Величезною проблемою для багатьох людей стає сказати “ні” як людям, так і обставинам. Нам якось ніяково відмовитися від зустрічі, якщо ми не бажаємо на неї йти; перестати спілкуватися з тими, хто тягне нас на дно; повідомити родичів про те, що ми маємо свою думку і т.д.
Ми звикли бути зручними як поношений, але улюблений светр. Іноді не хочемо усвідомлювати той факт, що догоджаючи іншим, ми плюємо в душу собі. Як встановити особисті межі, щоб це не було болісно для нас і травматично для оточуючих? Розберемо на конкретних прикладах.
Здебільшого вимагають уваги ті ситуації, коли ви не просите поради чи допомоги, а вам твердять: «От я б на твоєму місці так!», «Краще тобі зайнятися чимось іншим!», «Час народжувати дітей!» , «Не варто спілкуватися з цією людиною!», «Скільки можна в дівках сидіти, тобі вже не 18!». Іноді, звичайно, ви можете різко відповісти, але дуже часто накопичуєте образи і мовчите, не підозрюючи, що робите лише гірше.
Якщо все ж таки ви вирішили, що з вами так не можна чинити, то спочатку важливо усвідомити, що ваше життя – це ваші правила. Боїтеся образити подругу, яка постійно щось радить? Необов’язково їй грубити. Досить сказати: «Ок, я почула твою думку з цього приводу, але дозволь я слухатиму своє серце». От і все. Не варто боятися. Зрозумійте, що вам неприпустимо і вперед. Ваші люди завжди будуть з вами, але встановити свої особисті межі можете лише ви.
Читайте також: 5 ЗВИЧОК, ЯКІ ЗАВАЖАЮТЬ ВАШОМУ УСПІХУ
Іноді буває, що хлопець не питає думки своєї дівчини та вирішує, що для неї краще пітиме в кіно, ніж у парк. Зазвичай жінки люблять, коли чоловіки сильні та сміливі, можуть залагодити всі проблеми та робити приємні сюрпризи, але коли їх думкою постійно нехтують, взагалі не цікавлячись захопленнями та уподобаннями, то варто замислитися або про відверту розмову, або зміну партнера. Усьому є своя грань, переходити яку не варто. У цьому прикладі, звісно, може мати значення самооцінка дівчини. Якщо вона низька, то зазвичай дуже часто вирішують все за неї. Тому важливо мати чітку позицію у житті, і тоді питання про порушення кордонів навіть не порушуватиметься.
Повірте, ніхто не прийме рішення за вас, якщо знатиме про ваше ставлення до себе та життя в цілому. Вибудовуйте зв’язок з людьми таким чином, щоб вони чітко розуміли, що допустимо, а що ні.
Читайте також: ЧОМУ МИ ЗДАЄМОСЯ, КОЛИ БЕРЕМОСЯ ЗА ЩОСЬ НОВЕ
Час є дуже цінним, але швидкоплинним ресурсом, який витікає, як пісок крізь пальці. Коли ви використовуєте його продуктивно, то результати роботи не забаряться. Але коли витрачаєте даремно, то виснажуєтесь зсередини і зовсім не задоволені результатом.
Більшість із вас чомусь не може сказати: «Вибач, я планувала навчання сьогодні ввечері», коли знайома пропонує прогулятися. Якось незручно відмовити, хоча за фактом, у глибині душі ви розумієте, що склали плани на вечір заздалегідь, а проведення часу з цією людиною не викликає у вас особливого захоплення. В цьому випадку, та й у всіх інших, варто чітко розставляти пріоритети. Відповідаємо собі на запитання: «Що для мене важливіше зараз, чи хочу я витрачати на цей час?». Як тільки з’явилася найменша крапля сумніву, не ігноруйте її, прислухайтеся до свого голосу.
Автор: Марина Січкар