Закрити
UA
Мода

У Йорданії скасували закон, що дозволяє насильникам уникнути покарання

Поділись:

Йорданська влада скасувала закон, який захищає ґвалтівників від покарання у разі одруження на своїх жертвах.

У Йорданії скасували закон, що дозволяє ґвалтівникам уникнути покарання.

Уряд Йорданії проголосував за скасування статті кримінального кодексу, яка дозволяла ґвалтівникові уникнути покарання у разі, якщо він одружується зі своєю жертвою на строк від трьох років. 

Минулого року закон уже було змінено. Поправки дозволяли чоловікам уникнути тюремного терміну, якщо потерпілій було від 15 до 18 років і статевий акт стався «за взаємною згодою». 

Читайте також: #TryBeatingMeLightly: жінки проти насильства в Пакистані

У лютому 2017 року королівський комітет запропонував повністю скасувати цей закон. Рішення вітали правозахисні та феміністські організації, які наголошують, що життя жінок, змушених жити зі своїми ґвалтівниками, схоже на пекло.

З 2010 до 2013 року в Йорданії, населення якої становить 6 млн осіб, було зафіксовано в середньому 300 згвалтувань на рік. За цей період від покарання було звільнено 159 осіб.

Варто зазначити, що закон, що виправдовує ґвалтівників, має чимало прихильників: вони вважають, що в традиційному суспільстві така норма захищає честь постраждалих і дозволяє їм уникнути вбивства родичами через «завдання шкоди репутації сім’ї».

Читайте також: У Саудівській Аравії жінки борються за право керувати автомобілем

Раніше такі закони були скасовані в Єгипті, Марокко та Ефіопії. У травні скасування аналогічної норми розгляне уряд Лівану. Днями ліванські активістки провели незвичайну акцію протесту: на набережній Бейрута вони вивісили весільні сукні, які з боку були схожі на трупи, що гойдаються на вітрі. 

Закон, що дозволяє насильникові уникнути покарання, одружившись зі своєю жертвою, досі діє в Іраку, Алжирі, Кувейті, Сирії, Тунісі та Палестині.

Восени 2016 року законопроект, який виправдовує ґвалтівників, був схвалений парламентом Туреччини, викликавши масштабну хвилю протестів по країні та засудження за кордоном, після чого було прийнято рішення його відкликати. 

Статті по темі:

Боротьба за права: в Афганістані відкрився кінотеатр для жінок

Gender pay gap: жінкам платять на 23% менше, ніж чоловікам

Міла Куніс написала есе про сексизм у Голлівуді

Фото: Gettyimages