно унікально і підійде саме вам .
Ніколи не ходіть на секонд-хенд чи стік без конкретного переліку речей. Це золоте правило новачків у цій справі. Ви повинні чітко знати, що вам потрібно, якого розміру, фасону, кольору і усвідомлювати, хоча б приблизно, як ця річ повинна сидіти на вас і з чим ви зможете її носити.
Також є причина, через яку 90-ті та нульові зараз особливо популярні — адже ті, хто виріс тоді, нарешті можуть отримати у свої руки речі, про яку мріяли, коли були молодшими. Це неперевершене почуття, коли ви знаходите те, чого давно бажали. Жодна нова покупка не може принести такого величезного задоволення.
Після складання вашого списку бажань настав час розпочати полювання за бажаними предметами гардеробу. Якщо ви хочете виходити з дому, тоді почніть з онлайн-стоків та вінтажних магазинів. Але такий підхід максимально ефективний, якщо ви шукаєте щось конкретне, наприклад, сумку Gucci колекції SS 2006 або щось таке. Дуже багато цікавих речей перепродують люди на OLX, Shafa та інших ресейл-майданчиках.
Важливо розуміти, що саме ви шукаєте, продумуючи кожну деталь. Пропиши критерії, за якими та чи інша річ вам підходитиме. Є ймовірність того, що таку річ, як задумали, можете й не знайти, але схожу — дуже ймовірно. Тому подумайте, яка альтернатива буде прийнятною для вас і також пропишіть її критерії.
Ще одна важлива порада — купувати не в сезон. Якщо ви шукаєте щось на зразок пальто з леопардовим принтом або шкіряний плащ, коли на вулиці холодно, решті також необхідні ці речі і шансів знайти бажану річ стає набагато менше. Як правило, не в сезон менше людей шукатиме несезонні речі і швидше за все вам вдасться знайти те, що шукали.
Важливо завжди знати свої параметри, щоб не гаяти час і не міряти речі не вашого розміру. Особливо важливо знати свої обсяги при покупці онлайн. Маленький лайфхакер: вінтажні речі краще брати на один розмір більше, оскільки лекала та розмірні сітки на той час відрізняються від сучасних і при покупці онлайн це варто враховувати.
Повірте нашому досвіду, на секонд-хендах та стоках можна знайти безліч крутих та унікальних речей, при цьому не на шкоду екології та своїм фінансам.