Закрити
UA
Мода

Важливі моменти: Головні підсумки кліматичного саміту у Глазго

Поділись:

Чергові плани порятунку планети та обурення Грети Тунберг.

posts-to-db-Фото 1

GLASGOW, SCOTLAND – NOVEMBER 09: Her Excellency Ms. Isatou Touray, Vice President of Gambia адреси delegates on day ten of COP26 в SECC on November 09, 2021 in Glasgow, Scotland. Day ten of the 2021 climate summit in Glasgow will focus on Gender, Science and Innovation. Це 26th “Conference of the Parties” і представляє все, що оголошує країни, signed on to UN Framework Convention on Climate Change and the Paris Climate Agreement. The aim of this year’s conference is to commit countries to net-zero carbon emissions by 2050. (Photo by Ian Forsyth/Getty Images)

У період з 31 жовтня до 12 листопада у Глазго проходить кліматичний саміт під назвою СОР26 або зустріч членів Рамкової угоди. На цьому заході представники більш ніж з 200 країн зустрілися, щоб обміркувати план порятунку планети, а також проговорити можливість скоротити негативний вплив індустрії моди на екологічну обстановку. Нижче є головні тези з зустрічі.

Скорочення вирубки лісів та зменшення вуглецевого сліду

Ще в 2014 році на кліматичному саміті в Нью-Йорку було ухвалено рішення скоротити активну вирубку лісів, але щось пішло не так, і до 2020 року вирубка лісового покриву лише посилилася. Тепер світові лідери ґрунтовно взялися за вирішення проблеми, тому глави зі 100 країн, на території яких зростає 85% лісів планети, пообіцяли скоротити їх врубку до 2030 року і спробувати відновити втрачені обсяги. Віритися важко, але звучить оптимістично.

Про вуглецевий слід ми чуємо мало не від кожного люксового бренду, який вирішив стати на “зелений бік”, але головним шкідником, як і раніше, є Китай та його величезна кількість фабрик та заводів. На жаль, ця країна відмовилася брати на себе зобов’язання скоротити викид парникових газів в атмосферу до 2060 року, хоч минулого року Китай підписався на цю авантюру. Хоч якось прикрасити ситуацію зголосився представник Індії прем’єр-міністр Нарендра Моді, який пообіцяв скоротити вуглецевий слід від його країни до нульового показника до 2070 року.

posts-to-db-Фото 2

@theoceanrebellion

Хвиля протестів та невдоволення Грети Тунберг

Поки що світові голови ламають голову, як оформити на папері план дії з порятунку Землі, Грета Тунберг та інші еко-активісти вийшли на вулиці Глазго, щоб закликати їх до дій, замість порожніх обіцянок. Юна дівчина без остраху розкритикувала рішення голів і зажадала вже хоч якихось реальних зрушень у питанні екології.

Її підтримало понад сто тисяч мітингувальників, які з транспарантами з’явилися під будинком, де проходив саміт. Хтось просто намагався донести свою думку посеред написів і гасел, що кричать, а ось німецький художник Арнд Дроссель з’явився в металевій кулі, в якій він пройшов пішки від Німеччини до Шотландії, щоб звернути увагу громадськості на кліматичні проблеми.

Також креативно підійшли до мітингу та рух Ocean Rebellion: вони пройшлися вулицями Глазго в офісних костюмах та масках у вигляді риб’ячих голів, а потім залили набережну штучною риб’ячою кров’ю. Такі дії вражають і запам’ятовуються більше, ніж порожні обіцянки.

posts-to-db-Фото 3

@stellamccartney

альтернативні матеріали

Зі своєю інноваційною пропозицією виступила Стелла Маккартні, вона відкрила виставку під назвою “Майбутнє моди” у Художній галереї та музеї Келвінгроув. Еко активістка та дизайнер запропонувала альтернативні екологічні матеріали, які можна використати замість звичних нам. Вона представила одяг з органічної бавовни та нейлону, який вироблявся з океанічного сміття. Також Стелла Маккартні представила одяг та аксесуари з грибного міцелію, які може стати чудовою заміною натуральної шкіри, адже він такий самий міцний та довговічний.

Читайте також: Бренд Burberry розповів про свої плани з усвідомленого виробництва

Сподіваємося, що впровадження кліматичних рішень відбудеться найближчим часом і ми зможемо хоч трохи зрушити з мертвої точки в питаннях екології.