Американський стиль і образ багатої матусі пережив деякі зміни, кризу і банкрутство декількох брендів, але він повернувся. А разом із ним кардигани, сорочки поло і взуття Мері Джейн.
Ще в кінці 1890-х рр. «преппі» був своєрідним символом статусу, що його носили представники привілейованого суспільства, які навчалися в престижних школах і були членами Ліги Плюща. В’язані светри і мокасини Brooks Brothers були невід’ємною частиною гардеробу, а з виходом першої пари Lady Levi’s у 1934 р. джинси стали основним стилем «преппі».
Фільми «Плезантвіль» і «Бріолін» – путівники зі стилю 50-х. Тут уже додаються спортивні сорочки для боулінгу і регбі, що їх зараз носять повз поля. Ще популярнішими стають клітка і джинси, у такий спосіб формуючи нову гілку стилю «преппі» – «американку» і більш сексуальну – «пін-ап».
Читайте також: По гендерному признаку: 10 актуальных трендов брючной моды осень-зима 2021/22
У 1980-х, завдяки гумористичній книзі під назвою The Official Preppy Handbook, що в деякому сенсі висміювала стиль багатих та несподівано розійшлася мільйонним накладом і надихнула середній клас зав’язувати светри на плечах і носити клітчасті блейзери, «преппі» йде в маси. На піку популярності Calvin Klein, Lacoste, топсайдерів, поло, світшотів і яскравих чіносів головними модними іконами десятиліття стали Брук Шилдс і Принцеса Ді. У 1990-х до них додалася Брітні Спірс, що повернула сексуальний образ школярки. У 2000-х на сцені з’явилися спорт і комфорт. Стиль моделі, що запізнюється на черговий показ, вдягненої у кепку, легінси і завеликий піджак, надихнув модниць по всьому світу.
Тепер з легкої руки Слімана для Celine знову бачимо тріумф досконалості «преппі» – смугасті сорочки, реглани, принт клітка і багато деніму.
Автор: Інна Сословська