Закрити
UA
Мода

В новорічні свята українці можуть зробити подарунок природі разом з WWF-Україна

Поділись:

Традиційна новорічна кампанія Всесвітнього фонду природи WWF в Україні цього року нагадує про необхідність оберігати диких тварин та їхні природні оселища і пропонує зробити подарунок природі та підтримати діяльність WWF-Україна внеском на сторінці Новорічної кампанії WWF.

З кожним роком площа природних територій та чисельність популяцій диких тварин, які там живуть, зменшується через господарську діяльність. В Червону книгу України зараз занесено понад п’ятсот видів тварин.

У новорічному проєкті експерти WWF розповідають про життя та потреби 10 визначних тварин, які мешкають в Україні, та потребують нашої уваги до збереження іхніх природних домівок.
А також пояснюють, які проекти WWF у 2021 році будуть реалізовані в Україні. Серед них – робота по ідентифікації та заповіданню найбільш цінних лісів Уккраїни, зокрема пралісів, які є прихистком для безлічі живих істот, вивчення та захист екологічних коридорів між Україною та іншими державами, поширення практик мирного співіснування з великими хижаками, посилення відповідальності за нелегальне полювання, відновлення річок та шляхів міграції риб.

Всесвітній фонд природи WWF – найвпливовіша у світі незалежна організація, яка займається захистом довкілля. З 1961 року наша місія – побудувати майбутнє, в якому люди живуть у гармонії з природою. З 1970 року чисельність популяцій тварин зменшилася по всьому світу майже на 70%. Тільки уявіть, що з вашого будинку зникло дві третини сусідів. Причина полягає в господарській діяльності – розширенні площ для ведення сільського господарства та будівництва. Але в наших силах допомогти природі відновитися -і збільшити заповідні території, більш стало споживати та виробляти. Без цього, одним з наступних видів, що зникає, можемо стати ми самі.

Майже 60 років WWF займається відновленням природних територій, захистом диких тварин та трансформацією до сталого розвитку в понад 100 країнах світу. Україна – одна з них.

У WWF-Україна переконані, що створення природоохоронних територій, зокрема, заповідних (національні парки, заповідники тощо) сприятиме збереженню рідкісних видів та їх оселищ. Станом на 1 січня 2020 року в Україні лише 6,77% площі країни заповідні. Для порівняння — Стратегія з біорізноманіття Євросоюзу передбачає, що до 2030 року щонайменше 30% території ЄС повинні стати природоохоронними. Ідею розширення територій для збереження природи в Україні підтримує переважна частина наших співгромадян. 90% опитаних у загальнонаціональному дослідженні від WWF-Україна влітку 2020 року вважають, що варто створювати території природно-заповідного фонду, навіть, лише з метою збереження ведмедей та рисей.