Закрити
UA
Мода

Upcycle та як його впроваджують у свій гардероб українки

Поділись:

Ми поговорили з Нікою Коверіною – власницею ательє індпошиття та студії upcycle одягу @koverina_atelier про редизайну брендових речей і те, що найчастіше приносять перекроїти та перешити українські модниці.

posts-to-db-Фото 1

Ніка Коверіна

Мій шлях до індивідуального пошиття, власне, починався з редизайну. Будучи підлітком, я жорстоко різала і вручну перешивала мамині джинсові спідниці та бабусині лляні скатертини. Почасти, від неможливості мати ту кількість красивих речей, яку хотілося. А більше, все ж таки, від невгамовної фантазії та бажання бути не як усі.

Для мене важливо, щоб улюблений предмет одягу радував якнайдовше. Подругам часто здається, що у мене безрозмірна шафа і в ній тисячі речей, але секрет у тому, що це одні й ті самі речі рік у рік, і більшість із них вже зазнавали змін. Змінюю конструкцію, довжину, посадку, фурнітуру і навіть колір виробів.

posts-to-db-Фото 2

Мої майстри, бачачи мене з величезними паперовими пакетами на порозі, завжди вигукують: О! Будемо кокошанілити». Це значить, одягатимемо на манекен, ходитимемо навколо, заколювати-розколювати, прикладати мереживо або гудзики, відрізати, прибирати, вставляти гумку і так далі. Це дуже цікавий творчий процес.

На щастя, буквально всі постійні клієнти ательє поділяють і моє ставлення до upcycle, і усвідомленого індпошиття, а ще вони фантазери – і це нескінченно надихає. Ми можемо до першої години ночі обмінюватися в месенджері ідеями, що можна спорудити з сарафана The Row, що вже набив оскому, або як обіграти крихітну, невиведену в жодній хімчистці, плямку на улюбленій блузі Zimmermann. Це успішні дівчата і жінки, що реалізувалися, вони можуть дозволити собі багато і дозволяють собі ось таке ставлення до одягу – це неймовірно приємно!

posts-to-db-Фото 3

Переробляємо з ними по-крупному і дрібниці. Нещодавно з вінтажної шкіряної куртки спорудили жилет, і він вийшов неймовірно актуальним та гранжовим. Хоча початковий виріб був і занадто об’ємним, і морально застарілим.

Зараз, до речі, все частіше працюємо з відверто вінтажними виробами: сукня Mugler кінця 80-х, розкішний вовняний костюм родом із «маминої бурхливої ​​юності», косухи та шкіряні сарафани. Такі речі мало просто розпороти і перешити: тут і реставрація, і ручне чищення, і заміна металевої фурнітури – цілий комплекс. Але щастя в тому, що клієнт забирає виріб і не вірить своїм очам. Перед ним унікальний, абсолютний новий твір, який приємно носити щодня, не соромно вигуляти на претензійний захід.

Читайте також: ДАЛІ ПОЧАТОК: ДИЗАЙНЕРИ, ЯКІ ПЕРШИМИ СТАЛИ РОБИТИ МОДУ СВІДОМЛЕНОЇ

Чи готові українські модниці до усвідомленого споживання та upcycle? Мені здається, дуже багато хто готовий і прагне до нього вже не один рік.

Свідомо споживати — не означає зносити до дірок, ні. Це означає купувати менше, але якісне. Шити рідко, але ідеальне. Це означає включити фантазію і використовувати річ, поки її ще хочеться використати, і не відправляти її у сміття через те, що вона чотири роки провисіла у шафі та кольорі або довжина нині не в тренді.

“Перішувати речі – це для малозабезпечених людей” – почула днями таке формулювання. На мій досвід роботи все абсолютно і абсолютно навпаки. Клієнти мого ательє досить часто приносять на редизайн одяг таких брендів, як Chanel, Dior, Acne, Chloe, Escada, Vetemens та ін. Це можуть бути старі колекції або придбані дефекти, або розмір вже не на часі. Власники таких речей чудово усвідомлюють, що це дорогі вироби, якісні, статусні – немає сенсу прощатися з ними раніше.

posts-to-db-Фото 4

Знаковою річчю для своєї роботи вважаю чорну сукню-жакет зі стразами Swarovski. Ми його перешили з чоловічого смокінгу розміру L. Після публікації фото запитів на редизайн побільшало. До того ж, не тільки у мене, а й, як мені розповіли, у конкурентів. Можна пошити такий виріб із нуля. Але суть в іншому – це custom made, не буде двох таких однакових, як не намагайся.

Тому для мене це своєрідна місія – показувати на своєму досвіді, як може виглядати інший підхід до одягу. І як круто і логічно виглядає upcycle-одяг на сучасній, свідомій жінці.

Читайте також: НОВИЙ ПОГЛЯД НА ЖИТТЯ: Усвідомлене споживання свідомих людей

Найскладніше працювати з вінтажними запитами. Іноді дівчата приносять мамине плаття (як у серіалі «Династія»), ми доводимо його до нової форми та сенсу, але в результаті – воно так і залишається висіти у шафі. Щось заважає, щось внутрішнє не дає надіти його та почуватися «у новій сукні». Чудово розумію, якими почуттями мучить власниця сукні. Але мені в такі моменти стає шкода, що немає онлайн-майданчика для продажу чи оренди таких речей: вже перешитих, доведених до ідеалу.

posts-to-db-Фото 5

Вартість редизайну часто можна порівняти з вартістю індпошиття. Але не завжди. Коли суть полягає у невеликій зміні довжини або додаванні рюшу, оборки або страз – це не складно. Але цікаві випадки (обити заклепками шкіряний піджак, нашити ручної роботи бахрому на замшеву косуху, вишити стрічками низ сарафану) часто вимагають великої праці та кількості матеріалів. Але й виходять неймовірно крутими.

Пам’ятаю, минулого літа ми відправили до Швейцарії сукню сестри нареченої. Ми його перешили з випускної сукні їхньої мами. Додали вісімнадцять метрів мережива, п’ятдесят штук перлинних гудзиків і нашили чотириста дрібних перлинних намистин. Кажу ж, редизайн – це дуже цікаво!