Чергові плани порятунку планети та обурення Грети Тунберг.
У період з 31 жовтня до 12 листопада у Глазго проходить кліматичний саміт під назвою СОР26 або зустріч членів Рамкової угоди. На цьому заході представники більш ніж з 200 країн зустрілися, щоб обміркувати план порятунку планети, а також проговорити можливість скоротити негативний вплив індустрії моди на екологічну обстановку. Нижче є головні тези з зустрічі.
Ще в 2014 році на кліматичному саміті в Нью-Йорку було ухвалено рішення скоротити активну вирубку лісів, але щось пішло не так, і до 2020 року вирубка лісового покриву лише посилилася. Тепер світові лідери ґрунтовно взялися за вирішення проблеми, тому глави зі 100 країн, на території яких зростає 85% лісів планети, пообіцяли скоротити їх врубку до 2030 року і спробувати відновити втрачені обсяги. Віритися важко, але звучить оптимістично.
Про вуглецевий слід ми чуємо мало не від кожного люксового бренду, який вирішив стати на “зелений бік”, але головним шкідником, як і раніше, є Китай та його величезна кількість фабрик та заводів. На жаль, ця країна відмовилася брати на себе зобов’язання скоротити викид парникових газів в атмосферу до 2060 року, хоч минулого року Китай підписався на цю авантюру. Хоч якось прикрасити ситуацію зголосився представник Індії прем’єр-міністр Нарендра Моді, який пообіцяв скоротити вуглецевий слід від його країни до нульового показника до 2070 року.
Поки що світові голови ламають голову, як оформити на папері план дії з порятунку Землі, Грета Тунберг та інші еко-активісти вийшли на вулиці Глазго, щоб закликати їх до дій, замість порожніх обіцянок. Юна дівчина без остраху розкритикувала рішення голів і зажадала вже хоч якихось реальних зрушень у питанні екології.
Її підтримало понад сто тисяч мітингувальників, які з транспарантами з’явилися під будинком, де проходив саміт. Хтось просто намагався донести свою думку посеред написів і гасел, що кричать, а ось німецький художник Арнд Дроссель з’явився в металевій кулі, в якій він пройшов пішки від Німеччини до Шотландії, щоб звернути увагу громадськості на кліматичні проблеми.
Також креативно підійшли до мітингу та рух Ocean Rebellion: вони пройшлися вулицями Глазго в офісних костюмах та масках у вигляді риб’ячих голів, а потім залили набережну штучною риб’ячою кров’ю. Такі дії вражають і запам’ятовуються більше, ніж порожні обіцянки.
Зі своєю інноваційною пропозицією виступила Стелла Маккартні, вона відкрила виставку під назвою “Майбутнє моди” у Художній галереї та музеї Келвінгроув. Еко активістка та дизайнер запропонувала альтернативні екологічні матеріали, які можна використати замість звичних нам. Вона представила одяг з органічної бавовни та нейлону, який вироблявся з океанічного сміття. Також Стелла Маккартні представила одяг та аксесуари з грибного міцелію, які може стати чудовою заміною натуральної шкіри, адже він такий самий міцний та довговічний.
Читайте також: Бренд Burberry розповів про свої плани з усвідомленого виробництва
Сподіваємося, що впровадження кліматичних рішень відбудеться найближчим часом і ми зможемо хоч трохи зрушити з мертвої точки в питаннях екології.