UA
RU

Українські дизайнери в війну: FROLOV

Редагувати переклад
Нещодавно бренд FROLOV частково відновив виробництво. Сьогодні в першу чергу бренд займається пошиттям розвантажувальних жилетів, ракетоносців, жилетів. Про роботу на виробничому та культурному фронтах, волонтерство та віру в перемогу розповів автор бренду - дизайнер Іван Фролов.

Іван Фролов

«Наші партнери інформували нас про ризик початку повномасштабного вторгнення ще з кінця минулого року. Проте кожен у нашому колективі щиро не вірив в те, що це може стати нашою реальністю. До останнього в робочому процесі всі відчували себе в безпеці. Навіть у своїх інтерв’ю в середині лютого для WWD та BoF я впевнено казав, що ми повністю довіряємо керівництву нашої країни та сподіваємося на дипломатичне рішення ситуації. На жаль, наші надії не справдилися, але довіра до керівництва держави тільки зросла. Кожен українець зараз пишається тим, як цей удар прийняв керівник нашої держави, тим самим згуртувавши всю країну: від ЗСУ, міністрів та радників і до кожної людини в тилу», — говорить Іван Фролов, засновник бренду FROLOV. Його, як і більшість українців, війна застала зненацька. І, дійсно, тільки ввечері 23-го лютого президент України опублікував звернення до російського та українського народів про те, що ми хочемо миру, Росія відповіла нам бомбардуванням по території всієї країни з самого ранку. Ніхто цього не очікував, незалежно від того наскільки люди були інформовані та наскільки довіряли чи ні урядам країн. 

«Перше, що ми зробили, коли дізналися про початок війни – це зібрали екстрену нараду та вирішили зупинити виробництво. Безпека кожного члена нашої команди для нас понад усе. Тому ми повідомили про все нашим працівникам, кожен з яких прийняв власне рішення, де буде почуватися у безпеці. Ми маємо спільний чат з усіма без винятку членами нашої команди. Це наше улюблене місце підтримки 24/7, де ми щоденно робимо «перекличку», спілкуємося, вітаємо один одного з днем народження і мріємо, що вже зовсім скоро повернемося до повноцінної роботи», — каже Іван та згадує про те, як в перші ж дні війни кожен член команди почав робити уже що міг для наближення перемоги. «В першу чергу ми об’єднали наші зусилля для ефективної PR-роботи, щоб допомогти світу нас почути та якомога голосніше кричати про війну в Україні. Паралельно ми намагалися акумулювати всі наші ресурси, аби забезпечити працівників фінансово і зберегти їх робочі місця. З часів ковіду ми знаємо, як це – починати все з нуля. Якщо з тобою залишається твоя команда, то будь-які мінуси вже не страшні». І, дійсно, тільки зараз починаєш розуміти, що коронавірус лише зробив український бізнес сильнішим та навчив нас виживати за будь-яких умов і працювати, щоб підтримувати людей фінансово та увю країну в цілому. 

«Нещодавно ми частково відновили наше виробництво. В першу чергу воно займається пошиттям розвантажувальних жилетів, ракетоносців, жилетів.»

FROLOV 3

FROLOV

«Звісно, ми не можемо працювати в повному обсязі, тому що не всі члени команди зараз знаходяться у місті й не всі можуть діставатися до виробництва у Києві. Деякі майстри взяли роботу додому, а ось департамент з вишивки та ручних робіт (який створює оздоби для наших речей) починає відновлювати виробництво замовлень на які очікують наші міжнародні баєри. За допомогою експорту ми зможемо фінансово забезпечувати команду та допомагати армії, що для нас є надважливо». Іван сподівається, що невдовзі відновить роботу сайт, де вони з командою вирішили звузити асортимент до позицій, які наразі можуть виготовляти в стандартних термінах. «По всім іншим позиціям ми продовжимо працювати лише в режимі прийому замовлень, адже поки ми не можемо гарантувати терміни їх готовності. Одночасно ми акумулюємо наші ресурси та продовжуємо роботу за кордоном».

FROLOV 2

Речі бренду FROLOV вже відправляються до Парижу та Лондону, від яких вони отримали особливу підтримку. «За ініціативи світової експертки з моди та нашої подруги Jen Sidary ми стали частиною проекту, який націлений просувати українських дизайнерів на ринках США та світу. Також ми щасливі долучитися до проекту Better.Community, який є потужною платформою для взаємопідтримки та розв’язання проблем, що постають перед українськими креативними індустріями»,  — розповідає Іван, який сам зараз знаходиться на Західній Україні. «Моє місце перебування змінювалося декілька разів і щоденно я проїжджаю багато кілометрів з одного міста в інше. Зараз я займаюся різноманітними справами стосовно забезпечення роботи бренду та допомоги для всіх, хто звертається за нею. Одна з моїх головних волонтерських задач зараз – це фандрейзинг та пошив бронежилетів для армії«, — незважаючи на велику кількість роботи та купу клопоту, свій емоційний стан Іван порівнює з гойдалками. «Але кожної миті я відчуваю гордість за нашу країну, наші Збройні Сили, наших людей, які роблять все, що ми могли вірити в перемогу. Саме ця віра не дає шансів опускати руки. І кожну секунду свого життя я намагаюся використати аби зробити щось корисне. І на сьогодні для мене це допомога країні та збереження нашої компанії. Адже у ній я відповідаю не лише за себе, а й за кожного її члена»

«Кожної миті я відчуваю гордість за нашу країну, наші Збройні Сили, наших людей, які роблять все, що ми могли вірити в перемогу. Саме ця віра не дає шансів опускати руки. І кожну секунду свого життя я намагаюся використати аби зробити щось корисне.»

FROLOV 1

На питання, що бренд планує робити далі Іван каже прості, але важливі слова: «Ми плануємо робити все, що в наших силах для наближення перемоги. В першу чергу – це поступово відновлювати роботу бренду, оскільки сама держава наголошує, що наша економіка будується на малому та середньому бізнесі, який потребує відновлення у повному обсязі та розвитку. Серед них і наша компанія. Тому наскільки б скрутно нам не було, ми маємо зробити все аби вистояти та зберегти робочі місця, а ще краще – створити нові, адже так багато людей зараз цього потребує. Звісно, ми не плекаємо ілюзій щодо актуальності нашого продукту для українців цієї миті. Щоб ще більше підтримувати економіку держави ми будемо продовжувати активно експортувати наші речі й використовувати допомогу, яку можемо отримати з-за кордону. Ми робимо все, аби наближати нашу спільну перемогу, повертати життєздатність нашої економіки та будувати вільну незалежну Україну, якою захоплюється весь світ»

Автор: Ксенія Ковальова

Фото: пресслужба FROLOV

Читайте також: FROLOV ПРЕЗЕНТУЄ СВІЙ NFT-ПРОЄКТ ДЛЯ ПІДТРИМКИ УКРАЇНСЬКОЇ АРМІЇ

Статьи по теме