Закрити
UA
Українські полярники нарахували рекордну кількість пінгвінів
Мода

Українські полярники нарахували рекордну кількість пінгвінів: фото

Поділись:

Українські полярники нарахували рекордну кількість субантарктичних пінгвінів на острові Галіндез, де розташована станція “Академік Вернадський”. 

Цього сезону українські полярники нарахували рекордну кількість субантарктичних пінгвінів. На острові Галіндез, де розташована станція “Академік Вернадський”, їх понад 7 тисяч. Наразі українські експедиції мають 14 учасників. Тож вчені підрахували, що на одного полярника виходить по 500 пінгвінів. Збільшення кількості пінгвінів свідчить про потепління.

“Потепління та зменшення площі морського льоду в Антарктиці призводить до міграції тварин, які захоплюють нові, раніше не заселені певними видами території. Наприклад, до 2007 року субантарктичні пінгвіни взагалі не гніздували біля “Вернадського”. Головною причиною цього вчені вважають пізнє розмерзання вод навколо нашого острова Галіндез. Раніше морози в цій місцевості доходили до позначки -20 С⁰ і нижче. Через наявність криги пінгвіни не могли ефективно полювати і обирали території північніше, де вона не застоювалася. У зв’язку з потеплінням в нашому районі західного узбережжя Антарктичного півострова субантарктичні пінгвіни ринули на південь. Перші їхні гнізда з’явилися 2007 року на мисі Марина-Пойнт поблизу станції. Вже 2020 року кількість субантарктичних пінгвінів на острові становила 3,5 тисяч, а 2024 року зросла вдвічі й перетнула позначку в 7 тисяч”, – зазначили полярники.

Вчені наголошують, що дослідження динаміки зміни у популяціях пінгвінів дуже важливе. По-перше, це – очевидна ознака зміни клімату в Антарктиці. По-друге, пінгвіни “удобрюють” крижаний континент своїм послідом, створюючи ґрунт для антарктичної рослинності. Також слідом за пінгвінами в бік Полярного кола просуваються і хижаки – морські леопарди та поморники. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Сергій Глотов, Анна Торгоненко / Національний антарктичний науковий центр

Читайте також: ЧІНСТРАПИ ТА ЧІНСТРАПЕНЯТА: НОВЕ МИЛЕ ВІДЕО З АНТАРКТИЧНОЇ СТАНЦІЇ «АКАДЕМІК ВЕРНАДСЬКИЙ»