Закрити
UA
марафон «Живи»
Мода

Українські та іноземні музикантки підтримають жінок, які борються з раком грудей

Поділись:

Близько 20 виконавиць з України, США, Грузії та Німеччини виконають твори класичної та сучасної музики на підтримку жінок у діагнозі. 8-годинний музичний та інформаційний марафон «Живи» пройде онлайн 20 жовтня до Всеукраїнського дня боротьби з раком грудей. Марафон транслюватиметься на платформі https://livemarathon.onco-net.com.ua та на фейсбук сторінці події.

інформаційний марафон «Живи»

До стріму також долучаться пацієнтки, лікарі, активісти та соціологи, щоб обговорити проблеми, з якими найчастіше стикаються жінки в діагнозі. По завершенню марафону в рожевий колір підсвітять три найбільші опери в Україні – у Києві, Львові та Одесі. Проєкт ініціювали спільноти пацієнтів, які пройшли через діагноз.

Ольга Пилипенко, креативна продюсерка музичного марафону, пояснює чому цей проєкт важливий:

Щороку в Україні про цей діагноз чують близько 15 тисяч жінок, кожна десята з них помирає протягом першого року. За останніми даними Національного канцерреєстру п’ятирічна виживаність жінок з РМЗ в Україні становить трохи вище 60%, в країнах Європи – понад 85%. Ситуація ускладнюється пандемією – менше доступу до діагностики і більше ризиків при лікуванні. Але окрім цього, ще є і певна соціальна стигма щодо онкодіагнозу. Тому, ми спробуємо через формат музиного марафону та за підтримки відомих музиканток привернути увагу до цієї важливої теми.’’

Напередодні марафону знайомимо вас з кількома яскравими виконавицями:

 Надія Шпаченко

Надія Шпаченко / США

Надія Шпаченко – американська піаністка українського походження, яка популяризує сучасну класику. Престижну цьогорічну “Греммі” вона отримала за альбом класичної музики «The Poetry Of Places» («Поезія місць»). До нього увійшли 10 нових композицій, автори яких надихалися творами архітектури. Востаннє в Києві виступала 12 років тому. Твори, які вона вибрала для концерту, вперше прозвучать в Україні.

Якщо цей концерт може допомогти підвищити обізнаність про боротьбу українських жінок з раком молочної залози та сприяти просуванню досліджень раку молочної залози, я покірно роблю свою дуже незначну частину, щоб продемонструвати підтримку та солідарність!’’

Мирослава Которович

Мирослава Которович / Україна

Скрипалька, заслужена артистка України Мирослава Которович. Мирослава виступала у складі камерного оркестру «Кремерата Балтика» з Гідоном Кремером. Грала концерти камерної музики з відомими музикантами на фестивалях в Австрії та Швейцарії. Авторка циклу музично-театральних проектів у жанрі “музичні новели”.

Я хотіла б через музику, через мою скрипку емоційно підтримати кожного, хто прямо зараз бореться один на один з раком молочної залози, кожного, хто з любов’ю і надією допомагає своїй близькій людині в цій боротьбі.”

Тетяна Мазур

Читайте також: СИЛА ЖІНКИ: АЛЛА МАЗУР ВПЕРШЕ У НОВОМУ ОБРАЗІ ВИЙШЛА У ПРЯМИЙ ЕФІР

Тетяна Мазур (B&B Project) / Україна

Тетяна є солісткою музичного гурту B&B Project, який руйнує стереотипи щодо народних інструментів – бандури та баяну. З концертами B&B Project побували у різних куточках світу, їхні відео подивились понад 40 мільйонів інтернет-користувачів, а найпрестижніше в світі радіо класичної музики – Classic FM (Великобританія) – взяли в ротацію твори колективу. Їхня версія саундтреку серіалу «Гра Престолів» увійшла в ТОП-13 кращих в світі.

Я підтримую проєкт, бо була шокована статистикою захворювання жінок на РМЗ в Україні, і це нещастя колись також не оминуло і мою родину. Цей марафон для мене – це можливість привернути увагу до цієї проблеми та своєю творчістю підтримати онкохворих.”

Наталі Берідзе

Наталі Берідзе / Грузія

Наталі «Туся» Берідзе (TBA) – музикантка, відома як перша грузинська жінка-електронщиця, з грузинської її псевдонім перекладається як «озеро». Перший альбом Наталі вийшов на лейблі Max Ernst німецького експериментального електронщика Томаса Брінкмана. Наталі також відома своєю співпрацею з японським композитором Рюіті Сакамото, лауреатом премій «Оскар», «Греммі». Наталі виконає свій сет наживо з своєї студії в Тбілісі.

Рак молочної залози, яким би страшним і хворобливим він не був, – це не кінець, часто новий початок, охоплений великою любов’ю та підтримкою друзів, сім’ї та інших жінок у всьому світі.’’

LINE UP

Мирослава Которович – скрипалька / Україна
Богдана Півненко – скрипалька / Україна
Natalie TBA Beridze – електронна музикантка / Грузія
Надія Шпаченко – піаністка / США
Анна Федорова – піаністка / Нідерланди/Україна
Корсун Анна – композиторка / Німечччина/Україна
Юля Ваш – клавесинистка / Німечччина/Україна
Abi Tsai – віолончелістка / США
Монет – поп-співачка / США
Каприс Классік – струнний квартет / Україна
Тетяна Мазур (B&B project) – бандуристка / Україна
Кузій-Андрущак Марта – піаніністка / Польща/Україна
Наплекова Анастасія – піаністка / США/Україна
Анжеліна Швачка – оперна співачка / Україна

Facebook https://www.facebook.com/livemarathonZHYVY/
Сторінка https://livemarathon.onco-net.com.ua
Online
з 12.00 до 20.00