Спеціально для Marie Claire на період Pride Month український кліпмейкер, автор відео для Ріаnобой, Jerry Heil та Христини Соловій Юрій Двіжон став провідником у цю важливу тему. У 2019 році він був відмічений нагородою Top 30 under 30 від KyivPost за ЛГБТ-активізм.
Через пандемію коронавірусу Прайд Місяць та й сам Прайд цього червня виглядають по-іншому в порівнянні з попередніми роками.
Хоч ми всі й застрягли у своїх домівках, не можемо вийти в Україні на Марш, полетіти в Берлін або Сан-Франциско на святкування Прайду, це не заважає нам провести невелику вечірку у своїй квартирі. Для цього просто потрібно увімкнути плейлист найхітовішої Прайд-музики, яка допоможе зануритись в спогади та подарувати відчуття максимального щастя, адже we are born this way!
Читайте також: 6 міфів про ЛГБТ+, у які не варто вірити
Без минулого немає майбутнього. Це стосується і боротьби за права ЛГБТ людей, яка почалась в нью-йоркському барі Стоунволл-Інн у 1969 році. Ще однією яскравою сторінкою в історії ЛГБТ є постать Гарві Мілка, який в 1970-х роках минулого століття зміг перетворити тихий та патріархальний район міста Сан-Франциско на гей-квартал, куди з’їжджались представними ЛГБТ з усього світу.
Останні чотири роки я дуже багато часу провів в цьому місті та до нестями закохався в Кастро. Саме таку назву має цей район. Концентрація свободи та рівності там зашкалює, неможливо не закохатися в мелодії 70-х, які часто лунають з вікон клубів та барів.
Ти думав, я розвалюся на частини?
Ти думав, я просто ляжу і вмру?
О ні, не я, я виживу!
Безумовно, для багатьох слухачів це пісня про жінку, яка переживає через стосунки з хлопцем, який вчинив з нею неправильно. У 1980-х, коли СНІД знищив десятки тисяч представників ЛГБТ по всьому світу, пісня набула нових значень.
Сьогодні “I will survive” несе весь багаж та пам’ять про цей час та показує, що ми, як і тоді, не готові здаватись та будемо далі боротись за свої права, танцюючи та святкуючи попередні перемоги.
Читайте також: 9 знаменитостей, которые поддерживают права ЛГБТ-сообществ
Подивіться навкруги: скрізь куди не глянь біль та сльози,
— такими не дуже позитивними рядками починається цей танцювальний поп-хіт. Річ у тому, що записаний він був у розпал кризи СНІДу в Америці, натхненний підземною сценою вог-балів у Нью-Йорку, які чудово проілюстровані в серіалі “Поза” від Netflix.
Мадонна з 90-х років наказує нам залишити проблеми осторонь та знайти порятунок на танцполі.
RuPaul без сумніву — одна з головних drag queen (дреґ-королев) світу! Вперше з її творчістю я познайомився завдяки шоу “RuPaul. Drag race” на Netflix, яке у 2015 побачив в гей-барі Сан Франциско. З того часу я не пропускаю жодної серії шоу та обожнюю слухати її музику.
Королева переодягання дебютувала з цим хітом у 1992 році, завоювавши широку аудиторію не тільки серед ЛГБТ-спільноти. Курт Кобейн з Нірвани у 1993-му році назвав цю пісню однією зі своїх улюблених. Вона повна фраз, які знає кожен гей не тільки в США, а й по всьому світу. Sashay, shantay!
Читайте також: Леди Гага выпустила шестой альбом Chromatica
17 травня 2004 року Массачусетс став першим штатом США та шостою юрисдикцією в світі, який легалізував одностатеві шлюби. Сім років потому Леді Гага, одна з найбільших союзниць ЛГБТ-спільноти у світі презентувала найвідоміший гей-гімн сучасності — “Born This Way”. Ще ніхто так прямо та відкрито не говорив про це, як вона у своїй пісні.
Цей хіт став гімном не лише ЛГБТ-людей, а й усіх, хто ставив під сумнів свою самоідентифікацію: “Я прекрасна по-своєму, адже Бог не створює помилки”. На мою думку, це прекрасна відповідь всім релігійним людям, які вважають ЛГБТ гріхом. Ми всі створені за подобою та бажанням Бога.
26 червня 2015 року Верховний суд США скасував усі заборони держави щодо одностатевого шлюбу, легалізував його у всіх п’ятдесяти штатах. Це ще одна з причин порадіти за наших американських друзів. Дуже надіюсь, що наш президент та Верховна Рада в майбутньому теж підпишуть такий закон. Впевнений, що це ніяким чином не відобразиться на їхній репутації, адже ми сучасна європейська країна!
Наша країна теж хоч і маленькими, але впевненими кроками рухається в правильному та розвиненому напрямку щодо прийняття ЛГБТ-спільноти.
У травні 2018 року українська співачка та гей-ікона Ірина Білик першою масштабно підтримала спільноту піснею, в якій звучать слова “Не ховай очей, встигла я вже в них задивитися”. Тим самим вона ніби звертається до ЛГБТ-людей, виражає їм свою підтримку та любов, просить не боятися бути собою. У кліпі до цього хіта знялось десять ЛГБТ-людей, які відкрито заявили про свою сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність.
Режисером відео та одним з учасників став я сам. Тоді в мене був страх, що після камінг-ауту в людей навколо зміниться ставлення до мене не в кращу сторону. Але через два роки потому можу сміливо сказати, що не змінилось абсолютно нічого, крім того, що я став почувати себе абсолютно чесним та повноцінним щодо суспільства, в якому живу.
Надіюсь, що найближчим часом безліч українських ЛГБТ-артистів, які приховують свою сексуальну орієнтацію, зроблять теж саме. Я впевнений, що вони теж can survive!
В цьому плейлисті спеціально для Marie Claire я зібрав найзапальнішу музику від диско-хітів до ніжних балад. Це найбільш пам’ятні пісні, які є улюбленими та знаковими серед ЛГБТ-спільноти.