UA
RU

Світло, святковий настрій і прем’єри: як минув дебютний оркестровий концерт проєкту «ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО» від благодійного фонду «Відкрита музика міста».

Редагувати переклад

18 листопада в Одеській філармонії відбувся концерт симфонічної музики, у якому солістами оркестру стали студенти-музиканти. Подія відбулася в межах нового проєкту «ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО» від БО «Відкрита музика міста». Мета проєкту — створити платформу для реалізації молодих українських талантів української академічної музики.

Світло, святковий настрій і прем’єри: як минув дебютний оркестровий концерт проєкту «ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО» від благодійного фонду «Відкрита музика міста».-Фото 1

Незважаючи на складні обставини, зумовлені воєнним станом, репетиційний період проходив в екстремальних умовах. «В Одесі після ракетних обстрілів росією майже в усьому місті наступив блекаут світла не було два дні. Одну загальну репетицію ми скасували, студенти ж готувалися з диригентом у темряві. Ми готувалися, що концерт відбудеться без електропостачання, тому робили все для адаптації до воєнних умов. На щастя, буквально в останній момент перед стартом події ліхтарі Одеської філармонії засвітилися», прокоментувала ініціаторка проєкту Олена Савчук. 

Світло, святковий настрій і прем’єри: як минув дебютний оркестровий концерт проєкту «ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО» від благодійного фонду «Відкрита музика міста».-Фото 2

Бути солістом симфонічного оркестру це велика честь для музиканта. Зокрема, це свідчить про майстерність володіння музичним інструментом. Тому підтримати солістів у їхньому дебюті на великій сцені зібралася чимала спільнота Одеської музичної академії. Незважаючи на хвилювання, студенти-солісти продемонстрували блискуче виконання партій.

Світло, святковий настрій і прем’єри: як минув дебютний оркестровий концерт проєкту «ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО» від благодійного фонду «Відкрита музика міста».-Фото 3

Під час концерту відбулася прем’єра рок-симфонії для бандури «Ноєві дні» авторства Віталія Самолюка. Композитор приїхав із Хмельницького на концерт, щоб послухати виконання свого твору. 

Світло, святковий настрій і прем’єри: як минув дебютний оркестровий концерт проєкту «ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО» від благодійного фонду «Відкрита музика міста».-Фото 4

Як виконавці, так і глядачі під час події перебували в позитивному та святковому настрої. Усі дуже схвально відгукувалися про задум проєкту. 

«Сьогоднішній концерт це лише початок. Незважаючи на обставини, ми будемо продовжувати проєкт. Ми вже плануємо концерти у Вінниці, Хмельницькому та Ужгороді. Деталі зовсім скоро».   

Проєкт проходить за партнерства онлайн-видання JetSetter.ua.