UA
RU

Український букет: бренд EmbroideredGem представив нову колекцію вишиванок, присвячену квітам

Український бренд EmbroideredGem випустив нову колекцію BOUQUET, у якій мотиви традиційної української вишивки поєднуються із сучасними бохо-мотивами. Цього сезону на мудборді креативної директорки бренду Наталі Кириченко були квіти: гортензії, півонії, троянди, іриси, волошки, мальви, а також лаванда, фуксія, орхідея та колосся пшениці.

Український букет: бренд EmbroideredGem представив нову колекцію вишиванок, присвячену квітам-Фото 1

“Квіткова вишивка з’явилася відносно недавно. Цьому передувало багато причин: модні тенденції, поява нових кольорів ниток, індустріалізація… Як наслідок, українські жінки почали відмовлятися від давніх технік та орнаментів на користь нових. Це логічний і поступовий перехід в контексті розвитку вишивки.

Наприкінці XIX століття розповсюдженою стала така техніка як гладь — одна з основних, у якій, власне, і виконувалися квіти.

Також не можна не згадати історію з вишивкою «Брокар»: для популяризації своєї продукції парфумер Генріх Брокар придумав робити обгортку, на якій друкувалися схеми квіткової вишивки. Це збільшило продажі і популяризувало квітковий орнамент. Отак маркетингова стратегія вплинула на тенденції у народній вишивці того часу”, — розповідає фольклористка, учасниця гурту ЩукаРиба Ярина Сізик.

При цьому варто зазначити, що квіткові орнаменти з нової колекції EmbroideredGem не є реконструкцією якоїсь автентичної української вишивки — це творча інтерпретація дизайнера з оглядкою на актуальні світові тренди. У своїх зйомках бренд показує: вишиванка — це не лише святковий одяг, вишиті сукні, блузи та сорочки гармонійно вписуються в повсякденний гардероб, поєднуючись з джинсами, шкіряними брюками чи максі-спідницею, зручними кедами, елегантними підборами або ковбойськими черевиками.

Український букет: бренд EmbroideredGem представив нову колекцію вишиванок, присвячену квітам-Фото 2

Український букет: бренд EmbroideredGem представив нову колекцію вишиванок, присвячену квітам-Фото 3

“Часто українські майстрині прикрашали речі вишивкою з рослинами свого регіону. Наприклад, в моїй рідній Сумщині на рушниках та сорочках я часто зустрічаю червоні троянди та маки. У новій колекції мені хотілось зібрати вишитий букет з півночі і півдня, зі сходу та заходу нашої країни. Об’єднати їх в одне ціле”, — каже Наталя Кириченко.

Український букет: бренд EmbroideredGem представив нову колекцію вишиванок, присвячену квітам-Фото 4

Окремо хочеться сказати про білий вишитий одяг EmbroideredGem, що за задумом дизайнера символізує відродження нації та надію на її світле майбутнє. Вишиті сорочки, виконані у традиційній решетилівській техніці “білим по білому”, а також сукні з білого льону з вишивкою срібною ниткою стануть окрасою гардероба і привертатимуть увагу оточення.

Український букет: бренд EmbroideredGem представив нову колекцію вишиванок, присвячену квітам-Фото 5

Український букет: бренд EmbroideredGem представив нову колекцію вишиванок, присвячену квітам-Фото 6

Український букет: бренд EmbroideredGem представив нову колекцію вишиванок, присвячену квітам-Фото 7

Нова колекція EmbroideredGem вже представлена в шоурумах Києва, Львова та Кракова.

Читайте також: НЕЗАЛЕЖНА: БЛАГОДІЙНА КОЛАБОРАЦІЯ PROJECTOR FOUNDATION ТА БРЕНДУ SHYPELYK 

Статьи по теме