UA
RU

В Японії відбудеться прем’єрний показ альманаху короткометражок від українських жінок-фільммейкерок

Редагувати переклад

29 червня за сприяння Української асоціації жінок в кіноіндустрії (UFFI) в центрі Токіо відбудеться прем’єра альманаху FemaleVoicesUA, в який увійшли шість короткометражних фільмів, створених українськими кінорежисерками.

Фільми можна буде переглянути в одному з найбільших приватних вищих навчальних закладів Японії – Sophia University.

В Японії відбудеться прем’єрний показ альманаху короткометражок від українських жінок-фільммейкерок-Фото 1

Там же протягом всього червня відбувається й виставка фотографій, створених українськими фотографами в Києві, Харкові та Маріуполі під час повномасштабної військової агресії Росії проти України.

Розглядом заявок і затвердженням творів, що увійшли до експозиції та альманаху, займалася саме токійська сторона. Кураторками проєкту стали випускниці факультету вільних мистецтв Юлія Сакаї (Yuliya Sakai) та Аяно Сома (Ayano Soma).

До показу було відібрано фільми, що вже отримали нагороди національних та міжнародних кіномайданчиків, зокрема: військова драма «Схрон» Оксани Войтенко, антиутопія про кохання «Зерно» Ксенії Бугрімової, чорна пригодницька комедія «Ой!» Ольги Золотарьової, філософсько-драматична історія «Двері» Наталії Давиденко, лірична комедія «Рак-Самітник – Майстер втечі» Валерії Кальченко, а також драма «Солатіум» Крістіни Тинькевич.

В Японії відбудеться прем’єрний показ альманаху короткометражок від українських жінок-фільммейкерок-Фото 2

З першого дня війни ми працюємо над тим, аби привернути увагу закордонних медіа до України. Особливо там, де протестні акції провести неможливо. Ми робимо все, аби проникати в серця людей через мистецтво, намагаємося використовувати усі засоби, аби Україна та українське було цікавим для іноземних громадян. Найбільший університет в Японії обрано не випадково: студенти, як молодий електорат важливий, їх позиція і думка сьогодні – це наше мирне завтра. На показ альманаху маємо солдаут з першого дня, думаємо, як розмістити понад 1000 глядачів,

– говорить Ксенія Бугрімова, продюсерка, режисерка та співзасновниця Української асоціації жінок в кіноіндустрії.

Читайте також: Номінований на два «Оскари» ромком «Найгірша людина у світі» вийде в українських кінотеатрах у липні

В Японії відбудеться прем’єрний показ альманаху короткометражок від українських жінок-фільммейкерок-Фото 3

«Сподіваємося, що цей благодійний показ фотографій і фільмів приверне більшу увагу закордонних медіа до подій в Україні, познайомить токійську спільноту з проєктами талановитих діячок української кіно- та фотоіндустрії, а також допоможе зібрати гроші на адресну допомогу українським фільммейкеркам, які постраждали внаслідок війни Росії проти України», – говорить Лариса Гутаревич, продюсерка та співзасновниця Української асоціації жінок в кіноіндустрії.

Найближчим часом проєкт також покажуть у Лондоні (Великобританія), Сингапурі та Лос-Анджелесі (США).

Статьи по теме